39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 КНИГА 6: В дълбините

Go down 
+11
tanpet
dsims
didka_2704
wolf 351
Grizzly
nikol4o
tania
Evelincho
pLaYeRmAn
Salem Saberhagen
Ton4o
15 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeНед 07 Фев 2010, 16:51

Mr.Freebird написа:
Ооо, и аз вчера я прочетох! от 4та книга насам всяка следваща изпреварва предходната! КНИГА 6: В дълбините - Page 2 311608 Като цяло отново беше повече обърнато внимание на чувствата им (даже този път доста са се задълбочили)

То май затова е "В дълбините". Very Happy Това заглавие явно нарочно са го избрали, понеже може да се погледне по един и по друг начин.
Още не съм стигнал до книгата, дочитам Хари Потър, но я прелистих набързо и изглежда доста интересна, особено историята за Робърт Кахил Хендърсън.
Николчо, съжалявам, че ще те разочаровам, но прочетох един коментар, който не ми допадна особено...В него пишеше, че стила на Лерангис е същия като в третата книга. Лично на мен не ми хареса. Използвал е твърде много пъти dude и like. А това like е напълно ненужно. Имам предвид в случаите, в които Лерангис го използва.
Ще дам пример от третата книга: “Hey, Amy, did you ever want to, like, get on the conveyor belt and see what happened? Like, ‘Hey, don’t mind me, I’m just hanging with the cargo’?” "Англичаните" ще разберат какво имам предвид.
В Амазон има опция да потърсиш колко пъти има дадена дума в цялата книга. Е, dude го има само 16 пъти, докато like - цели 94!
Освен това, разбрах, че характерите на Ейми и Дан въобще не си подхождали. Дан знаел много неща за Южна Африка, като той дори не обича да прави проучвания или да ходи на училище. Освен това, на всички загадки, които се изпречат на пътя, Дан има отговора...Не проверява дали е така, дори и не греши, просто изведнъж се оказва, че знае отговора на загадката...Това ми напомня на третата книга, когато той ей така си реши, че ключа е злато. Ей така...А доколкото помня вие всички много харесахте третата книга...Освен това, в новата книга продължава със звуците и главните букви от рода: УЖАСС! БИ-БИИП! БЯГАЙ! и т.н.
Вярно, в тази книга като гледам не могат да бъдат 100% сигурни, че ключа е вода, но в третата не могат и 70% да бъдат сигурни...Ей така си решиха, че е злато...Не знам...Е, по принцип и на мен ми хареса третата книга, но има все пак да поправя някои неща... Wink
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeПон 08 Фев 2010, 10:48

В книгата няма участие на София ама има в пакет 3 ПОНЕ 3 карти за София!

И то даже май са в комбо!!!!
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeПон 08 Фев 2010, 14:19

По друга тема:

Сега се загледах в картата и видях:
Залива в който са откарали Ейми онези гадни Кабри (Габъри както им викам аз) се казва "Голям австралийски залив" видях и Сидни!! Smile
Върнете се в началото Go down
Evelincho
Баща-основател
Evelincho


Мнения : 1772
Регистриран на : 05.06.2009
Години : 29
Агент : SuperNova(7th)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeПон 08 Фев 2010, 15:58

И Салем къде по-точно са тези карти за София? КНИГА 6: В дълбините - Page 2 851948 Аз имам списъка с всички карти, издадени досега (има го в сайта на Схоластик) и няма нищо за столицата ни! КНИГА 6: В дълбините - Page 2 56810 Единствено има две карти за Света София в Константинопол, да не би това да си имал предвид? КНИГА 6: В дълбините - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeПон 08 Фев 2010, 16:15

Mr.Freebird написа:
И Салем къде по-точно са тези карти за София? КНИГА 6: В дълбините - Page 2 851948 Аз имам списъка с всички карти, издадени досега (има го в сайта на Схоластик) и няма нищо за столицата ни! КНИГА 6: В дълбините - Page 2 56810 Единствено има две карти за Света София в Константинопол, да не би това да си имал предвид? КНИГА 6: В дълбините - Page 2 311608
Май да.
Аз гледам само София! Sad

Тази карта Св. София май я имам.
Върнете се в началото Go down
tanpet




Мнения : 19
Регистриран на : 10.12.2009
Години : 27

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeПон 08 Фев 2010, 20:35

страхона книга днес я прочетох и някак си ми беше по интересна от останалите . Тази книга раскри доста неща за Ейми и Дан както и за тяхните роднини. КНИГА 6: В дълбините - Page 2 311608 КНИГА 6: В дълбините - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
pLaYeRmAn
Умел ключотърсач
pLaYeRmAn


Мнения : 380
Регистриран на : 07.12.2009
Години : 28
Местоположение : Благоевград

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeСъб 13 Фев 2010, 21:32

е и аз я про4етох но немаше как да ви кажа КНИГА 6: В дълбините - Page 2 33374
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeНед 14 Фев 2010, 16:17

Тази книга беше вълнуваща!!!!
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeСъб 20 Фев 2010, 19:15

Тази книга ми стана любима.Прецизно написана,лек стил и най-много ми хареса,че са се задълбочили в чуствата на героите.Точно това е силното в книгата според мен. КНИГА 6: В дълбините - Page 2 311608
Много мъчно ми стана за Ирина.
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeЧет 25 Мар 2010, 21:01

Айде, край, свърших я! Много интересна книжка. Би петата. Открихме интересно инфо около Артър и Хоуп, мистерията около Нели продължава да се развива, а и историята за Робърт Кахил Хендерсън беше интересна. Ето как може би накрая Ейми и Дан ще открият всички 39 ключа - ще попаднат на препис!
Ядосвах се за смъртта на Ирина...отново. Толкова нещо е изживяла и накрая, когато Джуд описваше мислите й...
Беше ми интересно търсенето на ключа, който всъщност много лесно се разбира благодарение на стихотворението. Не знам какво не ви е харесало. Робърт говори за Нютон и как отговорът му е просветнал. На главата на Нютон е паднала ябълка, нали така? И оттук законът за гравитацията. Тук пък по главата на Тропо се посипва дъжд и на него му светва...Еликсир на благодатта. Като се замислиш, всичко се отнася за водата, така че не би трябвало да има съмнение, че точно това е верния ключ. По-скоро изглежда съмнително как Хендерсън е решил, че водата е ключ.... Посипал му се дъжд и той решил, че това му липсва. А и аз продължавам да не одобрявам откриването на ключа в третата книга, където въобще не можеха да бъдат напълно сигурни злато ли е, какво е. Ключът наистина е...странен, но пък като се замислиш...Водата е основна съставка, особено след като изглежда търсим рецепта за добиване на философски камък. Дан обаче защо реши, че Хендерсън е жив и разработва формулата. Нали щом я разработва не е добил философски камък още. Съответно - няма философски камък, няма вечен живот и няма как да е на 140 години. Хм, и все пак се надявам накрая да се окаже, че е нещо друго, защото как може с един философски камък да се контролира света... Както и да е. Книжката беше страхотна и очаквам с нетърпение седмата.
И сега ще задам въпрос, който, надявам се, няма да игнорирате...
В седма глава, четвърта книга от мислите на Ирина се разбира, че пожарът е бил предназначен за Грейс, но са загинали Хоуп и Артър. Сега се разбра, че пожарът е дело на Изабел и той си е бил ТОЧНО насочен към родителите на Ейми и Дан. Ъъъ, какво е това противоречие и защо така се получава? Освен това, авторът е същият.


ЕДИТ: Добавих някои неща към поста, така че няма да е зле да ми прочетете романа отново. Laughing
Едит 2: Добавих дестинациите от шестата книга към подписа си. КНИГА 6: В дълбините - Page 2 512973
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeПет 26 Мар 2010, 12:03

В книгата се намеква на едно място, когато Ирина говори с Изабел, че Изабел не се интересува директно от клана Лусиан, а повече от себе си. Не го казва направо, но се подразбира. Може би си е имала собствена причина за да убие Хоуп и Артър, освен общата за ликвидирането на Грейс. И би предала всичките си служители, само и само да се добере до властта.

Колкото до това, защо Дан е решил, че Хендерсън е жив - ами той може вече да си изготвил философския камък и да си поръчва материали, за да го поддържа, примерно.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeПет 07 Май 2010, 11:34

Аз четох 6-та книга във вихъра на куп задължения! Просто я изгълтах! Но май не запомних много от нея...
Затова сега, ужасно разстроена заради 7 книга, си я взех в Берлин и я препрочетох, доста внимателно при това!

За мен тази книга е най-съдържателната от всички, определено я харесвам най-много! Имаше една основна нишка - РКХ, а около нея се развиваха още допълнителни сюжети - пътуването на Хоуп и Артър, Ирина, Изабел, Холт и по-специално Хамилтън Холт, който изглежда е честен и коректен партньор. КНИГА 6: В дълбините - Page 2 311608

Ники КНИГА 6: В дълбините - Page 2 939362 , не мога да отговоря на въпроса ти. Ще мисля. Но Артър и Хоуп загиват в собствената си къща, как така пожарът да бъде предназначен за Грейс? Shocked Но Джуд едва ли би допуснала такова противоречие.... КНИГА 6: В дълбините - Page 2 369291


Сега имам един въпрос Exclamation Никъде не сте писали за посланието от страниците на книгата. Разгадахте ли го? Аз, честно Embarassed , първият път въобще не обърнах внимание.
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeПет 07 Май 2010, 17:25

Наде, аз не разбрах обаче дали ти си го разгадала. КНИГА 6: В дълбините - Page 2 838201 Аз успях всъщност, но очаквах нещо по-трудно.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeПет 07 Май 2010, 17:44

Дано книга 6 да не е последната на БГ!
Аз сънувах че, книга 7 и 8 ги има на БГ в една книжарница по-много бройки и всеки взима. Аз взех една книга 7 и на края се разбра че е останала и една книга 8 питах дали мога да я взема и касиерката каза да!
После ме сабудиха да ставам за училище и красивия сън стана кошмар.
Поне да ги бях отворил! КНИГА 6: В дълбините - Page 2 838201
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeПет 07 Май 2010, 20:20

Ами, Наде, не знам, споделям това, което съм прочел. КНИГА 6: В дълбините - Page 2 857938

Едит: Duh, защо съм се объркал с шестата мисия. Сигурно защото отдавна не си бях преглеждал кодовете. КНИГА 6: В дълбините - Page 2 680936 Значи, не е свързано с мисията, но пък май не е и с РКХ, защото казват "другия". Това е интересна тема за размишляване и ми се ще да споделя нещо, обаче, както винаги, то е свързано с клана на Ейми и Дан...

"Открийте другия учен от Екатерина, който беше доста близо."


Последната промяна е направена от Half-Blood Prince на Съб 08 Май 2010, 12:29; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeСъб 08 Май 2010, 11:33

Да, Тони, разгадах посланието! КНИГА 6: В дълбините - Page 2 311608 Ами според мен определено е свързано с РКХ - "другият учен от Екатерина..." КНИГА 6: В дълбините - Page 2 84201

Много ми хареса обаче къде са написали цифрите за кода! КНИГА 6: В дълбините - Page 2 838201 Айде, Тони КНИГА 6: В дълбините - Page 2 696782 , Ники КНИГА 6: В дълбините - Page 2 939362 , постнете го вие - първи сте го разгадали. И го обяснете. КНИГА 6: В дълбините - Page 2 311608
Напоследък все повече си мисля, че трябва да пишем и за всички онези, които сега се включват във форума и са доста по-назад в надпреварата. КНИГА 6: В дълбините - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeСъб 08 Май 2010, 15:49

Аз,така и не успях.Може ли да го постнете?
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeСъб 08 Май 2010, 17:02

Едитнах си поста над Надето. Там го има.
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeНед 09 Май 2010, 14:04

А как се разгадава? КНИГА 6: В дълбините - Page 2 369291
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeНед 09 Май 2010, 14:14

На първата страница, където има копие на корицата без логото, върху самолета има цифри. Трябва да отвориш на дадените страници и там долу, където по принцип пише "В ДЪЛБИНИТЕ" и "39 КЛЮЧА" е написана някаква дума. Изваждаш всичките думи, правиш изречение с тях и voila.
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeНед 09 Май 2010, 14:19

Благодаря!
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitimeВто 16 Авг 2011, 09:26

Домъчня ми за Ирина Sad
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 6: В дълбините   КНИГА 6: В дълбините - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
КНИГА 6: В дълбините
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Книга 10: В тунела
» КНИГА 3: Крадецът на мечове
» КНИГА 9: Бурята
» Участие в играта
» Моята книга

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: 39 КЛЮЧА :: Книгите-
Идете на: