39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Noragami - Дискусия

Go down 
4 posters
Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeВто 29 Сеп 2015, 22:38

Приключих с еп 7 и доста неща се разбраха, но още повече въпроси се появиха..

Като за начало, разбрахме, че Нора всъщност не е име, а название, на Съкровищата, които имат повече от един господар. Тази сцена, беше супер забавна и още ми е непонятно как смесват сериозните моменти и комедията, толкова добре:
Spoiler:
Юкине нещо започва да не ми харесва. Да се краде кутията с даренията не е нещо, което едно Съкровище трябва да прави. Туко що осъзнах нещо - нали всички фантоми, като преследват Ято само повтарят "Мирише хубаво". А Хийори е полу-фантом и затова, тя може да го подушва Noragami - Дискусия - Page 2 838201
След това имахме разговор с Казума, който изглежда е благодарен на Ято за нещо. Но за какво? Имам теория, че всъщност както Ято има Юкине, който го разяжда отвътре, така и Бишамон е имала Съкровище, което ако не е било убито е щяло да убие нея. И всъщност Ято и е спасил живота и сег Казуми иска да върне услугата, за това че е спасил господарката му. Разбира се, да не забравя това:
Spoiler:
Сцената, когато изглеждаше, че Хийори ще целуне Ято просто си умрях от кеф, ама за жалост не се случи... Все още Noragami - Дискусия - Page 2 84201
Сега остана единствено да разберем, защо Ято не се отказва от Юки, а продължава да седи с него, въпреки че знае, че продължи ли се с това , той ще умре...  И за капак на всичко, имаме някакъв нов мистериозен герой  Question , който изглежда също се интересува от Ято. Е няма нищо странно в това, всеки иска да е във фен клуба му Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Знам, че имаше още нещо, което много ми грабна вниманието, обаче сега мозъкът ми отказва да мисли и съм сигурен, че във вашите постове ще го видя. Лека от мен и ще ми е интересно да чуя мнението ви за теорията ми свързана с убитото Съкровище. Noragami - Дискусия - Page 2 553116

Едит: Тъкмо приключих с писането на този пост и се оказа, че вие сте сложили вашите мнения и вече сте споменали някои от написаните от мен неща. Радвам се, че мислим еднакво Noragami - Дискусия - Page 2 311608 Утре ще напиша коментари свързани с тях, просто сега заспивам на компа Sleep
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeСря 30 Сеп 2015, 17:00

Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 , лъвът ми се струва че е замръзнал, понеже се е уплашил от Нора. Не знам, тепърва ще видим. Къпането и аниметата... ами предполагам, че това е Fan-service за хората, които четат мангата, пък и да покажат, че дори като Бог на войната тя не е само машина за убиване.
Свилена Noragami - Дискусия - Page 2 939362 , "като много замислен и тъжен модел на анцузи е", просто ме размаза  Noragami - Дискусия - Page 2 838201

И така с тези мисли да започнем еп 8:

Началото не може да се опише с думи, а само с картинки:
Spoiler:

"Дали и аз съм ходил на училище". Това изречение, доказва че Юки не помни какъв е бил в миналият си живот. Сцената в клас, според мен показва, че на него наистина още му се живее и самата мисъл, че е мъртъв му е неприятна.

Харесвам Кофку. Супер е жизнерадостната и е приятелка с всички. Само да не е и с Нора, че тогава вече ще имаме проблем... Бишамон ми харесва като персонаж, въпреки че иска да елиминира Ято.
Go Кофку:
Noragami - Дискусия - Page 2 307nhnd

Noragami - Дискусия - Page 2 Saw41t  Noragami - Дискусия - Page 2 33374

Noragami - Дискусия - Page 2 2u4k237 Обожавам факта как има дупка в средата, а израженията им са просто... не мога Noragami - Дискусия - Page 2 33374

Последва доста сериозна част. Ято е дал на момчето не един, а даже два ножа. "Ако не искаш да бъдеш човек". Това стана deep. Не знам дали това беше правилният избор на Ято, но със сигурност помогна.
Юки като плачеше, потвърди предположението ми. Но Юкине, единственото което трябва да видиш е, че ти не си сам, имаш си Ято, Хийори и дори Кофку. Още не мога да разбера обаче, защо Ято го подложи на всичко това. Той направо го подлуди - буквално. И Ято... не, не, не, не може да умре. Хийори без да се замисли пое Ято на гръб и тръгна към Кофку. С това заразяване, Princess Mononoke anyone? И за финал тази граница...  Noragami - Дискусия - Page 2 231185
Нещата не изглеждат добре, но вярвам, че всичко ще се оправи!
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeСря 30 Сеп 2015, 21:11

Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 , първо да коментирам теорията ти за Съкровището:
Цитат :
След това имахме разговор с Казума, който изглежда е благодарен на Ято за нещо. Но за какво? Имам теория, че всъщност както Ято има Юкине, който го разяжда отвътре, така и Бишамон е имала Съкровище, което ако не е било убито е щяло да убие нея. И всъщност Ято и е спасил живота и сег Казуми иска да върне услугата, за това че е спасил господарката му.
Марти, според мен е напълно вероятно да си прав и теорията ти е много добра! Не виждам иначе защо Ято би си позволил да убие чуждо Съкровище, а още повече Казума - чуждото Шинки да му е благодарен и до колкото забелязах благодарността му е много дълбока, явно наистина Ято трябва да е направил нещо голямо. Хм...сега ми хрумна нещо друго...възможно ли е всъщност Ято да е спасил живота на Казума в миналото по някакъв начин...докато е бил чуждо Съкровище или пък когато е бил човек?
Едит: Проверих в Уикито.....няма да спойлвам, но ще кажа само, че моята идея не струва  Noragami - Дискусия - Page 2 838201
И като заговорихме за Казума...Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 , знаеш ли че сейюто на Казума озвучава любимият ти герой Noragami - Дискусия - Page 2 84201 Преди разглеждах профила на Казума в MAL и ми стана интересно кой го озвучава Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 ...мнооого добре си уловил целият епизод, много се забавлявах с коментарите ти.  Noragami - Дискусия - Page 2 838201 А картинките които си постнал са жестоки, особено любими са ми тази на която Хийори вдига блузата на Ято и другата на която има дупка на стената и той е размазан. Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Няма смисъл да поствам същите, тъй че ще допълня поста на Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447  с още няколко картинки и gif-та, подбрани от мен. Noragami - Дискусия - Page 2 84201
И началото е ударно и просто...те оставя без думи... Noragami - Дискусия - Page 2 680936 Ято...как може да се телепортираш директно в женската тоалетна, нямаш ли малко тактичност, че си замъкнал и Юки на всичкото отгоре....горката Хийори Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Имаме един много чаровен Ято...каква усмивка Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nv8mj9gky31qc9zfzo1_540
Ииии следва заслуженото цапване с руло тоалетна хартия и още куп други неща....безсрамник такъв Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nog7m4aI9o1t95wyvo1_500
След което получаваме обяснение защо се намират в момичешката тоалетна...хора, не знам за вас, но винаги съм смятала японците за много човечни и напредничави и за това съм много неприятно изненадана да науча ,че и в техните училища съществува тормоз над ученици. Юки пак избухна...
И аз харесвам Кофку...наистина е супер жизнерадостна и приятелски настроена а и изглежда, че има оракулски заложби...това за порталите и че те се появяват където тя пожелае беше много интересно откритие. Иначе Биша си е яка и съм сигурна, че в крайна сметка ще се откаже да преследва Ято...хареса ми как Кофку от изключително весела изведнъж се превърна в съвсем различен човек...дори тонът на гласът и стана badass.  Noragami - Дискусия - Page 2 358796 Може да бъде както сладка така и страховита и сериозна и явно държи на Ято много. Noragami - Дискусия - Page 2 311608
Намираме се в болничното крило на училището и ято си похърква кротко на едно от болничните легла....сладур . Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Последвалата инспекция на Хийори естествено завърши просто...трагично и ме остави без дъх. Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n1gmu7zc2H1qlcw9co2_500
Естествено следва сериозната част от епизода...и мога да кажа, че това аниме е страхотно, защото разисква сериозни теми като смъртта, самотата, отношенията между хората и редица деликатни проблеми и въпроси, а това е много впечатляващо.
Много ми хареса подходът на Ято с момчето....даде му избор и даже лично му подхвърли ножовете като по този начин му постави въпросът „Готов ли си да изгубиш човечността си в името на отмъщението, би ли преминал границата?” ....наистина силен момент.Естествено Ято нямаше да го остави да убие оня нещастник, беше си приготвил бутилката със светената вода, но ....важното беше, че му предостави избор...да реши дали ще остане човек или ще се превърне в чудовище. А последвалият диалог с Манабу относно приятелите  ми напълни сърцето „И един е достатъчен. Намери някой уникален „ – една от любимите ми реплики евър...и беше много трогателно желанието на Ято - да намери своят специален човек в този свят.
Яростта на Юки беше разбираема...честно...докато гледах ми стана много тъжно за него, бях на път да пролея някоя и друга сълза, но предполагам другият епизод това може и да се случи. На Юки не му е лесно и предполагам не мога да разбера какво точно преживява, но определено не му е лесно. Въпреки че не одобрявам поведението и действията му, че го смятам за егоистичен от моята гледна точка вече на по-зрял човек и определено не тинейджър с постоянно сменящи се настроения,  просто не мога да го обвинявам за действията му. Той е починал твърде млад, мъчно му е, тъжно му е, чувства се самотен и объркан...не може да приеме факта че вече не е сред живите и се гневи. А и още ми седи в съзнанието моментът в който Ято и Юкине се свързаха за първи път и след битката им с демона Ято се разплака..очевидно го разбира, видял е миналото му и точно за това не се е отказал от него. Все пак в момента му се явява баща...колкото и странно да е, а родителят никога не се отказва от детето си въпреки всичките му грешки и лоши постъпки, дори да бъде нараняван от тях,напротив обича си го.
Състоянието на любимият ни синеок бог е критично и е страхотно, че Хийори безстрашно и жертвоготовно се хвърли да го спасява. Явно болката от оскверняването е непоносима...Ято наистина е мъж. Сега остава да изгледаме развръзката. Noragami - Дискусия - Page 2 84201

Май бая пописах и...навлязох в deep размисли, простете ми, приятели Noragami - Дискусия - Page 2 838201


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Нед 04 Окт 2015, 21:09; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeЧет 01 Окт 2015, 22:35

Хораа, отново се извинявам за забавянето Embarassed

Лелее, какво начало Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Грабва те с целенето с тоалетна хартия и израженията Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Хийори ги подреди доста добре. Дори и другото момче Very Happy Значи...твърди, че се крие. Не знам за вас, ама аз не се крия с камерата в ръка xD
Хм, според мен Ято има всички спомени на Юкине, не само най-емоционалните. Той няколко пъти каза, че Господаря и Шинкито делят тяло и съзнание. Частта с тялото не я разбирам много, но според мен когато Господарят приема Шинкито, той трябва да изтърпи всичката болка, която е изтърпяло Съкровището през човешкия си живот.
Юки продължава да се държи като...като...като жена в цикъл. Ето...той не помни нищо от стария си живот, но може да чете и да пише, дори да решава задачи.
Отново Кофку...вижте я само колко е весела и мила Noragami - Дискусия - Page 2 838201 И познава Бишамон. Забележете, че този път не ѝ падна обувката Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Харесва ми как когато Бишамон свали от себе си Шинкитата, които са дрехи, остана с повече дрехи по тялото си Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Сега Съкровищата ѝ излязоха 5...отказвам се, не съм добра в броенето Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Някой може ли да ми обясни какви точно са тези порти? xD Кофку ми е една от любимитеe. Тя е толкова kawaii с този пуловер и розовата коса Noragami - Дискусия - Page 2 838201
ОМГ ВИЖТЕ KAWAII РИСУНКИТЕЕЕЕЕЕЕЕ

Spoiler:

Добре де, пропуснете Ято, но вижте Юки като топче ии Хийори с опашкатаа Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Сцената в болничното крило е наистина невероятна Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Снимките, които Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 е сложил доста добре описват ситуацията Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Макетни ножчета...и ще се бият с тях...интересно. Но защо Ято го насърчи? О, мина му xD Гласа на Манабу ми звучи познат...15 минути по-късно ии не успях да намеря кой го озвучава Noragami - Дискусия - Page 2 838201
О...Юки плаче. Леле, той е като най-добрият ми приятел, заобиколен е от хора и повтаря, че няма приятели. Юки има Ято и Хийори, даже Кофку и...Шинкито ѝ. Май беше Дайкоку. Нора се появи и...олеле. Хийори се отдели доброволно от тялото си, за да спаси Ято. Неее. Ама защооо?? Налии Хийори трябваше да го заведе при Кофку ако се случи нещо. Защо Дайкоку направи линията? И ВИЕ ХОРА ДОБРОВОЛНО СЕ ОТКАЗАХТЕ ОТ СЛЕДВАЩИЯ ЕПИЗОД САМО ЗА ДА МЕ ИЗЧАКАТЕ? Не ви разбирам...но все пак благодаря Noragami - Дискусия - Page 2 175414
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Окт 2015, 20:08

Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 , на мен лично след епизода едвам се въздържах да не гледам следващият, но в крайна сметка устоях на изкушението, а дали е 1 ден или 2 е същото. Btw, много ми хареса сравнението за това как се държи Юки, доста е точно бих казал Noragami - Дискусия - Page 2 838201

И сега на еп 9:
Епизода почна директно с интрото, което означава, че ще е доста сериозен.
Ще започна направо - по време на епизода си писах бележки за какво да пиша, но след средата просто не издържах на чувствата и затова ще напиша общо мнение.

Този епизод беше страхотен в отношението да покаже какво е да си баща. Не е лесно да си такъв, а още по-трудно е и да си добрият такъв. Ято супер много ми се вдигна в очите(а той беше доста нагоре), за това че до самият край не се отказа от Юки, понасяше мъките му, уважаваше го и се опитваше да го напътсва и разбира.

Развитието на героите беше просто 11/10. Начина по който го притиснаха в ъгъла и го накараха да си признае грешките, които от негова гледна точка са оправдани и безобидни, но всъщност много нараняват тези, които се притесняват за него. Мисля, че доста точно репрезентираше тийнейджър, който е ядосан и се чувства неразбран.

Хийори беше извън границите по невероятност. Да отидеш при врага си, за да го помолиш за помощ и това, че не избра Нора бяха две неща, които много малко хора биха направили. Съгласен съм с Ято като казва, че тя им е спасила живота на него и Юки.

В крайна сметка всичко е добре, когато завършва добре, особено когато си изплакнеш очите. Аз принципно досега само 1 път съм плакал от аниме, и 4-5 пъти съм се насълзявал и проливал сълза-две. Това беше един от тези пъти когато сълза се отрони. За мен лично, това беше най-добрият епизод досега и съм страшно доволен, че решихме да гледаме това аниме. Съжалявам ако това което пиша е по някакъв начин объркано, а и също че няма снимки, но просто този епизод ми докосна сърцето и сега не мога да мисля като хората.

Нямам търпение да чуя как ви си е сторил епизода на вас, така че не се помайвайте да споделите мнението си Noragami - Дискусия - Page 2 84201
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Окт 2015, 20:29

Ами...какво да кажа за 9-ти епизод освен, че това беше най-емоционалният епизод  до сега в Норагами. Беше страхотен както винаги, саундтрака допълваше всичко, а играта на сеиютата беше невероятна. Много е впечатляващо как от комедията в първите епизоди стигаме до този толкова мрачен и сериозен епизод, а самият преход беше супер плавен и не се усети.

Дайкоку и Кофку са страхотни...наистина ги е грижа за Ято. Ако не беше помощта им...просто нашите хора да си бяха заминали. Куфку беше притеснена сериозно за Ято и това беше толкова сладко от нейна страна.  Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Все пак Маю не мрази толкова Ято, колкото твърдеше...много ми хареса, че прие да отиде като едно от Съкровищата при очистващият ритуал. Явно въпреки всичко уважава Ято и я е грижа за живота му. Казума е наистина страхотен и не знам защо ама ми е чаровен, харесва ми. Noragami - Дискусия - Page 2 838201  Радвам се че се съгласи да помогне на Ято.
Цялата работа с така нареченото "наказание" си беше супер яко пресъздадена и как Юки се превърна в демон и беше толкова гневен и бесен и отказваше да признае че е сгрешил.
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nur2yxtfTW1se015qo1_500

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n1tje2SBVv1to21edo1_500
Чувството на самота, страхът да не останеш сам и гневът, който чувстваш...наистина ме докосна. Всъщност това е едно от най-тъмните и тъжни чувства, които човек може да изпитва. Сеюто на Юкине направи настръхващо изпълнение! Знам, че феновете доста го подкачат за ролята на Ерен и постоянното ми крещене, но тук...си беше точно на място. Noragami - Дискусия - Page 2 84201
Но можем да кажем, че героят на деня си беше Хийори...тя беше тази, която накара Юкине да осъзнае, колко всъщност го е грижа Ято и как никога няма да се откаже от него.Наистина Хийори е страхотна, не изпада в паника, когато стана напечено, може да се защитава сам и не чака някой да я спаси, може да помогне когато положението стане наистина лошо ииии използва мозъка си (доведе Казума, а не Нора). Кралица си, Хийори!   Noragami - Дискусия - Page 2 22131
Като гледах за гледах за първи път епизода...направо сърцето ми спря когато видях Ято да кашля кръв.... Noragami - Дискусия - Page 2 231185
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nvc90t2vZC1trpnp2o2_500

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nvc90t2vZC1trpnp2o3_500
Последвалите сцени бяха наистина трогателни  и Юки най-накрая осъзна болката, която причини на Ято и най-накрая бе в състояние да признае грешките си и се извини. Достойно, Юки. Noragami - Дискусия - Page 2 925572
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_inline_n1u05eBjvL1rrn5dn

Изключително затрогващ и силен епизод и мисля, че няма да съм единствената, която ще си признае, че се е разплакала...всички сме хора, всички правим грешки...много лесно може да се идентифицираме с Юкине, защото той постъпваше както би постъпил един обикновен човек. Понякога не осъзнаваме колко сме слаби и подвластни на пагубни емоции и как може да нараним хорака, които обичаме и които ги е грижа за нас. Марти  Noragami - Дискусия - Page 2 417447 каза нещо страхотно и ще си позволя да го цитирам:
Цитат :
Този епизод беше страхотен в отношението да покаже какво е да си баща. Не е лесно да си такъв, а още по-трудно е и да си добрият такъв. Ято супер много ми се вдигна в очите(а той беше доста нагоре), за това че до самият край не се отказа от Юки, понасяше мъките му, уважаваше го и се опитваше да го напътства и разбира.

Бих добавила само, че Ято беше готов да умре за Юки, като истински родител, който обича детето си и никога не би се отказал от него. Нямаше да го нарани, само и само да спаси кожата си, просто искаше да си го върне, да го накара да проумее какво е извършил и да се пречисти...въпреки, че едва дишаше и се държеше в съзнание, той до последно вярваше в Юкине и го викаше при себе си...невероятен Ято, наистина невероятен!

Харесаха ми облекчените лица на Съкровищата, когато Юкине започна да се извинява и да признава прегрешенията си.
А краят....awwwwww...толкова сладурски беше, а и това, че всички се усмихваха и им се радваха...ами прегръдката на Хийори, как само им се хвърли на вратовете ииии изчервеният Ято Noragami - Дискусия - Page 2 680936 ....леле...... cuteness overload  Noragami - Дискусия - Page 2 45860
Нека се насладим още един път на сцената с тези gif-чета...просто...прекалено ми е сладурска  Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nroy0a6PhD1ta0o05o3_250
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nroy0a6PhD1ta0o05o4_250
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nroy0a6PhD1ta0o05o5_250

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n1tw31hQRr1r9oobgo1_r2_500

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nroy0a6PhD1ta0o05o6_250
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nroy0a6PhD1ta0o05o8_250
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_npsuhuEQag1ta0o05o4_250
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nroy0a6PhD1ta0o05o9_250
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nroy0a6PhD1ta0o05o10_250

Няма да споменавам Нора и Рабу, защото ще ми развалят сладкия финал на епизода. Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Иначе това което следва...останалите 3 епизода не са по мангата, а са специално измислени за анимето. Иначе утре започва излъчването на втори сезон на Норагами и този път ще се фокусират върху историята на Биша и ще може да разберем какво всъщност се е случило със шинкито и Noragami - Дискусия - Page 2 84201

Едит: Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 , всъщност вярвам че тези порти са нещо като портали към "далечният бряг" и водят демоните в нашия свят и по този начин се създават така наречените "бури", за които говореха.

Едит 2: Хора...подранили са с излизането на епизода, оказа се, че първият епизод от новия сезон преди малко е излязъл в тракерите  Noragami - Дискусия - Page 2 838201


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Пет 02 Окт 2015, 21:50; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Окт 2015, 21:08

Много добре беше избрала и описала ключовите моменти Свилена: janus: Noragami - Дискусия - Page 2 925572

Понеже преди малко видях, че е излязъл първи епизод от втори сезон, като свършим с първи сезон, почваме с втори и ще го гледаме всяка събота предполагам?
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Окт 2015, 21:19

Благодаря, Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 Твоето мнение беше много емоционално и много ми хареса! Noragami - Дискусия - Page 2 311608 Сега чакаме Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543

Да, аз поне съм навита на 100 процента да го гледаме, но се чудя след като епизодът е подранил дали и другият петък ще излезе, вместо съботата както беше оповестено.
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeПет 02 Окт 2015, 23:07

Иии идва Тея, както винаги последна Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Чак сега осъзнах колко сме близо до края xD

Започваме с интрото. Това не говори добре. Там, където ни оставиха миналия епизод. Пак ли ще се къпят бе...тц тц.
На Ято...няма да му помогне? Не...нененене. Ще-ще му помогне. Не. Трябва да накажат Юки. Какво е отлъчване? Сега сигурно ще извикат Бишамон. Нее, Тенджерата. И ще стане нещо лошо, ако се провалят с ритуала. Ще те изядат демоните, ясно.
Хийори ще отиде при Казума. Нали...нали? Той каза, че е длъжен на Ято. Ще стане. Нора? Не Нора, Казума. Йес, добре. Само трябва да не объркат нещо. Ято не иска да се отметне от Юкине, според мен миналото му е прекалено тежко.
Това е ужасно. Не мога дори да намеря думи. Значи Нора е допринесла доста за побъркването му. Нееееееееее! Юкине се превръща в демон. Ято... Хийори помогна. Ято го повика по име и...Юкине се пречисти.
Всичко...
Е наред.

Ии вече е ден и Кофку се шегува за това, как Юки вече е мъртъв xD Оо, Ято осъзна, че Хийори го спаси за пореден път. Тя ги прегърна, него и Юкине. Щеше да е доста по-трогателно ако на Юки не му течаха сополите. Даже Дайкоку плаче Noragami - Дискусия - Page 2 838201

Краят с Нора и Белокоско. Забелязахте ли как окото на Рапунцел е същия цвят като окото на Юки, когато беше на път да се превърне в демон. И какъв е този знак с окото?

Епизодът беше...уау. Хийори определено беше героят на деня, дори на седмицата. Вече съм сигурна, че харесвам Ято повече от Юки, той не се отказа до самия край и беше готов дори да умре за Юкине. Просто...нямам думи. Не мога да изразя чувствата, които бушуваха вътре в мен по време на епизода.

Само...само аз ли не плаках? Беше тъжно, но...беше ясно, че ще оцелеят. Признавам, че ме разчуства, но не до такава степен. Просто образа на Юки, превръщащ се в демон по-скоро ме стресна, отколкото разстрои.

И съм навита да гледаме втори сезон веднага след като свършим първи Noragami - Дискусия - Page 2 84201

Едит: Рандом идея: Ами, ако като се превърнат в Нори, очите на Шинкитата се променят? Стават по-демонични? Или пък...според мен Норите вече не са изцяло Шинкита, ами са нещо като Хийори, полу Шинки, полу демон. Даа, Хийори е полу човек, полу демон, но схванахте идеята xD
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeСъб 03 Окт 2015, 21:02

Днес е събота, което значи, че ще гледаме два епизода...wait. Добре де, нека да гледаме три, защото мисля, че ще бъде по-яко да ги гледаме наведнъж, все пак е края на сезона Very Happy

Епизод 10:
Имам усещането, че след тежкия девети епизод този ще бъде една идея по-весел xD
Оо, вижте, Юки е добро момче Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Вижте лицето на Ято, докато Дайкоку разговаря с Юкине Noragami - Дискусия - Page 2 838201

Spoiler:

Дори не мога да опиша колко се смях когато Кофку каза, че Хийори ѝ дължи 10 милиона йени и когато след това Хийори просна Ято на земята Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Всеки път докато гледам интрото умирам от кеф като се обръщат и косите им се веят Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Навлязохме в някои deep моменти свързани с Шинкитата... Тенджерата каза на Ято да прекъсне връзката си с Хийори, нещо, което на никой шипър на Ятори няма да му допадне Noragami - Дискусия - Page 2 838201
"Да завърша, да съм здрава, популярна, популярна и нашите да са добре" Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Рабо...това беше Рапунцел, нали? Ако му кажеш името на някого, когото не харесваш, той ще го премахне...това определено не звучи добре.
Белокоско и Нора искат да убият Хийори, която съвсем непредвидливо е тръгнала да се разхожда сама през нощта xD Това...което тя видя на карнавала или там каквото се води...не беше Ято, нали? Да...Ято трепе демони xD Теория: Нора и Рапунцел разсейват Ято като по някакъв начин призовават демоните, за да могат да хванат Хийори и да я убият.
От всички епизоди до сега си направих следния извод: СПИРАЙТЕ СИ ЧЕШМИТЕ, БЕ ХОРА, НЕ ВИЖДАТЕ ЛИ, ЧЕ КАТО КАПНЕ И НОРА СЕ ПОЯВЯВА??
Тези маски с очите...според мен им ги връчват като се превърнат в Нори.
Значии...Нора не иска да я убие? Поне не засега. Хм...Рапунцел е бог на бедствията. Японците са много странни хора. Имат бог на бедствието, на бедността, двама на войната...защо нямат някой бог с по-весело предназначение? Бог на щастието, на усмивките, на смеха, на цветята и други лиготии.
Леле, каква молба! "Моля те, спри да съществуваш." Аз пък те моля да се върнеш в дупката, от която си излязла, да спреш с опитите да унищожиш Ято, още повече Хийори и никога повече да не си отваряш устата, там където не ти е работа. Окей? Окей. Само така.

В същото време Ято се забавлява убивайки демоните. Забелязахте ли как Юки се изчерви като меч? Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Не. Нененене. Стига дееее. Хорааа...защо няма да гледате???? Хийори не помни Ято и Юкине. Добре де. Свилена ме беше спойлнала. Но все пак...ffs Нора Evil or Very Mad
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeНед 04 Окт 2015, 19:56

Еп 10:

Започваме с ведрата атмосфера, където Юкине работи за да върне парите, които е взел.
Изражението на Ято беше толкова сладко...
Spoiler:
и в следващия момент когато му казаха истината в лицето. Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Spoiler:
Юкине иска да учи като нормален човек и Хийори просто не може да поеме толкова много cuteness
Spoiler:
Кофку иска да й се плати, ама какво да очакваме от един Бог на бедността... които иска 10 милионна йени за услуга??! Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Spoiler:

Ято отиде да благодари на Тенджарата... по негов си начин xD. Просто си знаех - Ято няма идея как да "поправи" Хийори
Spoiler:
И решението, което му беше предложено, беше да прекъсне контакта си с Хийори. Как тогава Ятори ще се получи Noragami - Дискусия - Page 2 56810
Spoiler:

Леле мале, Ято може да рисува много добре. Хийори е като котка, толкова сладко си размахва опашката.  Noragami - Дискусия - Page 2 680936

Хийори беше много сладка в кимоно, а и 100% се облече така заради Ято. Ятори best ship.  Noragami - Дискусия - Page 2 84201

Свилена Noragami - Дискусия - Page 2 939362 , ето какво си имала вредвид като каза, че Нора може да навреди на Хийори. Какви са тези маски обаче?

И за финал, Хийори не познава Ято и Юкине??! Мисля че сме на ръба на развръзката. Noragami - Дискусия - Page 2 851948

Еп 11:

В началото виждаме Бог Рабо, който е в река от кръв(буквално) и се бие рамо до рамо с още някой. Да не би това да е Ято? Хийори всъщност помни Юкине, но не помни Ято... Ятори  Noragami - Дискусия - Page 2 231185

Ято има феноменални арт умения... защо не е бог на изкуството Very Happy МОЛЯЛЯЛЯЛЯЛЯЛЯ? Правилно ли чух? "Get in bed with me". Whoa, whoa, whoa, успокой се боже на войната. Е НЕ... Той е имал впредвид леглото в болницата ли  Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Ооо Ято, използвал си всичките си спестявания през годините, само за да купиш материали за рисуване, така че Хийори да си спомни за теб. Това ако не е неосъзната романтика, не знам. Noragami - Дискусия - Page 2 175414 Но сцената беше убиец Noragami - Дискусия - Page 2 838201


Интересно как Нора се появява винаги, когато капне капка вода. Ято познава Рабо, а последвалата битка беше просто да провери колко от предишния войнствен Ято е останала.

Прав бях, че са били партньори преди. Името на историята, нарисувана от Ято, страшно ми хареса. Noragami - Дискусия - Page 2 546971 И тази последна страница, Юкине пак ми се вдигна в очите. А сега тя забрави и него. Стигааа вече  Noragami - Дискусия - Page 2 231185

В последния момент, те отидоха да я уверят, че ще й върнат спомените... или да се сбогуват и Хийори се разплака, без и тя да знае защо.

И за край, тя се хвана за Ято, точно когато се телепортираха, което означава, че нейната фантом форма, се е телепортирала с тях. Очаква ни голям финал.

Еп 12:

Започва големия финал. Да видим как Ято и компания ще се измъкнат от тази ситуация. Искам отново да отбележа, колко много ми харесва интрото, гледам го всеки епизод и много се надявам интрото във втори сезон да е поне също толкова добро.

Тоя Рабо е някакъв бог на водата. Или Нора има някакви специални умения, все пак тя се появява винаги като капне някъде вода. Хийори си няма и представа какво става, но това не и пречи да спаси Ято от удавяне. Само така Хийори Noragami - Дискусия - Page 2 925572

ОТНЕХА СПОМЕНИТЕ НА ХИЙОРИ??! И Ято естествено, откачи и започна да се бие като ненормален. Рабо се сля с фантомите в едно. Тоя е пълна откачалка. И секунди по-късно виждаме как Хийори ще бъде затрупана от камъни, Ято се опитва да я спаси, а Радо праща удар по тях и след това...

След това виждаме как Хийори, която се мъчи да разбере какво става. Не знае как се казва, но знае че любимата и миризма е Ято Noragami - Дискусия - Page 2 838201 . ДОРИ СИ ГО СПОМНИ! Чудя се дали освен за Юкине, Ято е проливал сълза за някого. Това беше и перфектният момент да я целуне... ама I guess, по аниметата никога не става така Very Happy.
Spoiler:

Момента преди да нанесат решителният удар, докато Рабо държеше Хийори, беше божествено анимиран(No pun intended Noragami - Дискусия - Page 2 680936 )

Нора всъщност си има някого, когото нарича "Баща"? Хмм, за това сигурно ще разберем следващия сезон.

Аааа не, умрях да се смея на тази част:
Spoiler:

Кофку, тоя поглед говори вместо всички зрители.
Spoiler:

Ятори, Ятори, Ятори Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Spoiler:

Ауу и това желание накрая. Просто нямам думи Noragami - Дискусия - Page 2 680936

Какъв страхотен финал! Утре смятам да напиша едно мнение, където изказвам общите си мисли по цялото аниме, както и да обсъдим някои от героите. А след това разбира се, почваме и с втори сезон  Noragami - Дискусия - Page 2 84201

PS: Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543, прочетох реакцията ти на 10 еп и просто не спрях да се смея. Това с чешмата направо ме разби Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeНед 04 Окт 2015, 20:47

Сори за вчера, Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 Имах малко работа просто, но днес ще наваксам Noragami - Дискусия - Page 2 838201

Между другото, хора...Норагами освен тези 12 епизода има и две OVA, които са супер яки и много ще ви харесат. Предлагам и тях да изгледаме и тогава да започнем с новият сезон, какво ще кажете? Noragami - Дискусия - Page 2 311608 Иначе ме хареса идеята на Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 за обобщение на сезона и да обсъдим героите, подкрепям с две ръце Noragami - Дискусия - Page 2 925572

И сега...епизод 10:

Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 , снимковият ти материал е къртач, Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447, твоя също, а да не говорим за страхотните ви коментари....толкова се смях Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Мартиии, клипчето със сцената....ааааааааааа......пуснах си го поне 2 пъти  Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Ще добавя малко и от мен за да се посмеем повечко като се връщаме да си припомняме някои неща от сезона после Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Иначе Тея, прав, този епизод беше определено поне 3-4 идеи по-весел от предишния тежък и мрачен епизод. А само какво начало...какво ще кажете - всички са толкова сладки и просто....не мога Noragami - Дискусия - Page 2 838201  Да, Ято е беден...горкият...отново "стрела в сърцето", но това е нищо...ти да видиш като Хийори те забрави как ще реагираш... Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Поне намалиха сумата на Хийори - ученическите намаления вършат чудеса  Noragami - Дискусия - Page 2 680936 Не тъжи, Хийори, не тъжи кралице  Noragami - Дискусия - Page 2 84201
Noragami - Дискусия - Page 2 Dpibo5
Просто напердаши Ято и ще ти олекне Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nqh7e3Crzt1se015qo1_540
Посещението при тенджерата не мина без интересни разкрития...това, че Мию се е заразила и са я отлъчили беше доста неприятна изненада.И докато на една страна Хийори и Юки водят сериозен разговор с Маю, на друга Тенджин и Ято просто...това говори достатъчно - Тенджерата е отчаян от живота тотално  Noragami - Дискусия - Page 2 838201 :
Noragami - Дискусия - Page 2 2iau1jp
А невероятните dork-иш физиономии на Ято просто...допълват признанието му, че представа няма как да помогне на Хийори  Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nl2r4wviMA1r4jf9no2_250

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nl2r4wviMA1r4jf9no3_250

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nl2r4wviMA1r4jf9no4_250

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nl2r4wviMA1r4jf9no1_250

А при предложението на бога на знанието да прекъсне всички връзки с Хийори, Ято реагира ето така:
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nol9ajkhdC1s8w14vo3_r1_250
.....а на ум най-вероятно е крещял с пълно гърло "А МОЕТО ЯТОРИ???????" Sad

Приятелките на Хийри са големи образи, няма спор! Ято е мой човек!  Noragami - Дискусия - Page 2 358796 Колко хубаво рисува само...истински "драскач".  Noragami - Дискусия - Page 2 680936 Но Юки е прав...може би трябва да използва таланта си за да изкара малко пари, че...не храм, ами юрган няма да видят  Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nkary6KfeT1sqi9jto3_540

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nkary6KfeT1sqi9jto1_540

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nkary6KfeT1sqi9jto2_540

А каква работа са си намерили нашите хора просто...без коментар......... Shocked На Юки много му ходи маска за лице Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n26pb5aPjZ1ro861co1_250
Вълшебната дума е „храна” да знаете...или поне за Юки и Ято Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Иначе и аз ще се съглася с Марти, че Хийори е супер сладка в кимоно, а приятелките и я разкриха...хахаха, естествено че се е пременила така елегантно заради Ято, не отричай скъпа Noragami - Дискусия - Page 2 680936  Да живее Ятори Noragami - Дискусия - Page 2 209175 Иначе фестивалът на японците за Нова година е много як...защо и ние си нямаме такива фестивали....Иначе специално направих принтскрийн на изчервеният Юки като катана...мноооого сладко  Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 N527np
И да, Нора се появи и развали всичко...Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 , уби ме с това за чешмата Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Иначе преди малко проверих, защото ми беше интересно...Нора е озвучавана от Rie Kugimiya    - играе Айсака Тайга от "Торадора" и Хапи от "Фейри Тейл". Мнооого добра актриса...ама искам да спра кранчето на Нора, че да спре да цъфва като кокиченце и да ни проваля Ятори Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Иначе ето и последните весело-откачени изражения на чаровника Ято, преди да научи че възлюбената му не го помни:
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n2ji12sbO71rfmdfoo4_r2_250
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n26isa6EjG1rfmdfoo3_250
Супер начало на Новата Година - Ято (и Юкине в последствие) са непознати за нашата Хийори Suspect ...бързо да си ги спомняш, Хийори!
Иначе, Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 , нямам представа какви са тези маски...аз чета мангата и има още хора с тях, предполагам че в новия сезон ще се нагледаме на маски.

11 епизод

Ще се съглася, че опенинга е мнооого як и е един от малкото, които гледам с кеф. А на втори сезон опенинга не разочарова, ултра як е, а също и ендинга...Яторииии Noragami - Дискусия - Page 2 209175  Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Стилистиката в началото на 10-ти епизод  е страхотна – червено и черно...страхотен контраст и замисъл и не мога да не се възхитя като художник на подхода, избран от режисьора.Това наистина изглежда епично, просто вижте:
Noragami - Дискусия - Page 2 Large
А това:
Noragami - Дискусия - Page 2 Image
Е доказателство, че Ято и компания си има работа с луд тип, нещо средно между Жокера и Xehanort от Kingdom hearts...просто забележете психарската усмивка на Рапунцел, а тази кръв по себе си...с нея прилича на зебра. А как очисти нищо не подозиращите хора няма да коментирам. И отново се пренасяме при нашите хора и откриваме с култова физиономия на Ято Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Noragami - Дискусия - Page 2 68a1y9
И следва изражение тип "Пинокио", сладур  Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_no0eoleGjJ1qe4w7so3_r1_250
Не, Хийори...това не е смешник, а е любимият ти бог с невероятно секси сините очи, как можа да го забравиш въпреки фокуса на Нора, а? Noragami - Дискусия - Page 2 838201 А това....е репродукция в стил Ятоизъм на картината "Писък"...прекрасна творба, определено!
Noragami - Дискусия - Page 2 16bhbtd
Вижте го само...какъв художник, каква страст, какво желание да....си върне Хийори Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Но иначе съм съгласна с Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 , нека гласуваме Ято да стане бог на изкуствата Very Happy
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nvalmreVG01twyezqo1_500
Личи си, че е напълно съсипан от това, че Хийори не го помни...погледнете му лицето:
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n7dmipXpTe1sn8eyqo2_500
И сега...стига се до абсолютно култовата сцена...това става, когато не си подбереш думите правилно, скъпи Ято...знам, че си имал добри намерения, но прозвуча другояче   Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Noragami - Дискусия - Page 2 33374   (Тея, не ме издавай така   Noragami - Дискусия - Page 2 838201  )
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n2jjdx08vp1qlcw9co1_500

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n2jjdx08vp1qlcw9co2_500

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n2jjdx08vp1qlcw9co3_500
"Защо изглеждаше толкова отчаян" ...ами не знам Хийори, може би защото си пада по теб. Ще е хубаво и ти да се освестиш и да не
Spoiler:
Ято, гений-такъв...защо си купи точно най-скъпите маркери - Копик, остана без пукната йена, но....това беше толкова сладкооооо от твоя страна, както Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 каза. Да похарчиш всичко, което имаш, като вложиш последната си надежда в тази история в картинки...наистина я обичаш  Noragami - Дискусия - Page 2 209175
И да естествено, капна капка вода и...Нора развали всичко, заедно с откаченият Рапунцел...сърцето ми се сви като видях как безценните маркери се разпиляха по асфалта (Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 с точно такива маркери нарисувах Ятори  Noragami - Дискусия - Page 2 84201 ). И имаме една много красиво анимирана битка, който пълни очите. Тоя белокоско много дразни...опитва се да зомбира Ято, добре че Юки беше там. Последвалите разкрития очевидно шашват Юкине, но не и мен Noragami - Дискусия - Page 2 838201 И да, Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 ...Кофку е шипър точно като нас - само Ятори!  lol! Ооооо....ето това наричам аз истинска любов, Ято е готов да се жертва за щастието на Хийори, въпреки че тъпотиите които му наговори Тенджерата са напълно грешни...Тенджеро....Хийори няма да е щастлива без своят принц! Историята в картинки беше очарователна...
Spoiler:
Ято наистина рисува прекрасно, а Юки е толкова сладък, вижте как се изчерви.
Noragami - Дискусия - Page 2 2954vhc
Няма от какво да се притесняваш, страхотни са Юки  Noragami - Дискусия - Page 2 138349 А и ти не се отказа да накараш Хийори да си спомни за Ято, добро момче...надушвам нов шипър Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Иначе...Нора дразни, както обикновено и естествено, когато се появи винаги прецаква по нещо и...този път не е изключение - отне и Юкине от спомените на Хийори. Сега нашите момчета ще и ги върнат и ще имаме един хубав хепиенд...и да, Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 , мислиш ли че бих ви препоръчала аниме което завършва зле, не веднъж съм казала че мразя тъжните краища Noragami - Дискусия - Page 2 838201

Епизод 12

Епизодът започва много дъждовно. Храмът ти наистина яко се разпада, Рабо...внимавай  къде стъпваш или по-скоро не внимавай...току-виж да стъпиш на криво да паднеш и да си счупиш врата и нашите герои да се отърват, нооо....няма как да стане, защото има на разположение цели 24 минути изпълнени с екшън, но поне си помечтах Noragami - Дискусия - Page 2 838201 И така...откриваме сезона или по-точно закриваме сезона с нова порция изражения от любимият ни dork Ято Very Happy
Noragami - Дискусия - Page 2 2s8qybs
Опашчицаа...много е сладка между другото, Хийори - размяна? Noragami - Дискусия - Page 2 736479 Целият епизод Ято застава пред Хийори и разперва ръце за да я предпази...това е супер сладко, какъв рицар Embarassed Тоя Рабо...е слаба работа с тоя контрол над водата. Да викна Джувия за да види за какво става на въпрос - една "водна резачка" и да го няма Laughing Иначе Хийори спаси нашият човек и естествено, че ще го направи...как ще остави любовта на живота си да се удави, дори да не го помни, сърцето и си го спомня (това...прозвуча романтично  Noragami - Дискусия - Page 2 838201 )
Noragami - Дискусия - Page 2 Mkqae
И да, Рабо...този поглед се нарича любов, едва ли на теб ти е познато...първо трябва да посетиш стилист, за да се надяваш на някакъв шанс, колкото и малък да е. Но първо....трябва да посетиш психиатър - задължително!
Вижте гиииии....колко са сладки само Noragami - Дискусия - Page 2 45860
Noragami - Дискусия - Page 2 9tg3u8
Тоя Рабо е ужасен...само и само да разяри Ято и да се покаже "гневният бог на войната" унищожи спомените на Хийори. Както каза Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 , откачалка! Погледнете съсипаното лице на Ято...беше толкова близо:
Noragami - Дискусия - Page 2 2cckoev
"Да...тези очи" поне тук да сме на едно мнение, Рабо...ох, тези очи казвам аз Noragami - Дискусия - Page 2 838201 И също така допълвам - чао, чао Рапунцел...мъртъв си след като Ято те погледна така:
Noragami - Дискусия - Page 2 2ed60ed5d7b694f0b1ed2f11c77ff6f5

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_ncpu9vK29b1sbx7iyo1_500

Естествено, че лошият трябва да стане още по-могъщ като абсорбира грехове...защо не? С това око ми заприлича на гул Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Каменно свлачище...Ято се втурва да закрие Хийори с тялото си и да я предпази по този начин от падащите камъни, а тя...не си спомня нищо друго освен аромата на синеокия сладур, леле...това е толкова романтично, винаги съм твърдяла, че уханията са извор на романтика и ето...доказателство за тезата ми. Noragami - Дискусия - Page 2 84201 И сега...мисля, че бихте се съгласили с мен, че ако погледнем от този ъгъл и навържем тези две gif-чета едно след друго...може да си представим, че получаваме така желаната целувка...ето вижте, тя дори обвива ръце около него Noragami - Дискусия - Page 2 209175
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n2wfimxRgI1tuu6fto4_500

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n2wj5828RV1qf0rjso2_500
А Ято беше във възторг като си го спомни, симпатяга  Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n7j78jBXlT1s3jt9ho1_500
Но, Хийори май не е съгласна с фантазиите ни, а приятели Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Само какъв ритник му удари (Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 , вярвам че това е бил фенсървиз...ама беше доста ненужно според мен хД). Хей, долу лапите Рабо...кавалерът и е Ято, не ти Exclamation
Noragami - Дискусия - Page 2 4tlfyh
Само така, Ято...чао, чао Рапунцел и за награда имаме ето тези двама сладури Noragami - Дискусия - Page 2 358796
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n9jm59fzX21s4smafo8_250
Охо, Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 имаме си още един човек в клуба "игра на думи"...Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447, добре дошъл! Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Иначе да, би трябвало да разберем за този "баща" повече другият сезон и очевидно един бог просто...изчезва и престава да съществува.
Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 , много точно си описал реакцията на нас, шипърите...очите ми бяха станали буквално на звездички като на Кофку докато се любувах на Ятори и "завинаги заедно" Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Погледнете гоооо....как се изчерви, ах сладур  Noragami - Дискусия - Page 2 209175
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n2wg31bOJo1t4dfn8o1_500
Ами тук...как галантно подаде ръка и продължава да се черви  Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n9jm59fzX21s4smafo9_250
И сезонът завършва с ослепителна усмивка от страна на Ято, щастлив че ще остане с момичето на мечтите си свързан завинаги Noragami - Дискусия - Page 2 84201 Да живее Ятори! Noragami - Дискусия - Page 2 292793
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n3l1uxbTmz1szl458o1_500

Наистина страхотен и супер сладурски завършек на сезона! А аз трябва да ви се извиня и да благодаря, че ми изтърпяхте километричното мнение...ако решите може и да го прочетете Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Утре ще гледаме ли OVA?


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Вто 06 Окт 2015, 20:00; мнението е било променяно общо 7 пъти
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeНед 04 Окт 2015, 21:44

Ии останаха последните два епизода. Три за вас xD

Добрее...единайсти епизод определено не започва добре. Рапунцел е убивал доста хора в миналото, но очевидно са се засичали с Ято. Ии Белокоско продължава да убива хора, дори и в настоящето.
Оу, тя...не помни само Ято. Това сигурно е огромна болка в сърцето на нашия бог xD Добре дее...не е ли очевидно, че връзката им е прекъсната? "Поне си легни с мен" Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Браво бе, Ято, ставаш като Свилена Noragami - Дискусия - Page 2 838201
О, разбира се. Очевидно японците много държат на личната хигиена. "Защо той изглеждаше толкова отчаян?" Ами, елементарно, мила ми Хийори. Защото си пааадаа по теб. Яторииии Noragami - Дискусия - Page 2 838201 КАПНА, КАЗВАМ ВИ, КАПНА. Нора идва, спасявайте се. Казах виии... А с теб, Нора, мисля че се бяхме разбрали *тропа изнервено с крак* Ии разбира се, с Нора идва и Рапунцел, те са дружки. О, трябва да призная, че битките винаги да много епични Noragami - Дискусия - Page 2 512973 Ято трябва да победи Рабо, за да върне Нора спомените на Хийори. Това звучи граматически неправилно xD Ако Ято победи Рабо, тогава Нора ще върне спомените на Хийори, а това...едва ли ще бъде много лесно. Между другото, какво ще се случи с Шинкито, ако господарят му загине? И дали ще се случи същото с Нора xD Оу...Ято и Рабо са били партньори, интересно...
ХОРА, КОФКУ ШИПВА ЯТОРИ:

Spoiler:

Нее, Хийори си е добре с опашката, тя вече свикна с нея xD Хм, според мен Рапунцел носи маската, за да е по-атрактивен, пък и е останал с едно око Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Оо, Юки взе книжката с рисунки на Ято, за да помогне на Хийори да си спомни. Това е толкова сладко ^^ Дори е дорисувал края и се притеснява от рисунките си:

Spoiler:

Вижте само колко са kawaii Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Нее, Нора. Тази...тази...АААА >.<
Какво...какво точно стана? Хийори се разплака и после скочи и хвана Ято за рамото и...май се сети нещо? Тъй като тялото ѝ падна на земята, предполагам душата ѝ се е телепортирала с тях?

Епизод 12:
Даа, права бях, душата на Хийори е с тях в този...храм? Тц тц, Нора вече прекали. Никой не нарича Хийори трън в задника.
Само не ми казвайте, че половината епизод ще бъде битката на Ято и Рабо. Йесс, Хийори продължава да спасява Ято, въпреки че не го помни. Вижте само колко се обичат, даже Рабо забеляза как на Ято гледа Хийори.
Ято...Ято е бил бог на бедствието? Тц, Рабо, няма да ти се получи да убиеш Хийори, повярвай ми. По-скоро Нора би победила Бишамон. Това...това бяха спомените на Хийори. Сега как ще си ги върне?? ТОВА ЛИ ТИ Е ХЕПИ ЕНДА БЕ, СВИЛЕНА? Рабо...направи го само за да ядоса Ято, за да стане безмилостен. Добре де, когато Ято е такъв е...уау. Знаех сии, с маските могат да призовават демони или както ги нарече Рабо, грехове. Също така ги получават, защото...ами, зли са xD
Рабо...поглъща демоните? Даже второто му око се появи. Какво станаа? Къде са дрехите на Хийори? Къде е самата Хийори? Ооо, миризмата. МИРИЗМАТА НА ЯТО! ЙЕС ЙЕС ЙЕС ЙЕС ЙЕС ЙЕС Noragami - Дискусия - Page 2 938570 ЯТОРИ Noragami - Дискусия - Page 2 209175 Вижте как Ято започна да си търка бузата в тази на Хийори ^^ И разбира се, нейното изражение:

Spoiler:

Казвам ви, очите ми бяха насълзени, но този момент... Noragami - Дискусия - Page 2 838201 А дори не сме свършили с реакциите на Хийори:

Spoiler:

Ъм...можете да пропуснете бельото ѝ Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Още веднъж Юкине доказва колко е силен. Нима...нима така умират боговете? Просто се разтварят? Нора каза, че...ще се върне при баща си?
Не искам да пропуснем невероятно сладурската физиономия на Хийори, когато Юки я попита как си е върнала спомените:

Spoiler:

Ято се запъти към Хийори иии...АБЕ ТИ ЧЕСТНО ЛИ? НЯМА ДА СПРЕТЕ ДА СЕ ВИЖДАТЕ, АЗ ТАКА КАЗАХ!!! Щяла да живее- САМО ТАКА ХИЙОРИ! НЯМА ДА СЕ ОТКАЗВАШ ОТ СОБСТВЕНИЯТ СИ DORK!
Казах ви, че и Кофку ги шипва Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Не мисля, че има какво да кажа за ситуацията, освен че умрях да се смея Very Happy ОООО и Ято обеща да останат заедно завинаги ^^

Това беше най-сладурския край на света Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Чакам да гледаме ОВИ-те xD

Едит: Радвам се, че това с чешмата ви е харесало, дойде ми отвътре Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeПон 05 Окт 2015, 17:57

Свилена Noragami - Дискусия - Page 2 939362 , Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 , беше ми огромно удоволствие да ви чета коментарите, имаше някои моменти на които просто се заливах от смях Noragami - Дискусия - Page 2 33374

Анимето беше страхотно и понеже ще гледаме OVA-вете, мисля след тях да си напиша общото мнение. Като стана дума за OVA, ще е проблем ли, ако ги почнем от утре?
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeПон 05 Окт 2015, 18:34

Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 , явно удоволствието е било взаимно...и аз се забавлявах супер много с вашите мнения Noragami - Дискусия - Page 2 838201

Идеята ти е много добра, първо да коментираме 2-те OVA и след това общото мнение. Иначе за мен не е проблем утре да гледаме, мисля че Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 също няма нещо против.
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeПон 05 Окт 2015, 20:43

Хора, аз днес се прибрах в осем без нещо, така че определено нямаше начин да гледам Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Ии...нали ще гледаме ОВИте една по една?
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeВто 06 Окт 2015, 20:49

Ии...първата OVA:
Разбира се, започваме с разговора между Хийори и приятелките ѝ на коя ѝ е най-къса полата Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Някой е в храстите...кой ли xD Интрото е различно...не се мърдат като в другото xD О...божествено обладаване, а? "Не се разкрачвай!" Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Нее, не мога да ви опиша колко се смях Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Кофку, като добра душа, ще следва Ято и да се надяваме, че ще го-
Ято тръгна да сваля някакво момче, уаау Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Момчето я носи на гръб, леле...Ято, задник такъв, репутацията на Хийори вече е срината...как може да му дадеш визитката? И продължава с визитките. Горката Хийори Noragami - Дискусия - Page 2 680936
О, и Юки е там, дори и Маю xD Нима Маю ще покаже някои трикове на Шинкитата на Юки? xD
Леле, Кофку...горкият учител Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Горките учители*

Spoiler:

Усещам как Хийори ще отиде да набие Ято и ще има прекалено много panty-shots Noragami - Дискусия - Page 2 838201 "Извинете нашия глупак" Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Не мисля, че Ято би се зарадвал от това определение xD Знаете ли, глупак е прекалено мило за Ято, как може да продължава с простотиите? Тенджерата сега ще му разкаже играта xD Нее, Тенджарата трябва да разкаже играта на Ято, не на гимназистките...
О, просто ей така порасна бамбук, появи се някакъв кондор и се образува свлачище, всичките в полза на другия отбор...какво съвпадение Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Ято не издържа и се включи в играта...мисля, че вече официално цялото училище е виждало гащите на Хийори xD На самата Хийори ѝ хареса изпълнението на Ято Noragami - Дискусия - Page 2 838201 НИМА ЯТО ТОКУ-ЩО КАЗА, ЧЕ ЩЕ СЕ КЪПЕ?? Усещам поредица от забавни моменти xD Добре де, моментите излязоха по-дарк от очакваното, ноо...
Чакай...Хийори стана плътна, Кофку се появи и после Ято...Ято е по гащи. И...горката Хийори xD Ооо, наказват Ято - плесници над варел с бетон Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Толкова са сладкии. Плачещият Ято и Хийори, която му избърса сополите Noragami - Дискусия - Page 2 838201

OVA-та беше просто невероятна, смях се прекалено много. Знам, че този път не коментирах много, просто не ми идваше нищо измежду избухванията в смях Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Надявам се да не съм единствената гледала ии нямам търпение да гледаме утре xD
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeВто 06 Окт 2015, 23:42

Те яNoragami - Дискусия - Page 2 607543 , мнението ти е шедьовър, да знаеш...много се забавлявах докато го четох Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Та сега да оставя подписа си под OVA 1:

И на мен ми направи впечатление, откриваме епизода с невероятен разговор за дължината на полите. Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Сега и снимковият материал за човека във храстите, за който няма съмнение кой може да е Very Happy А блестящите звездички просто разкриват, че Ято е намисли нещо зло.
Noragami - Дискусия - Page 2 2vcz311
Вижте само нашата Хийори за какво си мисли...да готви вкусни неща за момчетата,толкова е мила и в следващият момент Ято разваля всичко....как не те е срам, боже Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n0914hjsdy1tpip2so1_500
Какво разкрачване, недопустимо за дама с пола демострира Ято, а видяхте ли му коронката на главата, като облада тялото на Хийори  Noragami - Дискусия - Page 2 838201  А очите...сините очи, запазената марка на Ято също беше се пренесла с него  Noragami - Дискусия - Page 2 680936  
Noragami - Дискусия - Page 2 1i08e9
А колко пъти видяхме гащичките на Хийори този епизод...няма да коментирам Smile Постоянното плезене също е бонус, а играта на сеиюто на Хийори беше феноменална Noragami - Дискусия - Page 2 512973
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n10lbbEzDm1re3ov5o2_250
Ято и Кофку е може би най-взривоопасната комбинация  Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n110lk8KtZ1ru2sm3o1_500
Съгласна съм с Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 , Ято се държи като пълен задник - първо сваля момчета под път и над път... „Заведи ме до сестрата моля те” и прави мили очи на девойка в беда...подлооо  Very Happy
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n1cwus2xJS1t0p1pao3_400
А после...как може така, че да раздаваш визитки на които да пише 24 часа в денонощието със сърчица и то на момчета...ужасен си!
Noragami - Дискусия - Page 2 21azb83
А тук...тук продължаваш да демонстрираш галантност и да пръскаш от чара си...и пак тези визитки, непоправим си Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Noragami62
Кофку...тя ме разби просто  Noragami - Дискусия - Page 2 33374 ....Хийори е права, докара до фалит всички учители, а изречението и "Невероятно е с колко учители може да имаш връзка"...ужасна си, скъпа богиньо на лошия късмет Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Noragami - Дискусия - Page 2 2n22rty
Появиха се Тенджин и Маю...помислих си, че ще помогнат а те какво....Тенджин, Тенджеро ...как не те е срам да се задяваш с гимназистки, какви са тези рози Question
Noragami - Дискусия - Page 2 Smpyyv
Ято продължава да печели сърца със сини очи и очарователно изчервяване на невинна девойка...като гледам...получава му се...момчетата налягаха по тревата  Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Large
Чуди се, Ято...чуди се...понякога се чудя защо не си блонди....естествено, че отборът няма късмет заради Кофку, а Дайкоку как си я прибра...двамата са много сладки...трябва да ви покажа един панел от мангата с тях някой път  Noragami - Дискусия - Page 2 838201 А...Ято се включи в действието и естествено спечелиха и тогава за моя най-голяма изненада Хийори беше във възторг вместо да го пипне и да го направи на пух и прах  Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n0yq56Ryzx1tpip2so4_250
Къпането на момче в женско тяло е доста опасно нещо, не смей, Ято Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Мда...следват дарк моменти както във всеки епизод, но отново са брилянтно с хумора...и отново възмущението ми към тези момчета, които си падат да зяпа момичетата по бельо или голи като за целта монтират камери в съблекалнята...за енти път го срещам в аниметата и съм много раздразнена. И да...ако не е Ято, Кофку ще е тази, която ще развали нещата...с този неин лош късмет Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 10q9jd5
И все пак имаме хепи енд, няма да коментирам черните боксерки на Ято в тялото на Хийори Noragami - Дискусия - Page 2 680936 Разбира се Ято- Хийори спаси деня и за мое учудване в крайна сметка направи услуга на Хийори - тя, благодарение на него стана популярна и обичана. Колко е badass само...вижте Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n08xtroWna1snn0hpo1_500
Наказанието на Ято и това колко бързо му прости Хийори, въпреки нанесените рани...доказва.......Яторииииииииии Noragami - Дискусия - Page 2 209175 Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Наистина беше забавна OVA, но да ви призная...2-та ми харесва повече Noragami - Дискусия - Page 2 736479
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeПет 09 Окт 2015, 19:53

Иии, започваме с OVA 1!

Хийори вече е в гимназията, което съответва на 10 клас. (Я моя клас Very Happy)
Първата мисъл на Хийори за клуба в който ще се включи е клуба по готвене и то не заради нещо друго, ами за да можем да приготвя хубава храна на Ято и Юкине. Ятори шипа става все по-силен.  Noragami - Дискусия - Page 2 925572  Какво за бога се случи туко що? Ято да не облада тялото на Хийори или аз нещо се бъркам с очите. О прав бях, това е Ято Noragami - Дискусия - Page 2 838201 . И Кофку е в играта също.
Noragami - Дискусия - Page 2 Znlvko
ЯТО КАКВО ПРАВИШ БЕ ЧОВЕК. Защо така съсипваш взаимотношенията на Хийори със съучениците й.
Noragami - Дискусия - Page 2 307uq2x
Бях забравил колко забавно е това аниме. А тази визитна картичка с "доставките"  Noragami - Дискусия - Page 2 33374 , не мога да си поема дъх от смях
Noragami - Дискусия - Page 2 9awrpi
Noragami - Дискусия - Page 2 2a0ggp2
А ето го и Юки, който пък е с Маю. Какво ли означава, че не е истинско Шинки? Кофку пък се задява с учителите, дано да не ги доведе до самоубийство като предишната й "играчка". Обаче със сигурност ако ги доведе до нещо, то ще е празна банкова сметка.
Noragami - Дискусия - Page 2 1zqts1v
(На кой бог точно се молиш Хийори)
В какво точно ще вземат участие Маю и Тенждерата. Това започва да ми прилича на състезание по тролене на Хийори Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 B7xmrr
Ято е твърде добър да съблазнява хората.
Noragami - Дискусия - Page 2 Suxzxs
Тенжерааааа, какво се е случило с теб. Трябва да призная изглеждаше доста добре и Маю също. Реакцията ми две секунди по-късно:
Noragami - Дискусия - Page 2 2zs9sva
Тая Кофку, голям образ е. Ято ти се оказа скрит вундеркид. WTF, е това пък не го очаквах:
Noragami - Дискусия - Page 2 J7x3fc
Отиваме в съблекалнята и Ято, я не си позволявай такива волности. След като Хийори ти позволи, може Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Ако не Ято, то Кофку ще бутне някой да падне от високо, то си е ясно. И играта приключи... Ято обаче ще си го отнесе. Ама все пак, как да устоиш на тези очи:
Noragami - Дискусия - Page 2 Xo1do3
Noragami - Дискусия - Page 2 2qw0eox
В крайна сметка всичко завърши добре за нашата принцеса Хийори, като изключим че си счупи ръката.

Аа бях почнал да забравям колко добра и свежа е комедията тук и този епизод ми я припомни. Супер много се смях и ми беше доста разпускащ за край на петъка Noragami - Дискусия - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeСъб 10 Окт 2015, 20:12

Пикниииик! Леле, колко много хора е поканила Хийори. Дори и Бишамон?? Това ще е интересно.

Някой ще ми припомни ли кой беше Сузуха? Защо нямам спомени да го споменавали. Ято и Биша нещо много се мразят. Тея, прякора Тенджерата се оказа много добър - тоя може да готви Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Страхотно е да видиш как боговете и съкровищата се разбират (като изключим двама...)
Noragami - Дискусия - Page 2 25aowmd
Noragami - Дискусия - Page 2 29p5115
Тия двамата напиха ли се, че така се държат Very Happy О стана боя... Или пък не:
Noragami - Дискусия - Page 2 23moh3
Noragami - Дискусия - Page 2 2mg8s9c
Noragami - Дискусия - Page 2 2znu4o9
Бишамон е идол, моля, какво, я пак??! Казума наистина много красива мечта имаш xD Ято и Биша големи алкохолици излязоха. Посред бял ден, така да се натряскат.
Noragami - Дискусия - Page 2 2re31py
Noragami - Дискусия - Page 2 6igx2h
На такива умения и Шерлок Холмс би завидял Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Този път наистина стана боя. Ако не беше Ятори, Кофку ми беше любимка без никаква конкуренция:
Noragami - Дискусия - Page 2 2saavf7
Да не би теорията ми да се окаже вярна? Ято е спасила Биша и то цели два пъти?? Ято, dafuq
Noragami - Дискусия - Page 2 15efjhf
Noragami - Дискусия - Page 2 30ifcs7
Тоя пикник май не е завършил добре. Ято vs Биша vs Тенджерата докато и тримата са пияни = "перфектната" комбинация. Хийори хич не беше доволна на Ято за целувката му с Биша. Вярно беше си сложил ръката, ама и аз бих се ядосал. А Кофку е вече богиня на тоалетната. Тая книга дето падна от небето, в първия момент си помислих, че ще е Death Note Noragami - Дискусия - Page 2 838201  Каква ще да е тази анкета, която Ято не Юки да разбира? Ято, голям бой ядеш напоследък, може би защото се целуваш с неправилните хора. И го заляха с цимент. Хийори май много му е сърдита. A това интервю с Маю беше убиец Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 1z5s0ls
Noragami - Дискусия - Page 2 20k88d4
Noragami - Дискусия - Page 2 2vbwmd4
Noragami - Дискусия - Page 2 4h2wxk
Тия богове имат най-забавните наказания. Ооо Юкине, значи си избрал да останеш при Ято. Може да е бездомник и да се поти като животно, ама все пак се грижи за теб и те уважава, което трябва да ти е достатъчно.

И тази OVA ми хареса много. Аз лично не мога да кажа коя е по-добрата и на двете се скъсах да се смея. Тука единственото, което не ми хареса беше целувката на Ято, ама той беше пиян, така че не се брои. Ами... предполагам вече наистина е време да напиша мнението си за целия първи сезон и да мятаме втори Noragami - Дискусия - Page 2 84201
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeСъб 10 Окт 2015, 22:55

Иии най-накрая втората OVA xD
Пикниииик. Кофкууу <3 Дори, Тенджерата, Маю и...всички Шинкита на Тенджерата...уау, това са много хора. И има още. Бишамон? Добрее...интересно. Забележете, този път в интрото се обръщат, не е като предишната OVA. Според мен са мислели да е епизод но са размислили и са го направили ova преди да довършат интрото xD
Ъъ...аз ли нещо съм забравила, или не са споменавали Сузуха? Това не е пикник, това е банкет...
Горката Хийори, никой не оцени пръстите, ръкавичките...там каквото е сготвила xD Ято и Биша са зачервени и се гледат гадно. Ясно, пияни са...какво по дяволите беше това с лъва? Май Ято и Бишамон са решили да видят кой може да изпие повече без да припадне xD А това какво трябва да е?

Spoiler:

Мечтата на Казума е повече от красива...

Spoiler:

Казах ви, че се състезават кой ще припадне първи Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Горкият Юки...но герданчето на Ято е много готино Noragami - Дискусия - Page 2 680936 Оо...сега вече наистина ще се бият...браво, Кофку Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Wowowowowow, навлязохме в някои доста deep неща. Ято е спасил Бишамон...два пъти и някакви кланове са изчезнали...ват? xD ЯТО, КАКВО ПРАВИШ БЕ, ТОВА ДА НЕ ТИ Е ХИЙОРИ, ЗАЩО Я ЦЕЛУНА? Добре де...сложи си ръката, но все пак... Ято изглежда пребит на следващия ден xD
Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Noragami - Дискусия - Page 2 33374

Spoiler:

Оу...сега стана страшно...и Тенджерата се включи xD Оо...Хийори ревнувааа...Яториии <3 Уау, Кофку...

Spoiler:

Дайкоку влиза, мил както винаги - "Приличаш повече на богиня на тоалетната" Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Нещо падна от небето. Това да не ви е Death note? Има списание за Шинкита? Какво прави Ято? Още ли е пиян? Тц тц, наистина подло от страна на Ято да не каже за почивките за Съкровища на Юки. Наказанието му - кофа с бетон. Как изобщо са се сдобили с бетонобъркачка? xD
Интервюирали са Маю за Ято...забележете, че когато Ято я прегърна, рамото ѝ се напои с пот Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Моляя...Юки не иска да работи с Ято? Но защоо...той не е чаак толкова зле xD

Бишамон наистина е много яка. "Не гледай телевизия гола" Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Казума, Казума... xD
Вижте ги колко са сладкии ^^

Spoiler:

Ахахахахаха, Ято е наказан, емблемата му вече не е коронка Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Ооо, Юки иска да остане при Ято ^^

Честно казано, не знам дали тази ova ми хареса повече от първата, и двете са много добри и сме смях изключително много Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Въпроос: кога ще си пишем мненията за целия сезон?
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeСъб 10 Окт 2015, 23:56

И така OVA 2:

Епизодът започва очарователно идеалистично...цъфнала японска вишна,нашите герои и се любуват и.... се оказва че няма да са единствените на партито,организирано от Хийори...Ято иска да е само с Хийори,знаем,знаем,синеоки.  Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Опа...Кофку е на линия,това не вещае нищо добро. Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Тенджерата и Съкровищата му пристигат с каравана,уау....май някой е грандоман,но няма как да не му призная,че има стил.  Noragami - Дискусия - Page 2 838201 И Бишамон се яви в целия си блясък и има изражението на човек, който всеки момент ще убие някого Very Happy
Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 , явно Сузуха е едно от съкровищата и...може би...в новия сезон ще разберем всичко ииии най-вероятно ще се окажеш прав! Но Тенджерата наистина се оказа превъзходен готвач...идеален прякор, Тея Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Не знаех, че Шинкитата могат да са част от обществото на анонимните алкохолици Shocked Но като изключим Биша и Ято, всички си прекарват просто приказно. Noragami - Дискусия - Page 2 512973 Хийори наистина ще е страхотно гадже, няма спор....но май готвенето не  е силната и страна, сори Ято Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Между Биша и Ято прехвърчат искри:
Noragami - Дискусия - Page 2 UYrUu8ZT0pE
Съкровището лъв...просто е цар.....толкова се смях....щеше да е идеален за цирка Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nek2spQgcd1r79uy7o1_400
Харесвам Казума...такъв...мечтател е хД Сцената беше покъртителна - Ято, имаш ужасен вкус за обличане, дай само на анцуг да го караш, става ли? хД Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 , благодарско за снимковия материал, смях се толкова много  Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Айдеее Тенджерата се напи...и нещо шипва грешно  Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Иначе съм съгласна с Марти Noragami - Дискусия - Page 2 417447 - Ято и Биша как може така да се накъркате и то посред бял ден?!? Не дойдохте ли да се любувате на цъфналата вишна, нали за това е ханамито...да бяхте отишли в бара Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Кураха, реши какво ще си - куче или котка и за двете те бива Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Юки...стига си разпитвал за ваканциите на другите, ще ти стане кофти, но признавам...последвалата сцена с разкритието на потните ръце на Ято беше мнооого смешна Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Мда, започнаха да се трошат бутилки в главите...това никога не е на добре Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n99w760Vpv1te1xnqo1_500
Това...ми е един от любимите моменти...Кофку, разбиваш...имам чувството, че това чакаше през цялото време Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n99w760Vpv1te1xnqo3_500
Колко са пияни не е истина...просто не мога да повярвам, че още се държат на крака Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n8uubjxY5a1rf0dpio3_r1_500
Естествено имаме си го и сериозния момент...Биша е толкова разстроена и вместо тъпака Ято да я прегърне и да я утеши, той какво направи...кажете ми, каквооооо...пълен идиотен си, честно Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n8tynhY7mp1rr3vglo1_500
Тази "целувка" беше спусъка на любимата ми част от епизода...всеки път ми избиват сълзи от смях Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Забележете...очилата на Казума и ченето на Тенджерата...покъртително  Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n99ql5BSCz1te1xnqo1_500
Реакцията на Кофку...безценна...папарак, щрака като обезумяла  Noragami - Дискусия - Page 2 33374  
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_inline_narr0uJhAv1sa527c
Ято, шегата ти беше неуместна и просто......последвалата игра на казино машина ти изпразни джобовете до дупка, отнесе як пердах, но аз не мога да спра да се смея Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Noragami - Дискусия - Page 2 33374  Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n99qhnDfkr1te1xnqo3_500

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n99qhnDfkr1te1xnqo1_500

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n99qhnDfkr1te1xnqo2_500
Тук...беше голямата ви грешка...трябваше да оставите забавата само между вас, че Тенджерата не е шега работа хDD
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n8uubjxY5a1rf0dpio5_r1_500
Кофку и смехът и....без коментар  Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Noragami - Дискусия - Page 2 6rq2hc
Ято е яко пребит от Биша...честно, заслужаваше си го и аз бих го набила ако бях на мястото на Биша Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 2e3plw6
Хийори сигурно в момента си мисли колко ли са меки устните на Ято и как тя е искала да бъде на мястото на Биша, но без ръка между тях Noragami - Дискусия - Page 2 680936 Кофку, който е купонясвал цял ден с алкохол и е правил папарашки снимки не излиза от тоалетната, така е Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Тея права си че Дайкоку не можеше да бъде по-мил Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Любимият ни бог отнесе пердах за втори път през последните 2 дена и отново заслужено Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Такива неща не се крият, Ято. това списание за Съкровища ми напомни "Седмичникът на магьосника" от Хари Потър.За наказанието му да не говорим.... Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 11kczmt
Интервюто с Маю беше един път, а ето и скрийншот от момента от напоената с потта на Ято дреха  Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Noragami - Дискусия - Page 2 30132nl
Уау, Юки се прави на страшен, а Ято на заден фон е овързан като наденица Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n9vh0tzERe1ro0m9oo1_500
Биша яко си пийна, не се учудвам че е с лед на главата Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Казума, толкова си грижлив Noragami - Дискусия - Page 2 209175 Резултатите от анкетата на Биша бяха...невероятни Noragami - Дискусия - Page 2 546971 "Не гледай телевизия гола" Noragami - Дискусия - Page 2 33374 .....аууу, Казума не знаеш ли че се почуква на вратата преди да се влезе, дамата може да си пада да се разхожда гола, съдейки по бойното и облекло Noragami - Дискусия - Page 2 680936 Тов е другият ми шип...Биша и Казума...прекалено са сладки, а той е толкова загрижен за нея Noragami - Дискусия - Page 2 45860
Дайкоку...много си мил, Кофку се разтопи от анкетата ти Noragami - Дискусия - Page 2 838201 А как се смях за "говното" на Ято...няма да говоря Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Noragami - Дискусия - Page 2 33374 Тоя човек отнесе прекалено много наказания за един епизод Noragami - Дискусия - Page 2 838201

Аз вече казах, че втората OVA ми харесва повече, защото ми е по-забавна и дълго време не мога да спра да се смея след нея Noragami - Дискусия - Page 2 838201

А за коментарите...предполагам утре и после ще наваксаме с излезлите 2 епизода на новия сезон.
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeНед 11 Окт 2015, 21:17

Предполагам, че днес си пишем мненията за сезона и утре започваме втори сезон xD
Всички сме на мнение, че анимето е супер забавно, но има дарк моменти когато трябва и преходът между двете е много добре направен. Героите са просто невероятни, начините по които реагират на абсурдните ситуации, в които попадат са повече от забавни. I mean, вижте само тези на Ято:

Noragami - Дискусия - Page 2 0b32b3358fc60a83823ea18c4f39e28c

Noragami - Дискусия - Page 2 9a8fa8f7951c35142d68f0b86ed31c6a

Noragami - Дискусия - Page 2 F13eb4d05fcb09f4a6bc047bdc184b6e

И разбира се, моята любима:

Noragami - Дискусия - Page 2 C60328f57d86ef6ad4f2c11c3d08b167

Тези на Хийори също не са за подценяване:

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n13rud8S971qdwz24o1_500

Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n02dizkFDs1shlg3vo1_500

Noragami - Дискусия - Page 2 20140116002744

Noragami - Дискусия - Page 2 1AJ3EjtxNhw

Noragami - Дискусия - Page 2 Noraga544

Мда...мисля, че схванахте xD Героите са супер яки. Любимите ми са Хийори, която мноооого пъти доказа, че не е момичето в беда, което е просто награда за главния герой и Кофку, която е мила с всичко и всички иии...да, просто е очарователна Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Ято наистина е готин, но се държи като идиот понякога xD А Юки...той си е сладур Noragami - Дискусия - Page 2 680936
О, очевидно много хора в интернет мразят Бишамон и аз си седя тук и съм like...wtf, защо някой ще мрази Бишамон? Тя е супер яка, вижте ѝ очите...добре, с Ято не се харесват много, ноо сега ще се сдобрят ии ще ходят на двойни срещи с Хийори и Казума xD

Между другото, когато Юки беше на път да стане "лош" бях започнала леко да се отчайвам, защото...ами, вече имам един такъв мрънкащ на главата xD Пък и много си бях харесала Юкине и това беше удар под кръста за мен xD Имаше много добри и забавни моменти, но любимият ми момент определено беше края, цялата ситуация при Кофку беше много cute ^^ Друг момент, който много ми хареса е когато Юки беше сам в тъмното с онова момиченце и се появиха демоните. Беше супер крийпи, но атмосферата беше много добра.

Нямам търпение да започнем втори сезон, искам си Ятори моментите xD

Ии...хора, намерих нещо абсурдно...съжалявам, че ви го причинявам xD

Spoiler:
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeНед 11 Окт 2015, 22:30

Този път ще съм кратка, обещавам Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami е едно от любимите ми анимета, защото съдържа в себе си всичко, което харесвам - готини герои, хумор, интересен сюжет, фантастични елементи и много красив дизайн на героите и арт. А за уникалното качество на това аниме да не говорим -  да можеш в един епизод да се смееш до припадък и в следващият момент да пролееш някоя сълза за герой, супер впечатляваща сплав от драма и комедия с неусетен преход.
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nu25w1qwb21s9jnzyo1_400
Любимият ми герой е Ято...знам, че се повтарям, но да си кажа Noragami - Дискусия - Page 2 838201 Харесвам неговата личност - от една страна е супер dork, който прави големи глупости и се държи идиотски в повечето случаи, но от друга е грижовен, лоялен, защитава хората които обича, сладък е и има невероятни очи  Noragami - Дискусия - Page 2 680936 А да не говорим, че има и badass страна. Noragami - Дискусия - Page 2 84201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nn5d74sQQ91t95wyvo1_400
За Хийори съм говорила много...страхотно момиче, бойна мадама, а не принцеса в беда (така де, тя си е принцеса, но бойна, която може да натупа всеки принц или бог в периметър от 10 км. Noragami - Дискусия - Page 2 838201 ). Двамата с ято се допълват перфектно, а Юки е сладкото им детенце...
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nubehcA0hE1snbyiqo1_400
добре...прекалих, но никой не може да отрече че Ятори е върха  Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nn27uvnTx41uojt6mo3_400
Юки си го харесвам...в началото бях обезпокоена от държанието му, но самият Юки беше толкова сладък и с такива хубави очи...че си казах, че ще е голяма загуба ако е лошото момче в анимето. За моя радост нещата във втората половина на анимето се оправиха и Юкине стана един прекрасен младеж Noragami - Дискусия - Page 2 358796
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n1he4dHKmE1to21edo1_500
Кофку...Кофку си е Кофку...откачалка на макс, супер весела, готина и богиня освен на нещастието е и богиня на тоалетната Noragami - Дискусия - Page 2 33374
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_nvlxo6N7oq1s307p6o1_500
Кой мрази Биша, кой....ах теее Twisted Evil  Биша е много яка, сладка е с тази дълга руса коса, прилича на спящата красавица, а и е супер badass, а очите, очите и...леле мале.... Noragami - Дискусия - Page 2 838201 И естествено Казума и Биша...моят скъп шип за който още не съм открила ship name Noragami - Дискусия - Page 2 546971  
Noragami - Дискусия - Page 2 Tumblr_n96b86cFpt1sji7w0o3_400

Като любими моменти...бих посочила всеки момент, наситен с хумора на това аниме...брилянтен е!  Сериозните моменти също не са за подценяване...особено момента с пречистването на Юкине и сцената с Манабу. А също и Ятори моментите....още, още, още...искам още такива сладко-романтични моменти и в новия сезон, ама да са още повече Noragami - Дискусия - Page 2 838201
И сега остава само да се хвърлим в приключението, наречено втори сезон и да видим какво ще стане...предчувствам много драма и романтика Noragami - Дискусия - Page 2 838201
Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 ...картинката е брутална Noragami - Дискусия - Page 2 680936
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitimeПон 12 Окт 2015, 21:02

Аз от два дена си пиша текста и предчувствам, че се е получила стена от правописни грешки, които не съдържат картинки като вашите, но смятам че отделям внимание на много неща и се надявам да ви хареса.

Ето ги и финалните ми мисли за 1 сезон + 2 OVA.

Мисля, че е редно да започна със заглавието. "Noragami". След края потърсих какво означават Nora и Gami и ето какво открих. Nora, означава stray, което е заблуден изгубен. Gami както сигурно сте се досетили означава Богове. Още от тук става ясно, че в анимето ще се говори за живота на боговете, които явно са заблудени и не знаят къде се намират. Помня как Тея Noragami - Дискусия - Page 2 607543 постоянно повтаряше, че тези котки са важни, а ето че се оказва че самите котки са боговете. (Знам че звучи много странно и объркано, аз самият не мога да си обясня какво точно искам да кажа, ама се надявам поне малко да се е разбрала логиката Very Happy). А щом ще се разправят приключенията за тези Gami, да видим какви ще са те и в какъв свят точно ще бъдат.

Оказва се, че действието се развива в настоящето при това в нашия свят. Страшно много ми харесаха обясненията на автора за това как ние не виждаме фантомите, а само малките деца и животните са тези които ги усещат. Боговете също бяха много хитро представени, като хора, които много трудно се забелязват и не остават в съзнанието ти. Според мен, светът беше представен превъзходно и си остави вратичка, да може да добавя още нови неща, без да изглеждат като изсмукани от пръстите. Но каква история бихме имали, ако нямаше герои, които да участват в нея и да я задвижват напред.

Героите са това, което най-много ми хареса. Първоначало започваме с двама - Хийори и Ято, докато в края завършваме с цяла орда от богове, шинкита и Хийори. Нещото което наистина ми хареса е колко са различни героите и как въпреки това са толкова съвместими. Няма герой, за който в края да не ми пукаше и съм впечатлен колко добре успя да си ги представи. Но да видим тримата главни:

Ято, е бездомник, поти се като животно и има много странен избор на дрехи. Но в същото време е този който ни забавлява и мистериите които го обкръжават са главното нещо, което движи историята. На мен лично той ми беше любимият герой от анимето и как да не харесаш някого, който би направил всичко само за 5 йени? Някои от неговите мисли за хората и решенията които взимат бяха доста интересни и дават поводи за размисъл, а бащините му качества за които бях говорил в епизод 9 бяха страшно ми го издигнаха в очите. Нямаше момент, в който неговото присъствие да не ми е харесало и ми беше удоволствие да го гледам как се развива като герой. А причината за това развитие се дължи главно на другите не герои.

А именно - Хийори. Тя всъщност представлява обикновенният зрител, този който се сбъсква със света на боговете, но в същото време е нещо много повече. Не знам дали си спомняте, но в първи епизод казах колко мразя когато женския образ е използван само като награда за нашия герой и той примерно я използва като оръжие. Е оказа се, че съм бил страшно далече от истината. Хийори е един от най-целеустремените герои и не се бои да направи каквото и да е било, а за да помогне на Ято и Юкине би сторила всичко. Тя всъщност е мост между хората и боговете, а също така и между самите богове, понеже се разбира добре с всички(Като изключим една досадна Нора). При нея имам чувството, че се проявява и майчинство, което е точно отнесено към третия ни главен герой.

Юкине - съгласен съм, трудно е да си на 14. Той започна страшно силно, след това ми падна страшно много в очите, но в крайна сметка се качи на някакво ниво, което е със сигурност по-голямо от средата на стълбата. Представянето на пубертета и проблемите с които се сблъскваше бяха много добре измислени, като единствената ми забелжка е че можеха да бъдат решени по-бързо(Но нека бъдем честни, кога някой проблем е бил решаван бързо и лесно в аниме xD). Но като изключим това, развързката в 9 епизод беше едно от най-невероятните неща, които съм виждал в скоро време и без Юкине нямаше да съществува, така че той си остава един страхотен и забавен герой за гледане.

Другите герои също бяха невероятни, всеки имаше какво да разкаже и да добави към общото. Нямам търпение да видя всъщност каква ще е развързката между Ято и Бишамон и каква всъщност е Нора(Не мога да не отбележа, че Нора е точно изгубената котка, за която всъщност може да се говори в заглавието).

Анимацията - Беше доста прилична и на ниво. Очите на всеки от героите бяха хипнотизиращи за гледане. Битките също бяха направени добре, но след като съм гледал битките във Fate Stay Night, друго просто не мога да сравня с тях. Бонус точки за интрото, смесицата между сиво и ярки цветове е много приятна за очите. И като стана дума за интрото:

Музиката - ОБОЖАВАМ ИНТРОТО И ЕНДИНГА. Страшно се надявам от новия сезон да са също толкова добри, още не съм ги гледал и много се надявам да не ме разочароват. Другото нещо, което доста си личеше по време на битките, беше музиката. За първи път срещам такъв стил в аниме, всъщност не си спомням да съм го срещал някъде другаде и някак си беше запомнящ се. Само по музиката бих познал анимето, което говори достатъчно. А като стана дума за говор:

Озвучаването - Аз гледах анимето озвучено на японски, както предполагам и вие сте направили и не е за изненада, че беше невероятно, имайки впредвид колко много големи лица(или по-правилно да кажа, гласове) са участвали. Имам чувството, че те са се събрали заедно и са казали, хайде да вземем да озвучим едно аниме заедно и кое е било това, което има толкова много герои, всеки уникален и нуждаещ се от добро представяне. Ами Норагами разбира се. Нямам търпение отново да ги слушам втория сезон, защото всеки придава някаква допълнителна черта на героите които озвучват и това ги прави толкова добри.

Финал:

За финал искам да кажа, че това аниме надмина очакванията ми. Като изключим препоръката на Свилена Noragami - Дискусия - Page 2 939362 (за която много благодаря Smile ), единственото друго което знаех преди да го изгледам е че ще се разказва за богове. Е очакваше ме нещо, много по различно от това което си представях(или пък не чак толкова). Получих тонове комедия, перфектно втакани в заплетен сюжет, като двете бяха в невероятна хармония и мога съвсем спокойно да кажа, че от доста време не се бях смял така на глас в толкова много случки(Нозаки-кун беше последното). В същото време, това е едно от малкото анимета, които са могли да ме разплачат. Аниме което те кара да се смееш и да плачеш и в същото време можеш да гледаш с часове е нещо, с което много малко биха могли да се похвалят. И това прави Норагами уникално изживяване, което със сигурност не бива да се пропуска!

А сега напред и към 2 сезон!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Noragami - Дискусия - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Noragami - Дискусия
Върнете се в началото 
Страница 2 от 4Иди на страница : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: *Клуб "Лилавите аниму коали"*-
Идете на: