39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Noragami - Дискусия

Go down 
4 posters
Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next
АвторСъобщение
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeВто 22 Сеп 2015, 17:06

Здравейте всички! Noragami - Дискусия 553116

Това ще е първата ни тема, в която ще гледаме заедно аниме и ще го обсъждаме. Анимето, което избрахме този път е Noragami: http://myanimelist.net/anime/20507/Noragami

Как точно ще става това? Моето предложение е, всеки ден да гледаме по един епизод и след това да го обсъждаме. Ако всички са съгласни, можем да вдигнем бройката на по два епизода на ден. Ограничението го слагам с цел, първо всички да вървим с равно темпо и второ да не ни е проблем на графика за деня свързан с училище и други.

Нека всички които смятат да участват в дискусията да напишат кой вариант предпочитат и предлагам за старт на гледането да сложим утрешна дата 23.09.2015. Всеки може да се включи по всяко време, важното е само да няма spoiler-и от неща, които още не са се случили.

Ако имате някакви други въпроси или препоръки, чувствайте свободни да поствате в темата Noragami - Дискусия 311608
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeВто 22 Сеп 2015, 17:53

Благодаря за темата,Марти Noragami - Дискусия 417447 Съгласна съм с предложението ти и за мен няма значение по колко епизода -1 или 2, както вие изберете важното е да вървим с еднакво темпо Smile
Да чуем какво мислят и останалите желаещи да се включат в гледането.
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeВто 22 Сеп 2015, 20:18

Аз съм съгласна, само ще ви помоля да започнем на 24, тъй като съм втора смяна и утре нашите имат годишнина, така че едва ли ще намеря време да гледам. Колкото до броя на епизодите, предлагам ви през седмицата да са по 1, а през уикенда по 2 или дори по 3 Very Happy
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeСря 23 Сеп 2015, 01:05

Окей, аз съм съгласна Тея Noragami - Дискусия 607543 , предполагам Марти Noragami - Дискусия 417447 също Noragami - Дискусия 311608

А сега да ви представя набързо "Норагами" въпреки, че най-вероятно сами сте се информирали за него. Noragami - Дискусия 311608

Noragami - Дискусия Noragami_by_akumamaoneko-d7132yw

Жанрове: Екшън, Приключенски, Шонен, Свръхестествено

Хийори Ики е обикновена ученичка в гимназията, докато не претърпява злощастен инцидент с автобус, опитвайки се да спаси живота на един младеж в анцуг на име Ято. Този инцидент я превръща в полу-фантом. Скоро след това Хийори научава, че Ято е бог и така момичето бива въвлечено в света на боговете. Зад добродушната външност на Ято лежи минало, изпълнено с ужасни тайни...
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeСря 23 Сеп 2015, 14:58

Съгласен съм и с двете предложения на Тея Noragami - Дискусия 607543

Значи почваме утре - 24, като ще гледаме по един епизод на ден, а през weekend-а ще видим дали ще са два или три Noragami - Дискусия 311608
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeЧет 24 Сеп 2015, 21:06

Красавци и красавици...гледахте ли първия епизод Noragami - Дискусия 838201 Noragami - Дискусия 805287
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeЧет 24 Сеп 2015, 21:11

Ех, аз малко ще изостана. Noragami - Дискусия 838201 Ще се опитам да наваксам в следващите дни. Днес съвсем забравих да гледам, а утре ще ходя да нагледам плъховете, зайците, костенурките, мишките и папагала и да видя как вървят новите терариуми за хамелеона, змиите, тарантулите, агамата и т.н. Та имам малко повече работа и може би през почивните дни ще ви настигна. Noragami - Дискусия 311608

Edit: Със субтитри или с английски дублаж ще го гледате?


Последната промяна е направена от dsims на Чет 24 Сеп 2015, 21:23; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeЧет 24 Сеп 2015, 22:07

Туко що изгледах първия епизод, така че ще споделя впечатленията си!

Първото нещо,  което ми се наби на очи,  беше Opening-a. Бях чувал песента вече в Osu! (това е rhythm игра, някой път ще ви разкажа за нея) и много ми беше допаднала, а вече ми е една от любимите.
Yato супер много ми харесва, а израженията на лицето му, когато Hiyori звънеше на полицията, просто ме разби Noragami - Дискусия 33374 Интересно на какво точно е Бог, но за това след малко.
От друга страна имаме Hiyori, за която първоначално имах едно мнение, но към края беше съвсем различно. Естествено, имайки в предвид как в началото Yato си загуби Sacred Weapon-a предположих, че тя ще стане точно това. Обикновено проблема ми с този тип сценарий е че момичето само си пада по главния герой и самото то не е с нищо по специално. Но щом видях как отблъсква онзи Phantom ми стана ясно, че ще е нещо много повече. Самият факт, че тя явно е между живота и смъртта я прави много интигуващ герой и нямам търпение да видя как ще се развият нещата. А винаги я има и възможността тя да не му стане Sacred Weapon-a и някак си като Phantom да му помага в битките срещу другите Phantom-и.
И сега и предположението ми. Yato е Бог на желанията. Това би обяснило и защо иска 5 yen, за да си пожелаеш нещо - все едно хвърляш монета във фонтан(даже не знам как ми хрумна това сравнение Noragami - Дискусия 838201 ). А нещата с които се бие, всъщност са всички проблеми от които се оплакват хората. Което малко си противоречи с предположението ми за какъв Бог е Yato, ама тепърва ще видим в следващите епизоди.
All in all: Супер много ми хареса този първи епизод и нямам търпение да гледам следващите. Добре че weekend-а идва, че да гледаме по поне 2 епизода на ден  Noragami - Дискусия 311608

Вие какво мислите братовчеди Noragami - Дискусия 805287
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeЧет 24 Сеп 2015, 23:12

Та...от къде да започна Very Happy
Като цяло обожавам стила на анимация и израженията на героите Noragami - Дискусия 838201
Ято е много готин и забавен герой. Моето любимо негово изражение беше, когато старото му Съкровище (естествено, че не ѝ запомних името xD) му каза, че ръцете му много се потят и напусна Noragami - Дискусия 838201 Безценни бяха и всичките му изражения в болницата, както каза Марти Noragami - Дискусия 417447
Според мен Хийори ще стане много силна и много бадас Noragami - Дискусия 838201 Хареса ми как срита онзи фантом и то по много красив начин Noragami - Дискусия 838201
Според мен нещата с боговете работят по начин подобен на този в The Rise of the Guardians. Ако си Бог, трябва някой да вярва в теб, за да съществуваш. Тук може би трябва да вярва в теб и да ти даде 5 йени Very Happy Така съдбите ви са свързани и ако се помолиш на Бога, той изпълнява желанието ти. Нещо такова Noragami - Дискусия 838201
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeПет 25 Сеп 2015, 00:59

Така...време е и аз да си кажа мнението, скъпи коали  Noragami - Дискусия 84201
Марти Noragami - Дискусия 417447  и на мен опенинга много ми хареса...грабна ме още с началните си тонове. Ако ви интерсува името на песента е Hello Sleepwalkers, а изпълнителите са Goya no Machiawase. По принцип Норагами е едно от любимите ми анимета...има хумор, сериозно е когато трябва, има супер надъхващият саундтрак, както предполагам сте забелязали, артът е красив, а Ято е...както видяхте сами един голям сладур.  Noragami - Дискусия 358796 Физиономиите му са къртач, така е...като само да добавя че това е само началото...той има способността да покаже цяла палитра емоции само с едно единствено изражение, което може да те спука от смях.  Noragami - Дискусия 838201
Ято като същинска дива как да не го заобичаш.  Noragami - Дискусия 838201  
Noragami - Дискусия Tumblr_nlkryzZopH1til583o1_500
Ама е и голямо идиотче...кажете ми, моля ви се как ще изплаши толкова жестоко момичето...полицията му е малко, ако питате мен, само му погледнете физиономията Noragami - Дискусия 33374
Noragami - Дискусия 34xqiib

Между другото не знам дали някой се интересува от японските озвучители, наричани сейюта и дали им обръща по-специално внимание. Ято е озвучаван от Камия Хироши, много готин актьор и допринася изключително много за чаровността на Ято  Very Happy
Иначе и двамата имате интересни теории за по-нататък..много сте умни Noragami - Дискусия 84201
Хийори не е типичната девойка в беда и това ми харесва у нея, а и спаси Ято цели два пъти.Ама има много сладка опашка, не мислите ли Noragami - Дискусия 838201
Хора...някой да има представа 5 йени на колко лева или стотинки се равняват Question ...имам чувството, че е направо жълти стотинки...горкият Ято, никога няма да си построи храм Noragami - Дискусия 680936
И виждам, че всички са на мнението, че епизодът свършва бързо...даааа, така е...направо отлита Noragami - Дискусия 838201 Което говори за високото качество на забавление, което анимето ни предоставя Noragami - Дискусия 84201

Послепис: Мите Noragami - Дискусия 696782 , пълно е със спойлери, така че ако ще наваксваш по-късно...не чети коментарите ни...освен ако нямаш против спойлери Noragami - Дискусия 84201 И Мите Noragami - Дискусия 696782 , аз го гледам с български субтитри в вибокс, иначе английското аудио до колкото знам излезе преди няколко месеца, но не съм го проверявала. Ще ти дам линк от къде го гледам аз Noragami - Дискусия 311608  http://vbox7.com/play:6adc4a04cb
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeПет 25 Сеп 2015, 21:11

Здравейте всички и добре дошли обратно на супер забавното приключение на бога Ято!

Този епизод се случиха доста неща и се разбраха още толкова, така че директно да започвам. Днес останових, че искам да си имам опашка. Сериозно Хийори и нейната опашка са толкова сладки, че просто няма накъде Noragami - Дискусия 838201 Това че ако си загуби опашката ще умре не го очаквах, но като се замислиш е логично. Да си призная - няма да откажа да мога да заспивам моментално като нея, когато си поискам. Обаче фактът, че тя не може да контролира кога да се случва това, създава супер забавни моменти Noragami - Дискусия 33374
Noragami - Дискусия Jsm6gp

След това отиваме на Ято. Погледнах сеюто му, той е просто легенда. Същият той озвучава и Levi от Attack On Titan и Shinji от Fate Stay Night(два абсолютно противоположни героя и двамата ги озвучава перфектно). Разбрахме, че той всъщност е Бог на войната(това въобще не го очаквах) и че е роден от желание. Интересно какво ли е било желанието... Проучих колко са 5 йени и това са точно 0.072 лв. С тази скорост, олтарът се съмнявам да е готов скоро Noragami - Дискусия 838201 Също така моята теория от миналият епизод, че Хийори ще му стане Sacred Weapon или както го наричаха този епизод - Regalia (може да не е едно и също, още не знам) отпадна. И дойде време да се запознаем с новият герой - Юкине.

Преди още да го видим обаче, се случи нещо на което искам да обърна внимание. Когато Ято се свърза с него, през главата му мина поредица от образи. Предполагам, че това са спомените от миналия живот на Юкине и те са причината Ято да беше заплакал след битката. Още с появяването си обаче, не бяха минали и 2 минути и Юкине успя да злепостави и шокира Ято, та аз просто не спрях да се смея. A когато прие шалчето, направо ме довърши. Noragami - Дискусия 33374 Горкият Ято Noragami - Дискусия 680936

Епизодът беше страхотен, единственото оплакване ми е, че беше само 5 минути(сериозно, даже и толкова сигурно не усетих че са минали, толкова е забавно). Много ми харесва как успява да комбинира комедия и сериозни моменти и нямам търпение утре да гледам още. Като стана дума за утре, по-колко епизода искате да гледаме през уикенда?

Очаквам и вашите мнения, братовчеди Noragami - Дискусия 805287
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeПет 25 Сеп 2015, 22:29

Реших този път да пиша мнението си докато гледам самия епизод, тъй като реших, че по този начин ще можете да чуете вътрешния ми монолог и няма да забравя някои неща, които са ми направили впечатление Very Happy Чувствайте се свободни и вие да споделите коментарите си на живо Noragami - Дискусия 84201
Нека да започнем.
О, сцена в банята...йей. Интрото е наистина много яко, нещо което забравих да спомена вчера.
Леле, започват израженията Noragami - Дискусия 838201

Spoiler:

Добрее...някой може ли да ми обясни това? Noragami - Дискусия 838201

Spoiler:

"Сигурен ли си, че си Бог? По-скоро си подозрителен с този анцуг и лигавника."
"Родителите ти не са ли ти казвали да не съдиш хората по външен вид? Пък и това е пухкавото ми шалче" Noragami - Дискусия 33374

Значии...Ято е бог на войната, роден от желание. Желанието за война? ...Харесва ми как от това и "Истинския ад" минахме на...това

Spoiler:

Мдам, пак си загуби тялото Noragami - Дискусия 838201

Spoiler:

...тук Ято ми напомня на нещо средно между 2D и Noodle от Gorillaz xD

Оо, значи Хийори ще умре ако загуби опашката си. Харесва ми как реакцията ѝ беше не друга, а "Значи не съм безжична, така ли?" Noragami - Дискусия 33374

Значи това е момчето с шапката...Ято го изядоха...окей. Таа значи призраците всъщност са тези пухкави топчета, които са от Далечния бряг. Според мен това са душите на хора, които са преживяли много през смъртния си живот. Затова когато Юки стана Съкровище на Ято, той видя някакви образи, дори замръзна и се разплака след като уби демона.

Ято предложи якето си на Юки. Отговорът ме разби:

Spoiler:

Епизодът беше невероятен и нямам търпение да гледам следващия. Обожавам как преминават от някой сериозен момент на нещо изключително забавно, което няма почти нищо общо с...каквото и да е xD
Започвам да харесвам Хийори все повече и повече. А Ято е просто...Ято Very Happy Интересно ми е какъв е характерът на Юки. Имам чувството, че той е готин и саркастичен герой.

Ии...става ли утре да гледаме два, а в неделя три епизода? Noragami - Дискусия 805287
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeПет 25 Сеп 2015, 23:27

Епизодът беше много забавен, което в голяма степен го дължим на Ято и неговите dork-иш физиономии Noragami - Дискусия 838201

Мартииии Noragami - Дискусия 417447 и аз искам опашка, не си сам Noragami - Дискусия 680936 Но, да...Хийори и нейното заспиване по всяко време е кофти тръпка, макар че  е примамливо да заспиш дълбоко по всяко време Noragami - Дискусия 838201
Към невероятните моменти, които Тея Noragami - Дискусия 607543  и Марти Noragami - Дискусия 417447 са подбрали ще добавя скромна колекция с едни от любимите ми моменти в епизода, естествено с любезното съдействие на Ятооооо-сама (нали държеше Хийори да се обръща така към него) Noragami - Дискусия 838201
Първо...имаме накърнено его - удар право в сърцето Noragami - Дискусия 680936
Spoiler:

Второ...покъртващо изражение на неподправена изненада, смесена с ужас в два добре премерени кадара - от близо и далече...да му се насладим за по-дълго  Noragami - Дискусия 33374
Spoiler:

И...третото....което беше просто трогателно на фона на милият му жест, който беше отхвърлен толкова безцеремонно от Юкине Noragami - Дискусия 680936 Физиономия...къртач  Noragami - Дискусия 33374
Noragami - Дискусия Tumblr_nv5yuetcub1t2sdbno1_500

И както отбелязахте и вие...в един момент може да говорят за супер сериозни неща и в другият просто....да се изцепят с някое безумно изражение или коментар. В това са майстори, но вече се убедихте Noragami - Дискусия 838201 Преходът е плавен и не дразни. Което ми напомня да отбележа, че останах много изненадана да науча, че Ято е бог на войната...по-скоро ми приличаше на бог на комедийните скечове, dork-иш физиономиите и красивите сини очи...това последното си е истина Noragami - Дискусия 680936
Камия наистина е легенда и си влиза идеално в образа.Иначе Марти Noragami - Дискусия 417447 , оглеждай се...или по-скоро ослушвай се за други познати гласове...имам чувството, че ще останеш приятно изненадан  Noragami - Дискусия 84201
Марти Noragami - Дискусия 417447 , благодаря за инфото за йената! Noragami - Дискусия 925572 Значи...Ято...в близките 10 000 години не го виждам да си построи храм, камоли да си има масажистки Noragami - Дискусия 33374
Забелязах, че и двамата отбелазахте спомените, които преминаха в съзнанието на Ято като се свърза с новото си Съкровище (японската дума "шинки" много ме кефи... Very Happy )....и аз, като вас си мисля, че това са парченца спомени от стария, смъртен живот на Юкине...интересно ми е какво се е случило с него и защо е починал на толкова крехка възраст. Между другото и той има много красиви очи - кехлибарени...въобще героите в това аниме имат невероятни очи Noragami - Дискусия 838201

Аз съм съгласна с предложението на Тея Noragami - Дискусия 607543 за събота и неделя!

Едит: Юкине като пухкаво топче изглеждаше супер сладък...нали? Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия Tumblr_mzl4tksbT41tpip2so1_r6_500


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Нед 04 Окт 2015, 21:08; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeСъб 26 Сеп 2015, 19:14

Тея Noragami - Дискусия 607543 , Свилена Noragami - Дискусия 939362 , беше ми супер забавното да ви чета реакциите и мога да ви уверя, че супер много се смях Noragami - Дискусия 838201

Днеска гледаме два епизода, затова мисля след всеки епизод да напиша мнението си. Минах на метода на Тея, където пиша мнението си докато гледам епизода. Освен това се извинявам, ако бъркам имената, ама аз го гледам на английски и ги превеждам сам  Noragami - Дискусия 369291

Еп 3:
Арт-а в това аниме е супер як. Очите на всичките герои са толкова страхотни, че направо можеш да се хипнтозираш да ги гледаш. Юкине май нещо си пада по Хийори. Или просто както каза Ято, е поредното момче в пубертета Noragami - Дискусия 838201 Откриваме, че предишното Съкровище на Ято- Томоне/Маю си е намерила нов господар и то не кой да е, а богът на учението. Моментите когато Хийори и Юкине бяха като в транс пред този Tenjin, бяха уникално забавни Noragami - Дискусия 838201
"Ако някой иска да умре, остави го да умре.". Първоначално си помислих, че Ято е преживял нещо в миналато, което го е променило. Но по-късно в епизода, като се разбра причината, всичко стана ясно. И това сега ни навежда на тъжния въпрос, как всеки от тях е умрял... Сцената в която Хийори заплака, беше много добре направена и наистина те кара да съчувстваш на героите. Епизода завърши доста изненадващо, с друга сцена, където виждаме Томоне скрита за храст, как наблюдава спящите Ято и Юкине. Понеже забравих да напиша по-рано - наистина Юкине беше много сладък като топченце Noragami - Дискусия 311608

Ще едитна поста си, като изгледам и 4 епизод Smile

ЯТО СИ ИМА ГАДЖЕ???! Е това е Plot Twist-а на годината. Ято си има приятелка, която също е Бог, при това на късмета. И тази приятелка си има Съкровище, който обича да съзерцава малки деца. ПРОСТО СТРАХОТНО! Noragami - Дискусия 838201
Естествено, Ято бута клиента си от висока сграда, като му помага да се самоубие по-бързо. Това падане беше изпълено с толкова много забавни моменти, че чак нашите се притесниха какво правя. Лепването на лицето на Хийори на момичето беглец(и то поради каква причина Very Happy), беше гениално. И МОМИЧЕТО СЕ ОКАЗА КОФКУ?? Plot Twist след Plot Twist. И сега се оказа, че тя е богиня на бедността... Е значи все пак е богиня на късмета, ама на отрицателния. 10/10 сцена Noragami - Дискусия 33374
11:25 до 18:25 - 7 минути падане. Само за информация - най-дългото падане от космоса е траело 4 минути и 37 секунди. Явно в Япония сградите са 100 км високи. Noragami - Дискусия 838201
Юкине беше похвален. Какви ли още скрити способности крие това момче? Ято има тъмно минало и е убивал хора и дори Съкровища. Интересно дали човекът, който си е пожелал за това е все още жив. Хийори харесва ароматът на Ято? Това е интересно, мислех че ще каже нещо за потните му ръце Noragami - Дискусия 680936
И завършваме с някакво мистериозно момиче, което май всъщност се беше появило в края на миналия епизод, а не Минори, както аз си мислех. Тази Нора имаше по цялото си тяло канджи, което от това което видяхме до момента, предполагам означава, че е имала толкова господаря и всеки и е дал различно име. Защо ли ги е сменила толкова много и защо Ято я мрази? И инересно дали има нещо общо с тази с пистолета от интрото, която се бие с Ято... Noragami - Дискусия 851948

Страхотен епизод, изпълнен с толкова много комедия и в същното време с някой сериозни моменти, които предвиждват историята напред.

И за финал, ако може една молба. Ще стане ли, утре да гледаме отново 2 епизода, а не 3, понеже ще бъда малко по-зает от обичайното и не знам дали ще мога да смогна за 3. Очаквам и вашите коментари по епизодите Noragami - Дискусия 311608
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeНед 27 Сеп 2015, 00:22

Марти Noragami - Дискусия 417447  радвам се, че си се забавлявал.  Noragami - Дискусия 838201 И на мен ми е много забавно и приятно да четат мненията ви, така си припомням любими моменти от епизодите  Noragami - Дискусия 680936

И аз минах на метода на Тея Noragami - Дискусия 607543 ...ама моето се получи цял роман...дори не знам как се случи това, съжалявам че ще се наложи да ми четете половин километровото мнение  Noragami - Дискусия 33374
Супер правиш, Марти Noragami - Дискусия 417447  и няма за какво да се извиняваш, всичките ти имена бяха правилно изписани Noragami - Дискусия 925572 Но мен ме мързи да си напрягам мозъка с английския и го гледам на български  Noragami - Дискусия 838201

И така...първи е 3-ти епизод:

Епизодът беше много добър отново и наистина артът е превъзходен и да...очитеееееее  Noragami - Дискусия 838201
Откриваме епизода с блестящо изражение от страна на Ято...нека му се насладим за момент  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия 4847d202304009ccaea2dba35a8947b9
Най якото е, че всъщност Ято и Юкине не са невидими...просто хората ги забелязват трудно и обяснението на Ято със сервитьорките беше много добро - с една дума избирателност на мозъка. Въобще идеите на автора на тази манга много ми допадат...като се започне от това, мине се през "близкият" и "далечният бряг" и се стигне до "шинкитата"...оригинално е и добре разработено, големи адмирации към мангаката и произведението му. Noragami - Дискусия 925572
Беше доста нахално от страна на Ято да набута Хийори за храната...само погледнете колко неща погълнаха и двамата, разориха горкото момиче  Smile
Noragami - Дискусия Tumblr_noex66BC4k1ut29p1o1_500
И Ятооо...на маса не се говорят такива нещааааа и то пред  дама, как можаааа Noragami - Дискусия 33374
Нещо интересно – господар и съкровище споделят една душа и тяло, така че господарят може да усеща помислите на съкровището...доста опасно от където и да го погледнем, особено ако помислите са лоши, не мислите ли?
Теншин изглежда е много влиятелен бог...и само как дразнеше Ято, горкичкият - това изражение, докато Хийори и Юкине се възхищават на бога на знанието...безценно Noragami - Дискусия 680936
Noragami - Дискусия Tumblr_mzo61yJq1v1sfbze5o1_500
Бившото съкровище на Ято – Маю очевидно и се отразява много добре новият господар, разби сърцето на Ято „беше си същият бездомник с анцуг, наричащ се бог”...грубооооо  Noragami - Дискусия 680936 И разбира се поредната физиономия тип "право в сърцето"  Noragami - Дискусия 33374
Noragami - Дискусия Tumblr_nr2ug2Ytf21s9jnzyo3_250
”Бившо гадже, бивша съпруга....” – сериозно ли, хора?  Noragami - Дискусия 838201 Ето още едно изражение от любимият ни синеок бог - право в целтаааа Very Happy
Noragami - Дискусия Tumblr_nr2ug2Ytf21s9jnzyo2_250
Ято може да бъде и много сериозен...особено когато става въпрос за живота на човек и самоубийствени мисли. И мисля, че той е абсолютно прав „Колкото и да е трудно, човек трябва да се радва на живота” и бих добавила аз никога да не се предава. Защото не е честно с такава лека ръка човек да се отказва от нещо толкова ценно, докато на други хора, които са искали да живеят много, много силно, това право да им е било отнето. Не е честно спрямо тях.
Дизайнът на демоните и внезапната смяна на тънък и дрезгав глас...бррр...добра работа са свършили при измислянето им, тръпки те побиват.Харесва ми когато някой демон бъде унищожен как се появява нещо наподобяващо триизмерна проекция, обхваната със вериги и те се чупят при побеждаване на демона.
А забелязахте ли, че когато е във формата на шинки, Юкине се намира в искрящо бяло  пространство и около него сякаш са разпръснати парченца стъкло? Ето:
Noragami - Дискусия Tumblr_no121pbnpQ1qc9mvbo1_250
И все пак Маю в края на епизода се поклони на Ято, въпреки че не беше длъжна...явно го уважава  Noragami - Дискусия 311608

Сега...преминавам на епизод 4:

Би казала, че този епизод е още по-добър от предходните....такъв смях просто - няма Noragami - Дискусия 838201 Следващият епизод си започва с безумните фантазии на Ято...това момче просто ме убива!  Noragami - Дискусия 838201
Ятоисти...не мога.  Noragami - Дискусия 33374  Ииииии...първото за епизода изражение тип "стрела в сърцето"  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия Tumblr_nca2oeKb771smqt6fo1_500
Но аз нямам нещо против да стисна ръката на Ято и да стана част от фен клуба му за разлика от Хийори, която май само привидно не иска.  Wink
И да...Ято в никакъв случай няма да може да си построи храма ако продължава да харчи и без това жълтите стотинки по разни ясновидки и гадателки...направо да ги даде на мен, аз съм медиум и ще му предскажа голям успех.  Noragami - Дискусия 680936
Изражението на Ято когато вижда побеснелите лица на приятелите си  Noragami - Дискусия 736479
Noragami - Дискусия Tumblr_n00uiePklw1r60zuio2_r1_500
И моля, сега нека оценим яростта изписана в очите им когато разбраха къде е пръснал парите Ято  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия 90v906
Само погледнете посърналата физиономия на Ято, докато стиска парче от глиненият си, късметлийки съд  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия Tumblr_npwwu7Idth1t0okduo3_r2_400
Последвалата среща с Кофку беше...един път. Няма да се впускам в обяснения, това е всичко което имам да ви кажа:
Noragami - Дискусия Tumblr_nj6kps990Y1qj5jqso1_500
И да не забравяме изражението на Хийори, когато разбира, че Ято си има "гадже"  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия 9kcpkx
И сега преминавам на любимата ми част от епизода. Noragami - Дискусия 680936 Ято, ти си голям идиот, ама наистина....как можа да събориш като кегла клиента си.... Noragami - Дискусия 33374 И да размахваш визитката си докато всички падат към смъртта си...Ятоооо, блонди такова  Noragami - Дискусия 33374
Noragami - Дискусия Tumblr_n0jda4ACTc1ricgg0o1_500
И да, както Марти  Noragami - Дискусия 417447 отбеляза идеята да лепнат лика на Хийори на анонимната разбивачка на сърца беше ге-ни-ал-но  Noragami - Дискусия 33374 И тъй като беше незабравим момент, нека си имаме снимков материал:
Noragami - Дискусия 339lv8g
Иначе историята на момчето беше покъртваща...от началото до края  Noragami - Дискусия 680936
И Юкине се яви гласът на разума „Не падаме ли твърде дълго време” – мислиш ли, Юки  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия Tumblr_nt1bbcAJdZ1s0c1pdo2_500
И сега...запомнящата се сцена в която всички разбират, че момичето е било не кое да е, ами Кофку  Noragami - Дискусия 33374 Израженията са чисто злато  Noragami - Дискусия 33374
Noragami - Дискусия Tumblr_nv2ywnpYPR1qc9zfzo2_540
Noragami - Дискусия Tumblr_nt1bbcAJdZ1s0c1pdo1_500
Noragami - Дискусия Tumblr_nt1bbcAJdZ1s0c1pdo3_500
Марти Noragami - Дискусия 417447 , не бях измервала колко трае сцената, но на мен ми се стори че заема кажи-речи половината епизод, което за едно падане си е ...уаууууу  Noragami - Дискусия 838201 И благодаря за инфото...явно дори космонавтът не е падал толкова дълго, колкото тях  Noragami - Дискусия 838201
В заключение мога само да кажа – горкият човек...разорил се е заради Кофку и бедността която носи  Noragami - Дискусия 680936
Това за миналото на Ято и как той е бил бог на войната е доста неочаквано разкритие.
Noragami - Дискусия Tumblr_njy8sw0qsz1rmc6jmo7_500
А забелязахте ли, че очите му в миналото са били лишени от каквато и да е била емоция, толкова са безчувствени и студени...все едно е бил друг човек - жесток и не ценящ човешкият живот...абсолютна противоположност на нашият жизнерадостен и обичащ Ято  Exclamation
Noragami - Дискусия Tumblr_n2wx03j9DY1s3zzn5o2_500
Но не мислите ли, че опашката му седи страхотно  Noragami - Дискусия 209175  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия Tumblr_n37oljjhKC1qeq6h8o1_r1_500
Изпълняването на желанията на хората, за да може един бог да бъде помнен от човеците ми напомня за Пърси Джаксън...ако помните там ако не пренасяш жертва на даден бог и не му се молиш той изчезваше...
Открих, че много искам да разбера ароматът на Ято Noragami - Дискусия 838201

Цитат :
И завършваме с някакво мистериозно момиче, което май всъщност се беше появило в края на миналия епизод, а не Минори, както аз си мислех. Тази Нора имаше по цялото си тяло канджи, което от това което видяхме до момента, предполагам означава, че е имала толкова господаря и всеки и е дал различно име. Защо ли ги е сменила толкова много и защо Ято я мрази?

Много точно казано, Марти Noragami - Дискусия 417447 , хареса ми! Noragami - Дискусия 925572
А тези канджи татуси по тялото на Нора ми напомниха да ви попитам дали ви харесва татуса на ключицата на Юкине?
Noragami - Дискусия Tumblr_mzasoiQIpk1to21edo1_r1_500
Аз съм влюбена в него...много красив ми се струва Noragami - Дискусия 311608 И за да допринеса с нещо любопитно с мнението си, а не само с разни въодушевени брътвежи, поствам това  Noragami - Дискусия 84201

Noragami - Дискусия Tumblr_no67pavCVx1s1c8imo1_500

Като заключение бих казала, че бяха страхотни два епизода, историята се заплита!
Послепис: Разбира се,Марти Noragami - Дискусия 417447 ! Няма проблем!


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Нед 27 Сеп 2015, 19:02; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeНед 27 Сеп 2015, 17:56

Ами, хора...и Тея искаше да напише мнението си по метода на Тея, даже си го беше написала, ноо...като натиснах send трябваше да вляза отново във профила си и като влязох...празно. Така де, бях гледала само трети епизод и накратко:
Първо, само аз ли мисля, че котките имат някаква важна роля в анимето? Те са просто...навсякъде.
Започвам да харесвам Юки все повече и повече. Това, че Ято може да чете мислите му е наистина интересно.
Искрено се забавлявах, когато се срещнаха с Тенжин (Теншин?). Приятелката, с която гледах отбеляза, че ѝ напомня на Джери от Totally Spies xD Израженията и на тримата главни герои бяха просто неповторими Noragami - Дискусия 838201 А Ято падна много атрактивно на земята Noragami - Дискусия 680936
Като цяло, епизода ми хареса и отлетя дори по-бързо от другите. И...може би шипвам Ято и Хийори, която ми е любима Very Happy

Епизод 4:
Океейй...предполагам, че започваме с някой от сънищата на Ято Noragami - Дискусия 838201 Смисъл...това няма никакъв начин да е истина

Spoiler:

Дам, права бях Noragami - Дискусия 838201 И разбира се, още няколко невероятни изражения Very Happy
Хм...имам теория, че ще се случи нещо между Ято и старото му Шинки (Томоне, която сега се казва по друг начин, но съм наистина зле със имената xD) О, споменавала ли съм, че обожавам този момент от интрото?

Spoiler:

Нямам никаква представа кое е момичето, прегръщащо Хийори, още по-малка за мъжа отзад, но всеки път ми става смешно Noragami - Дискусия 838201
Горката Хийори, продължава да купува храна на Ято с надеждата, че той ще ѝ помогне скоро. Нещо ми говори, че само се заблуждава Noragami - Дискусия 680936 Отново се връщаме на темата с потните ръце. Мисля, че Ято има проблем xD
Купил си е гърне? И го гали и му пее всеки ден Noragami - Дискусия 33374 Както и един куп глупости. Мисля, че ще трябва да се откаже от идеята с храма, имайки предвид колко пари е изхарчил за всичко това Noragami - Дискусия 838201 Е, гърнето и чувствата му бяха разбити на парчета.

Нещо, което ми хрумна снощи. Какво се случва когато Хийори изгуби тялото си? Душата ѝ се отделя от тялото, което остава похъркващо на земята, но...не мисля, че е много безопасно просто ей така да оставиш тялото си на тротоара пред училище, имайки предвид, че не можеш да го контролираш.

Разбрах кое е момичето със странния чорап Noragami - Дискусия 838201 ГАДЖЕ?!? ЯТО Е НАМЕРИЛ МОМИЧЕ, КОЕТО ДА НЕ МУ СЕ ПРИСМИВА ЗА АНЦУГА И ЛИГАВНИКА? Не мога да подмина израженията на Хийори и Юкине.

Spoiler:

Свилена Noragami - Дискусия 939362 , видях, че ти си сложила почти същия скрийншот, но...това е нещо прекалено красиво, за да го пропусна Noragami - Дискусия 369291

О, разбрах и кой мъжа. Определението му за Ято, придружено с ритника беше прекалено точно, имайки предвид, че на пръв поглед използва Кофку само за пари. Той ѝ е Шинки? Уаауу...прекалено много неща наведнъж Noragami - Дискусия 838201 Иии.....Ято излетя надалеч Very Happy
Мисля, че харесвам Кофку, тя е странна xD Ии продължавам да шипвам Хийори и Ято Noragami - Дискусия 369291

Наистина, Ято? Момчето пада, а Ято реши, че е добро време за реклама Noragami - Дискусия 838201 КОЛКО СА ВИСОКИ СГРАДИТЕ В ЯПОНИЯ? Какво, сега ще падат близо 5 минути, за да може да си разкаже историята на живота? Очевидно Хийори е единствената, която мисли трезво.

Spoiler:

Това беше един истински красив момент Noragami - Дискусия 33374
Даа, както вие казахте, идеята да сложат лицето на Хийори на онова момиче е просто невероятна Noragami - Дискусия 838201 Кофку е богиня на бедността? Ясно...ето защо Ято я ползва като банкомат.
Падаха...7 минути Noragami - Дискусия 838201

Ято е убивал Шинки? И хора? Добре...бях права. Боговете съществуват, за да изпълняват желанията на хората. В противен случай ги забравят. Не могаа...дори и като безчувствен убиец, Ято продължава да изглежда зашеметяващо Embarassed
Хийори харесва миризмата на Ято Noragami - Дискусия 33374 Това е странно, имайки предвид, че Юки дори не искаше да докосне якето му, защото миришело Noragami - Дискусия 838201

Ооо....това е онова момиче с триъгълното бяло нещо на главата, което ги сталкваше. Нима може да връща времето назад? Аа, да не е някое от Шинкитата, които Ято е убил? Ии...това е душата ѝ? Дааа, това е...трябва да е това. Според мен тя се е побъркала и Ято е бил принуден. Може би...

Нямате никаква идея колко много се смях докато четях вашите мнения за епизодите. Леле, а моето мнение какъв роман излезе. Май ще бъде добра идея да изгледам другите епизоди по-късно, за да направя друг пост.
Марти Noragami - Дискусия 417447 , разбира се, няма проблем! Все пак ви помолих да гледате само по два епизода вчера Noragami - Дискусия 84201
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeНед 27 Сеп 2015, 22:44

Ооооо...Тея Noragami - Дискусия 607543 , съчувствие, съчувствие за мнението. Noragami - Дискусия 56810 И между другото...имаш страхотни изрази в мнението си за двата епизода...особено ми харесва израза "я ползва като банкомат" Noragami - Дискусия 33374

Първи е 5-ти епизод. Имаше супер яка комедия съчетана с драма и сериозна част - идеално балансиран микс и отново имаме Ято в пълният си бясък...честно този път надмина себе си по най-dork-иш физиономии  Noragami - Дискусия 838201
Започваме с изречението на Ято „Нора е много скъп приятел” и последвалото изражение на Хийори  Noragami - Дискусия 680936
Noragami - Дискусия 2zgx945
"Да не споменаваме бившите любовници и приятелките!" ревност ли усещам, Хийори  Noragami - Дискусия 84201 И имаме Ято с първата за деня физиономия "защо, защоооо....трябваше ли да е право в сърцето" Very Happy
Noragami - Дискусия 10z65gl
Борбата за Юкине беше безмилостна и жестока...но...изходът беше ясен  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия Tumblr_nv4enkYmEm1qc9zfzo1_540
Noragami - Дискусия Tumblr_nv4enkYmEm1qc9zfzo3_540
Noragami - Дискусия Tumblr_nv4enkYmEm1qc9zfzo4_540
Последвалите сцени в къщата на Хийори бяха златни... Noragami - Дискусия 838201 Просто няма какво да обяснявам, това говори само по себе си...класно, класно... Noragami - Дискусия 33374
Noragami - Дискусия Tumblr_n5etse6TVc1rk1hxbo1_500
Noragami - Дискусия Tumblr_n0dy6hLgfj1rlox2ao3_500
Noragami - Дискусия Tumblr_n0dy6hLgfj1rlox2ao4_250
Noragami - Дискусия Tumblr_n0dr0rQNyN1tnx2v7o1_500
Това...че използват една и съща вода във ваната ми се стори супер...гадно Noragami - Дискусия 838201
А последвалите сцени в спалнята на Хийори...бяха безценни, смях на макс  Noragami - Дискусия 33374 Горкият Юкине, Хийори наистина е много красива и мила, а ти си тинейджър с бушуващи хормони  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия Large
Noragami - Дискусия Tumblr_n00pju0H3p1sz9akzo1_r1_500
Ииии....любимото ми  Noragami - Дискусия 680936
Noragami - Дискусия Noragami_2
Значи Ято като се е свързал с Юкине не само е научил миналото му, ами знае много подробности за него...като това че се страхува от тъмното.
Моля нека оценим Ято, който се спуска по парзалката на децата и най-безцеремонно ги разревава....как не те е срам, царю на физиономиите  Noragami - Дискусия 33374
Noragami - Дискусия Tumblr_nviv1uwrFA1rztjsno1_540
И естествено след огромната забава, която устрои първата половина на епизода втората половина беше много мрачна, тъжна и страшничка. И май получихме част от отговорите на въпросите си...призраците могат да се превърнат в демони.
А русата мацка накрая с лилавите очи е яка, но си пада малко злобничка...толкова обичам лилави очи Noragami - Дискусия 838201

Ред е на 6-ти епизод.

Вторият епизод  дава заявка за по-сериозне епизод от изминалите. Имаме гневен Юки, Ято страдащ от болки, предизвикани от  яда и объркаността на Юкине и една разтревожена Хийори.
Няма да споменавам срещата и с приятелките и последвалият забавен диалог  Noragami - Дискусия 838201  
Хийори наистина се притеснява Ято да не накаже Юкине прекалено жестоко, тоест със смърт...Хийори, не се тревожи Ято е слънчице. Noragami - Дискусия 84201  И да знаеш – не те бива в лъжите...прекалено много се забави с отговора.  Noragami - Дискусия 838201
Бишамон, мхм...яка мацка с невероятни очи...в момента се чудя...кои очи са по-секси – нейните или тези на Ято. Noragami - Дискусия 838201  Не, че на Юкине не са яки...просто в момента съм на вълна лед, а не кехлибар. Noragami - Дискусия 680936 Биша има яко лъвче обаче. Ако гризне Ято....Ято няма да остане.  Noragami - Дискусия 33374
Като гледам как му е набрала богинята, трудно ще му е. А и лъвчето не е единственото и шинки...доста е могъща.
„Остави ме на мира, полугола жено”   Noragami - Дискусия 546971 Ято, това е...нищо. Ти да видиш Грей...той си е чисто гол. Noragami - Дискусия 33374
Добра идея, Хийори...Дайкоку и Кофку биха ти помогнали, но...някой може ли да ми обясни защо готината мацка Биша изглежда сърдит брадатко на тази рисунка:
Noragami - Дискусия 10nsw79
И да...Тея Noragami - Дискусия 607543 ...и според мен Хийори яко е хлътнала по Ято ама тя още не го осъзнава и не иска да си го признае Noragami - Дискусия 84201
Иначе за лилаво-розовият портал...наистина ми заприлича на LoK, Тея Noragami - Дискусия 838201
Нора е доста притеснителен персонаж, но татусите и ме кефят...но за мен е безвредна, смисъл не виждам как би навредила на Ято и Юкине...но за Хийори....там вече не знам....и си мълча. Noragami - Дискусия 369291

Ами Тея Noragami - Дискусия 607543 , на мен любимият ми герой е единственият и неповторим Ято Noragami - Дискусия 838201 Марти Noragami - Дискусия 417447 , твоят?

Едит: Между другото сеюто на Бишамон е Miyuki Sawashiro и озвучава всеобщата ни любимка Шинон от САО Noragami - Дискусия 84201


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Пет 02 Окт 2015, 22:07; мнението е било променяно общо 7 пъти
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeНед 27 Сеп 2015, 23:08

Свилена Noragami - Дискусия 939362 , "я ползва като банкомат" е един наистина красив израз Noragami - Дискусия 838201

Епизод 5:
Оооо, вижте демончето, толкова е cute Noragami - Дискусия 838201 Мисля, че Юки е някакво много специално Шинки, което е по-силно от другите. Не че през последните 2 епизода са повтаряли колко е силен за новак или нещо такова xD
Оо, болката право в сърцето когато Хийори спомена за "бившите, любовниците и приятелките" Noragami - Дискусия 33374
Нененене, целият спор за това дали Юки да остане при Хийори ме остави без дъх Noragami - Дискусия 33374 Продължавам да мисля, че Юки я харесва, не е само от пубертета Very Happy Мисля, че Юки ми е вторият любим герой. Знаете ли, че актьорът, който го озвучава, озвучава и Ерен от Attack on titan Noragami - Дискусия 311608
Уау. Уааааууу. Ято...не е нахален и определено не обра хладилника в къщата на Юки Noragami - Дискусия 680936
Леле, нямам никаква идея откога не съм се смяла така. Всичко случило се в къщата на Хийори просто ме разби Noragami - Дискусия 33374
О, момичето с пистолета от интрото язди лъв. Забележително Noragami - Дискусия 838201 Хм, тя също убива демони, но...не казва онези неща, които Ято казва. Може би тя не е Богиня?
Върнахме се към тъмния Ято, който заяви, че трябва да накаже Юки. Това според мен не е изключително честно. Да, Юки не го слуша и прави каквото си иска през повечето време, но...той е на 14. Починал е толкова рано. Трябва...трябва да му прости.
Ии Хийори си забрави тялото Noragami - Дискусия 838201
Ъм...това момиченце призрак ли е? Защото...краката ѝ станаха леко прозрачни и Юки видя онези цветя на улицата ии... Това е толкова крийпи. С тези ръце и гласовете... Не. Ненененеее. КЪДЕ Е ЯТО?? Това е ужасно.

Spoiler:

Всичко е тъмно. Това е лошо. Ужасно. Страшно. Мразя тъмното. И момиченцето стана демон. Юкине отказва да я убие. Леле, беше на път да се разпадне.
Епизода беше...уау. Първата половина беше изключително забавна, а втората...изключително дарк.

Епизод 6:
Ъмм...какво точно се случи? На Юки само му се стори, че има демон, нали?
Само аз ли съм, или това момче всеки епизод има нови обувки?
"Лельо Ики, дъщеря ти има странна връзка!" "И си играе по средата на изпитния сезон!" Noragami - Дискусия 33374
Значи...все пак Юкине открадна борда. И е гуфи Noragami - Дискусия 680936 Оо...Ято се появи. Хийори излъга за Юки. Мисля, че я е страх от това Ято да не стане жесток като преди и нападне Юки.
Очевидно момичето с лъва се казва Бишамон и е най-силната Богиня на войната, но...иска да убие Ято. Може би Ято е убил Шинкито ѝ и затова тя иска отмъщение.
Защо Юки се държи така? Защо отказва да убива? Леле, става intense. Битката определено е епична Very Happy
Знаех си, че Шинкито, което Ято е убил е било на Бишамон. Но защо? И Хийори със сигурност си пада по Ято. Иначе нямаше да се изчерви, когато Кофку я попита. А знаете ли, че актьорът, който озвучава Шинкито на Кофку - Дайкоку, озвучава и Ервин от Attack on titan? Noragami - Дискусия 84201
Нее, не трябва Ято и Юки да се карат. Какво става? Кофку дойде и...се появи розов портал към света на духовете (който е гледал LoK xD) Пак онова момиче. Нора? Защо може да контролира чужди Шинкита? Мислех, че самата тя е била Шинки. И продължава да се появява. Защо преследва Ято?
Този епизод не беше толкова дарк, колкото предишния, но продължава да става дарк. И Юкине и Ято се карат, а това определеено не е хубаво. Хийори продължава да ми е любима, но не съм сигурна, че харесвам Юки чак толкова много... Кои са вашите любими герои? Noragami - Дискусия 805287
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeПон 28 Сеп 2015, 19:13

Здравейте всички!

Пиша бързо мнение, без да ви чета постовете, че да не се спойлвам. Вчера въобще не си организирах времето добре, което доведе до невъзможността ми, да гледам епизодите от неделя. Това се отрази и на времето ми днеска и принципно, чак утре следобяд ми е по-свободно, та тогава смятам да ви настигна Noragami - Дискусия 84201
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeПон 28 Сеп 2015, 19:19

Марти Noragami - Дискусия 417447 , ако искаш днес можем да не гледаме епизод, за да можеш да ни настигнеш по-лесно Noragami - Дискусия 84201 Аз нямам нищо против, предполагам и Свилена Noragami - Дискусия 939362 няма да има проблем.
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeПон 28 Сеп 2015, 19:42

Ами ако няма да Ви е проблем, ще съм много благодарен Noragami - Дискусия 311608
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeПон 28 Сеп 2015, 20:06

Марти Noragami - Дискусия 417447 , няма проблем! Без това днес не съм в настроение за гледане...стана идеално Noragami - Дискусия 838201
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeВто 29 Сеп 2015, 18:28

Helloooooo, малко със закъснение, но по-добре късно, от колкото никога Noragami - Дискусия 311608
(няма да има снимки този пост, ама за следващият, ще подбера Noragami - Дискусия 84201 )
Епизод 5:

Този епизод започна съвсем нормално и приятно, а към края беше влакче на ужасите. Юкине наистина се очертава да е силно Съкровище(Shinki наистина е готина дума), което ме навежда на мисълта, какво определята силата на едно Shinki? Сигурно е нещо свързано с миналия живот на човека, ама тепърва ще разберем.
Последвалата сцена с бившите,любовници и приятелки беше страхотна. Хийори, май нещо ревнуваш, а  Noragami - Дискусия 680936 И за да му върне, а също така, понеже е добра душа и сърце не и дава да гледа как Юки се мъчи да спри по олтрарите, има битка при кого да остане той. Смятам, че победителя беше ясен, още преди да почне битката Noragami - Дискусия 838201
И се преместваме в къщата на Хийори. Това наистина е една голяма къща, особено по японски стандарти. И естествено, Ято трябва да е Ято и да се промъкне да обере хладилника. Мерси, че си постнала снимки, Свилена Noragami - Дискусия 939362 , тия сцени бяха чисто злато Noragami - Дискусия 33374 След това се появи частта с спането, където Хийори без да го осъзнава, причини страшни мъки на Ято. Ама пък и тя толкова ли не се усеща, такива знаци могат само по един начин да се разберат от тинейджър Noragami - Дискусия 838201
Втората част наистина ме изненада и много разви Юки като персонаж. Според мен, той наистина се страхува от Ято, особено имайки впредвид факта, че Ято е убивал съкровища. Но съм сигурен, че Ято му мисли само доброто. И за финал, най-накрая видяхме мацката от интрото.
В общи линии епизод, който на мен ми хареса доста, понеже си падам по такива дарк моменти и обичам да знам повече за героите.

Епизод 6:

Дъщеря ти има странна връзка и си играе по средата на изпитния сезон. Noragami - Дискусия 33374 Нещата почнаха да стават сериозни. Първо имахме още развитие на всички герои. Разбирам защо Юкине постъпва така, както постъпи. Първо изглежда той не е водил жизнерадостен живот и второ има чувството, че е излишен за Ято, който от своя страна се държи лошо с него, понеже Юки все му минават някакви неприлични мисли през главата. Получава се един прочен кръг, който ако и двамата не се разберат, положението ще се влоши. И за капак на всичко, се появи най-силният Бог на войната - Бишамон. Тази е доста силна, че да язди лъв - царят на животните. И да, очите и са наистина яки, все пак нали сме ЛИЛАВИТЕ аниму коали Noragami - Дискусия 84201 . Но все пак, аз най си харесвам очите на Ято, неговите са като езеро. Всичките неща по нея, включително и дрехите й(поне аз така го разбрах) са Съкровища. Еха, това си е постижение. Ято демонстрира някой сериозно добри умения в битката с/у нея и доказа, че наистина е Бог на войната. Щом чак навигаторът на Бишамон го похвали, нямам търпение да видя какво още може. Иначе тези човечета, те са как хората си представят боговоте. Примерно Кофку, беше онова червеното най-вляво ако си спомням правилно. Хийори, разбира се, трябваше да се намеси и отиде веднага при Кофку, разбрала грешно изказването на Ято. Но всичко е добре, когато свършва добре, освен ако не се появи един розов портал, към света на духовете... Тея Noragami - Дискусия 607543 , даже не видях, че Нора може да контролира чуждите Шинки, това започва да става подозрително. Ще видим как ще се развият нещата. И понеже забравих да споделя нещо - Хийори като кученце надуши Ято, значи трябва наистина много да мирише  Noragami - Дискусия 838201

И гледам обсъждате кой ви е любим герой. Засега ми е Ято, директно му влизам във фен клуба, последван от Хийори и Юки с малка преднина. В общи линии всички герои в това аниме досега ми харесват и нямам тъпрение да видя още епизоди с тях. Сега мятам 7 и ще пиша малко по-късно и за него Noragami - Дискусия 84201
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeВто 29 Сеп 2015, 22:08

Марти Noragami - Дискусия 417447 , не съм напълно сигурна дали Нора управляваше лъва на Бишамон, но ми се стори така, защото той беше на път да нападне Ято, но тя се появи и лъва замръзна. Тогава Ято го атакува и го нарани.

Таа…нека продължим със седми епизод.
Някой ще ми обясни ли цялата тази работа с къпането и аниметата? xD Хм, това си беше скастряне, нима Бишамон оставя Шинкитата ѝ да ѝ говорят така? Има осем Шинкита? Уауу…имената на всички от тях завършват на „ха“ и има двама Кураха xD

Интрото свършва и виждаме как Хийори носи закуска на Юки. Изражението ѝ когато намери не друг, а Ято в стаята е безценно:

Spoiler:

ЮКИНЕ ИСКА ДА РАБОТИ ЗА ТЕНДЖЕРАТА?? Предполагам, че се очакваше до някъде, с Ято не се разбираха много, но…толкова скоро? Аа, Юки, моля те. Да, Ято е беден и се ядосва когато имаш порочни мисли, защото го боли и може миналото му да не е от най-светлите, но си няма друго Шинки. Можеш да мислиш за Нора като една от най-върлите му фенки и най-способният му сталкър. Пък и е очевидно, че Ято не я харесва. В този ред на мисли…той не харесва и Юки особено много xD Ооооо, значизначизначи Нора е имала един господар, но друг също ѝ е дал име ии е станала побъркана психопатка. Грях…ясно. „Норите са като улични котки“ - отново котки. Казвам ви, има нещо свързано с котките. Какво толкова правят Норите? Стана ясно, че Ято е използвал нашата Нора, но защо? Може би има нещо общо с убиването на онова съкровище?
О, не, Бишамон. И Шинкито ѝ. Добре, Ято вместо да оставя Юки да се губи някъде, не го научи на някои от тези трикове? Хийори едва ли подозираше, че Шинкитата са способни на подобни неща. Той я накара да замръзне и да заспи. Въпреки сериозния момент, всичко е разцепено от следното изражение:

Spoiler:

Добре, предполагам, че Казуха (Кузаха? Нещо такова беше xD) си има собствени специални способности. Защо никой не харесва Юки? Добре де. Той си беше пич в началото, но после започна да прави само лоши неща ии…стигаме до тук. „Ако проблемът с този Юкине не бъде решен скоро…“ ии силен вятърNoragami - Дискусия 838201 Според мен ако Юки продължи да се държи така, Ято ще бъде погълнат от болката и демоните ще го обладаят.

Последвалата сцена в магазина определено беше забавна. Кофку определено не си заслужи удара с черпака Noragami - Дискусия 838201 Аз лично я харесвам. Толкова е щастлива и жизнерадостна xD Ето, тя гали котка докато другите си говорят. Има нещо скрито в котките Very Happy
Защо Юкине продължава да прави така?? Не вижда ли, че наранява Ято и това не води до нищо добро?
Нали…нали не е нужно да го убива, за да се отърве от него? Може просто да го освободи…

ХОРА, РЕШИХ, ЧЕ ХИЙОРИ ЩЕ ЦЕЛУНЕ ЯТО И БЯХ НА ПЪТ ДА ПРИПАДНА ОТ ЩАСТИЕ

Spoiler:

Вижте само как се беше заканила иии…ААА, трябва да станат двойкаNoragami - Дискусия 838201
Защо винаги показват падащата капка когато Нора се появи? ЗАЩО ЧАК СЕГА ЗАБЕЛЯЗВАМ, ЧЕ ОЧИТЕ Ѝ СА БЕЗДЪННИ ЯМИ НА АДА И НЯМАТ ЗЕНИЦИ?
Още нещо. Защо демоните повта-
Те повтарят „Мирише добре“. Хийори си помисли същото, когато Ято се доближи до нея. Затова тя може да го намери по аромата му, защото е полу-демон.
Значи Ято ще умре, ако Юки продължи да се държи така, а Хийори определено не иска това да се случи. Шипшипшипшип Noragami - Дискусия 838201
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitimeВто 29 Сеп 2015, 22:19

И така...ред е на 7-ми епизод.

Отваряме с  Биша и я намираме да се наслаждава на горещи извори и то какви – лично нейни и то хай-тек... уау, май някой е баровец. Noragami - Дискусия 680936  Казума е много симапатичен и мил...грижи се за здравето на господарката си и е доста смел да и се опълчва така открито.А пък господарката му каква дъъъълга коса има...чак и завидях. Noragami - Дискусия 838201 Иначе е грубовата, както я помня....но всъщност е добра душа, само се прави че хапи  и драска. Noragami - Дискусия 84201
И да...Ято отново демонстрира нахалство – на леглото на брата на Хийори и с чипс в ръка. Very Happy
Иначе отговорът му относно Юкине....третира го като предмет и това не ми допада.Но предполагам, че до краят на епизода това ще се оправи. От друга страна Юкине е много груб и неблагодарен, не бива така, дечко....но това....беше мноого забавно  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия 1z4vfgo
Noragami - Дискусия Zojrl0
Имаме доста добро обяснение дадено за Норите от Тенджин. Тея Noragami - Дискусия 607543 , хареса ми никнейма - Тенджерата Noragami - Дискусия 33374 Състоянието на Ято е доста обезпокоително. Но...продължава да е голям симпатяга Noragami - Дискусия 209175 , просто го погледнете....тезе очи, тази коса...като много замислен и тъжен модел на анцузи е  Noragami - Дискусия 680936
Noragami - Дискусия 3466xeg
Тази Нора, която е била използвана от Ято започва да ми става все по антипатична...
Хийори  е голяма сладурана, не мислите ли?
Noragami - Дискусия 2cmvxmo
Казума наистина е много як и има яки способности.Харесва ми, много симпатично Шинки. Noragami - Дискусия 311608
Очитееееее  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия S4n9sp
Май този епизод цар или по-точно царица на физиономиите ще бъде Хийори  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия 2nlzeas
На тази не се сдържах и се засмях супер яко.  Noragami - Дискусия 33374  Ято е особено надежден бог, мда...мъртва си е меко казано, скъпа моя.  Noragami - Дискусия 33374
Noragami - Дискусия Ncha4z
Фълшива тревога, споко Хийори...не се панирай...красивите лилави очи не те видяха  Noragami - Дискусия 838201 .
Между другото до края на анимето останах с впечатлението, че Биша и Казума..има нещо между тях, не са обикновени господар  и Съкровище. Като го изгледаме...интересно ми е да чуя вашите мнения. Обичам да анализирам връзките между хората. Noragami - Дискусия 680936
И естествено разговорът между Казума и Хийори беше сериозен...малко драма на фона на комедията. Вече ни стана ясно, че Ято страда и го боли, а Юкине явно прави пакости на воля, което разяжда любимият ни бог отвътре...дано не стане прекалено късно преди да спрат Юки.Но, да...Тея Noragami - Дискусия 607543 , не е нужно да го убива, може просто да го освободи!
Ято с коледна шапчица...върхъъъът!!!  Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия Tumblr_nuahkvGrbv1ql77yso2_250

Noragami - Дискусия Tumblr_nuahkvGrbv1ql77yso6_250
Дайкоку и Кофку в магазина...бой, бой, бой.... Noragami - Дискусия 838201
Noragami - Дискусия Tumblr_nuahkvGrbv1ql77yso4_250

Noragami - Дискусия Tumblr_nuahkvGrbv1ql77yso3_250

Noragami - Дискусия Tumblr_nuahkvGrbv1ql77yso8_250
Уф, момчета ...добре че Хийори дойде. Noragami - Дискусия 838201  Мда, определено си пада по Ято, какво изчервяване през 5 секунди му удари...и явно ароматът му е много приятен... Noragami - Дискусия 680936
И естествено следва сериозна част...Юки, защо ти е да крадеш? Защо се правиш на лош?
Графичните сцени в червено и черно преминаващи в съзнанието на Хийори бяха ужасяващи, но много красиво нарисувани, аз да отбележа. Noragami - Дискусия 838201 Но, да Тея Noragami - Дискусия 607543 ...първият път като гледах анимето се почудих че толкова бързо се развиват нещата между двамата, особено като Хийори грабна лицето му в шепите си и го доближи до своето и после разбрах, че няма kiss  Noragami - Дискусия 838201 Според мен щеше да е твърде прибързано, връзката им тепърва се развива,а и двамата са наистина мнооого сладки заедно  Noragami - Дискусия 680936
Noragami - Дискусия Tumblr_n6no8soJvk1r3z3s3o1_500
Но да, бях права за разговора...наистина поговориха за Съкровищата и как те не са предмети.
Последвалият диалог с Нора...тая гаднярка манипулира Юкине, добра е, признавам и го.И Тея Noragami - Дискусия 607543 ...това с бездънните ями в очите и не бях се замисляла...но си права, отличен за наблюдателността  Noragami - Дискусия 925572
Речта на Ято по време на битката с демона беше много хубава...въпреки, че му е тежко и има избор да използва Нора...не се отказа от Юки. Мъж на честта, само така.
Притеснително е, че ако Юки продължава да прави злини ще навреди на Ято дотолкова, че да умре....въпросът е...как е възможно да умре бог?
Белокоското с маската и Нора изглеждат подозрително зли.

Едит: Хора, много сте умни...не бях се досещала защо Хийори може да надушва ароматите на различните богове и доста дълго време се чудих, но не ми хрумна че е заради това, че е полу-демон.Супер сте и двамата! Noragami - Дискусия 925572


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Нед 04 Окт 2015, 21:00; мнението е било променяно общо 2 пъти
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Noragami - Дискусия Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Noragami - Дискусия   Noragami - Дискусия Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Noragami - Дискусия
Върнете се в началото 
Страница 1 от 4Иди на страница : 1, 2, 3, 4  Next

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: *Клуб "Лилавите аниму коали"*-
Идете на: