39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Коя книга четете в момента?

Go down 
+20
Avery
wolf 351
didka_2704
pLaYeRmAn
tanpet
Blu€ Magic
Nancy
etimargi
nikol4o
Arya Dröttningu
Evelincho
Badugly
Martinch
The sword of the bear
Salem Saberhagen
dsims
Grizzly
ibob98
Ton4o
Lucifer's Fall™
24 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторСъобщение
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 01 Окт 2009, 12:39

Снощи не съм спала до 2 часа! Едва станах в 6 и 30, защото четох "Мастиленото сърце" на Корнелия Функе. Ето малко от анотацията:
"През една бурна нощ Мо - бащата на 12 годишната Меги, приема тайнствен посетител. На следващата сутрин двамата презглава напускат усамотения си дом, за да потърсят закрила в огромната, претъпкана с книги къща на леля Елинор. Мо изчезва, а Меги трябва да го спаси от мрачната бездна на един паралелен свят, който ще и разкрие страшни тайни. Защо наричат баща и Вълшебноезичния? Кои са непознатите с тайнствени имена Прашнопръсти, Плосконоси, Каприкорн? За какво се разказва в книгата със светлозелена подвързия, която Мо пази като очите си?"

Някъде бях чула израза: "На него само един свят не му стига." Изглежда, че и с мен е така... А с вас?
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 01 Окт 2009, 15:39

Аха съгласна съм.Аз в момента чета Арн рицарят тамплиер том първи.
Върнете се в началото Go down
Lucifer's Fall™
Администратор
Lucifer's Fall™


Мнения : 925
Регистриран на : 14.05.2009
Години : 28
Местоположение : По света и у нас. :D

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Окт 2009, 11:19

Наде, книгата я има филмирана. Миналата година гледах филма и беше наистина хубав. Втора част има ли?
Върнете се в началото Go down
https://the39clues.forummotion.com
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Окт 2009, 12:38

Gone Forever, четох, че "Мастиленото сърце" е замислена като трилогия. В каталога на Бард няма втора част, но ще им пиша и ще питам.
А филмът? Къде го гледа? Ще го потърся във видиотеките. Ужасно си падам по такива истории.
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Окт 2009, 12:59

Мастилено сърце и аз съм я чел. Просто това наистина е една чудесна книга! Иначе втората и третата част отдавна са излезнали в чужбина, аз даже си купих втората на немски от Австрия, а там май е бестселър, така че да надяваме, че Бард ще я издадат и тук.

Втората част се казва Мастилена кръв, а третата - Мастилена смърт.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 08 Окт 2009, 22:31

Преди няколко дни си купих книгите "Подсъзнанието може всичко" и книга 4 от поредицато Хроники на древния мрак на Мишел Пейвър-"Прокуденият".
Много интересни книжки особено втората,която поредица следя от излизането и в България.
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeПет 09 Окт 2009, 12:32

babukchieva написа:
Преди няколко дни си купих книгите "Подсъзнанието може всичко" и книга 4 от поредицато Хроники на древния мрак на Мишел Пейвър-"Прокуденият".
Много интересни книжки особено втората,която поредица следя от излизането и в България.

Да не владееш сега телекинеза? Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeПет 09 Окт 2009, 12:52

"Подсъзнанието може всичко" на Джон Кехоу ли? Нея я чете майка ми. Аз прочетох другата му книга - "Подсъзнанието може всичко - за деца от 3 до 12 години" /не е подсказка за възрастта ми Коя книга четете в момента? - Page 2 680936 /. Най-общо казано това са книги за положителното програмиране на ума.
Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeНед 18 Окт 2009, 11:25

АЗ сега чета Циркът на ужасите - доста е готина!
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeСря 21 Окт 2009, 22:05

"Историята на Дарън Шан" книжките ще си ги купя в близките седмици.Струват ми се интересни.
А аз в момента препрочитам "Брисингр".
Върнете се в началото Go down
Evelincho
Баща-основател
Evelincho


Мнения : 1772
Регистриран на : 05.06.2009
Години : 29
Агент : SuperNova(7th)

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 22 Окт 2009, 11:04

В момента само учебници! Коя книга четете в момента? - Page 2 33374 Коя книга четете в момента? - Page 2 33374 Но наближава рождения ми ден и си подготвям списък с книги, които трябва да ми се купят - планувал съм Дарън Шан, Наследството, Дан Браун като автор, книги за 2012... Имам интерес и към много други книги като например Властелинът на Пръстените (не съм гледал дори филма Embarassed ) и още, но в момента не се сещам за други! Коя книга четете в момента? - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 22 Окт 2009, 13:18

"39 Ключа" Книга Четвърта
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 22 Окт 2009, 14:42

Не е мястото точно тук да го спомена, но някой от този форум ми беше казал, че "Децата на Хурин" е много хубава книга и трябва да се прочете. Купих си въпросното заглавие, прочетох малко и останах адски разочарован - все едно чета история за нещо, за което си нямам и представа какво може да е. То не бяха някакви имена на земи, то не бяха имена на стотици хора, нищо интересно, никакво действие...

Дали това не се дължи на факта, че не съм чел "Властелинът на пръстените" от същия автор?
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 22 Окт 2009, 16:17

Цитат :
Не е мястото точно тук да го спомена, но някой от този форум ми беше казал, че "Децата на Хурин" е много хубава книга и трябва да се прочете. Купих си въпросното заглавие, прочетох малко и останах адски разочарован - все едно чета история за нещо, за което си нямам и представа какво може да е. То не бяха някакви имена на земи, то не бяха имена на стотици хора, нищо интересно, никакво действие...

Дали това не се дължи на факта, че не съм чел "Властелинът на пръстените" от същия автор?

Според мен е така,защото не си чел Властелинът.Но разбира се моето мнение,че "Властелина на пръстените" няма да ти хареса много много,тъй като тогава за времето си е била наистина брилянтна,но сега има и много по хубави книги.Аз лично не харесвам много "Властелинът на пръстените" и не ми е любим.Ако решиш все пак го прочети,но да знаеш че е леко объркваща и има много странни имена и описания и ако не те притеснява дебелината на и можеш да и отделиш време.Това е моето мнение.
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 22 Окт 2009, 17:23

Не го приемайте за флууд, не мога да се въздържа да не дам мнение.
"Властелинът на пръстените" и Толкин са събитие в литературата. Това е свят със собствена география, история, нации, закони. А времето в романите е адекватно на нашето. Не можеш да минеш път, изпълнен с трудности и опасности и описанието да трае 1/2 час четене /ама че мярка за време измислих Коя книга четете в момента? - Page 2 838201 /. Тази книга трябва да бъде прочетена!
Когато Толкин придобива популярност, започва издаването на недовършени негови произведения, понякога доработени от сина му. Но магията я няма!
Аз съм фен на Толкин много преди филма. Започнах с "Билбо Бегинс или дотам и обратно" и тя стана част от личността ми. Но "Децата на Хурин" и "Предания за Силимарините" не мога да ги чета.
Тончо, прочети първо "Билбо". Това е прекрасен приказен роман, в много по-малък мащаб на действието от "Властелина". Ще обикнеш героите и после с нетърпение ще четеш за следващите приключения.
Питър Джаксън /режисьорът на "Властелина"/ сега прави и "Билбо".
И да не е съвсем флууд - чета "Отвъд гробницата". Коя книга четете в момента? - Page 2 838201


Последната промяна е направена от maria на Чет 22 Окт 2009, 17:47; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 22 Окт 2009, 17:45

На мен проблемът ми не е описанието. След тези няколко минутки четене просто не можах да разбера абсолютно нищичко от тази книга. След това разгледах набързо следващите стрнички - НИЩО. Аз не разбирам смисъла да се чете нещо, което е неразбираемо написано.

И за да е по темата - сега си дочитам новата книга на Мечо Пух. Попринцип някоя вечер чета по една глава и сега ми остава още само една.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeПет 23 Окт 2009, 11:56

Да кажа, че прочетох книга 4та. Досега е най-хубавата от 4те. Но правописните грешки са отвратителни. Не знам, на Егмонт или не са им стигнали пари за редактор, или редакторът е бил калпав. Дано този проблем да не се разраства!!! Коя книга четете в момента? - Page 2 748458
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeСъб 24 Окт 2009, 09:22

Дърн Шан Циркът на Кошмарите Smile СУПЕР! Smile
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeПет 30 Окт 2009, 19:14

Здрааач! What a Face Това е книгата, която чета в момента. study Кликнете на линка - ще бъдете изненадани! Rolling Eyes
Еви, мисля, че на теб особено ще ти допадне. Може би и на теб, Дани.
http://www.ciela.bg/?p=book_view&aid=186
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeПет 30 Окт 2009, 19:19

Дарън Шан "Чиракът на вампира"
Върнете се в началото Go down
etimargi
Агент
etimargi


Мнения : 110
Регистриран на : 04.11.2009
Години : 29

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 05 Ное 2009, 12:42

Лине Кобербьол поредицата й за Жрицата на срама! Страхотни книги! Коя книга четете в момента? - Page 2 938570 Коя книга четете в момента? - Page 2 938570 Коя книга четете в момента? - Page 2 925572
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 05 Ное 2009, 17:08

"Приказка без край" на Михаел Енде. Трябваше да я прочета още преди време, но чак сега се сетих.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Nancy
Агент
Nancy


Мнения : 78
Регистриран на : 04.11.2009
Години : 27

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 05 Ное 2009, 17:15

Ton4o написа:
"Приказка без край" на Михаел Енде. Трябваше да я прочета още преди време, но чак сега се сетих.
Аз тая приказка без край колкото и пъти да се опитвам да я прочета, все не успявам щото ми е супер скучна. Така че, ако успееш да я прочетеш, евала!

Иначе в момента чета "Цифрова крепост" на Дан Браун и много ми харесва.
Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 05 Ное 2009, 20:53

Хммм и за чета нещо на Дан Браун - впрочем Цифрова крепост ми харесва най-много от всичките му.... След като прочетох Шестото клиймо, сега чета Шифърът на Леонардо.... нямам търпение за Изгубеният символ!
ПП - Някой чувал ли е за Матю Райли...
Върнете се в началото Go down
Nancy
Агент
Nancy


Мнения : 78
Регистриран на : 04.11.2009
Години : 27

Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitimeЧет 05 Ное 2009, 21:44

Мда аз съм чувала. Братовчедка ми е много запалена по книгите за Джак Уест - Седемте смъртоносни чудеса и т.н. Аз не съм ги чела, но ми се виждат доста интересни и мисля да ги прочета...
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Коя книга четете в момента? - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Коя книга четете в момента?   Коя книга четете в момента? - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Коя книга четете в момента?
Върнете се в началото 
Страница 2 от 10Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Какво слушате в момента?
» КНИГА 3: Крадецът на мечове
» КНИГА 6: В дълбините
» Участие в играта
» Коя ви е любимата книга

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: