39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 * Light Novels *

Go down 
3 posters
АвторСъобщение
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeНед 20 Сеп 2015, 18:00

Здравейте Коали! Very Happy

В тази тема можем да обсъждаме Light Novels. Light Novel е същото като нашите книги с които сме свикнали, но са насочени за ученици и студенти. Това което ги различава от нормалните книги, е по-малкият им обем(обикновенно 200-300 страници), но за сметка на това по-честото им излизане. Като изключим японските имена(няма и за какво да ви пречат, освен че трудно се помнят), са си съвсем като романите с които всички сме свикнали * Light Novels * 84201

Аз лично, досега съм чел два Light Novel-a, единият от които все още излиза, а другият е най-невероятната книга, която съм чел от години. Сега ще ви разкажа и за нея:

Utsuro no Hako to Zero no Maria или на английски: The Empty Box and the Zeroth Maria (7 книги)

Книгата разказва историята на двама души. Единият е Kazuki Hoshino. Той е напълно обикновен ученик, като единственото нещо, което го отличава от другите е това, че е лудо привързан към всекидневния си живот - не иска да има промени. Но един ден, изведнъж в неговия клас, се прехвъля нова ученичка - за 13,118 път. Тя се представя с името Aya Otonashi и му заявава, че ще го пречупи, без да обръща внимание на никой друг в класа. Това е само началото на поредица от невъзможни препятствия, които ще обърнат двамата един срещу друг, хората около тях и дори и този, който е може би Бог.

Едно от нещата, което движи историята е мистерията. Ако някой е гледал или чел Death Note - тези книги са много по-сложни и заплетени. Всичко е пред очите ти и пак докато не се случи нещо, няма дори да си го очаквал, въпреки че знаците са там. Още от първата книга, започват Plot Twist-овете, които не спират до самия и край. Второто нещо са самите герои. Има толкова много развитие, че ако сравниш двамата главни герои в началото на първата книга и в края на седмата, няма да успеш да откриеш прилика. Третото нещо, са предизвикателстава, срещу които са изправени. Всяко от тях на външен вид е невъзможно и непреодолимо. Всяка следващата книга вдига нормата и към края започваш да съжеляваш героите, как може авторът да се отнася толкова садистки с тях.

All in all, тези 7 книги, са в топ поредиците, които съм чел през живота си. Ако ви е интересно, винаги можете да прочетете първата - около 300 страници е. Гарантирам ви, че няма да забравите това преживяване * Light Novels * 84201

Е хайде хора, вие сте * Light Novels * 311608
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeНед 20 Сеп 2015, 20:04

О, Марти * Light Novels * 417447 , много добра тема, поздравления * Light Novels * 925572

Аз съм нямала голям досег с Light Novel-ли, но едно от аниметата, които ми харесват е адаптирано точно по такава новела - Sword Arst Online, може да си го чувал * Light Novels * 311608

Чела съм една Light Novel на Fairy Tail, която фенове я бяха превели на английски. Иначе много интересно звучи поредицата, която си чел ...потърсих я в гугъл и ми излязаха различни картинки. Това е от нея, нали?

* Light Novels * 670?cb=20140419214757

Тея * Light Novels * 607543, чела ли си Light Novels?
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeНед 20 Сеп 2015, 20:15

Не съъмм, Свилена * Light Novels * 939362, но много бих искала и тъкмо се чудех от къде мога да се сдобия с някой Light Novel. Някой да сподели? * Light Novels * 369291
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeПон 21 Сеп 2015, 13:18

Да, Свилена * Light Novels * 939362 , точно от там е * Light Novels * 84201 . Sword Art Online, е едно от аниметата, което винаги ми е харесвало, дори имам намерения да прочета самите новели.

Тея * Light Novels * 607543 , аз лично не знам къде продават, не съм виждал по книжарниците, трябва да се поразтърся. Нещата, които съм чел, си ги бях намерил преведени на английски от Baka Tsuki. Има и други сайтове, но този е най-големият.

Ако някой се интересува да прочете сериите може да ги намери ето тук: https://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Utsuro_no_Hako_to_Zero_no_Maria
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeПон 21 Сеп 2015, 19:12

Мерси за линка към сайта, Марти * Light Novels * 417447 ! * Light Novels * 925572 Преди малко влязох да го разгледам и видях, че има и Fate/Stay Night ....може да и хвърля око, интересно ми е, защото съм чела само инфо за романите от Уикипедия.

Охо...значи се събрахме доста фенове на SAO ! Тея * Light Novels * 607543 също е фен. * Light Novels * 311608 Имаш ли си любим герой от SAO вселената, Марти * Light Novels * 417447 ?

Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeПон 21 Сеп 2015, 19:23

Йес, най-накрая мога да се включа някъде * Light Novels * 838201 Сори, че леко ви се намъквам в разговора Very Happy
Да, и аз съм фен на SAO ии въпреки, че никой не ме пита ще ви кажа, че любимата ми героиня е Sinon * Light Novels * 838201 Нещо ми говори, че тя беше любимка и на Свилена * Light Novels * 939362 , но не съм много сигурна * Light Novels * 680936

Марти * Light Novels * 417447 , много ти благодаря за линка, определено ще потърся и ще си харесам някой Light novel * Light Novels * 84201
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeПон 21 Сеп 2015, 19:32

Свилена * Light Novels * 939362 , виж ги. Аз доколкото знам всичко адаптирано в аниме от новелите Fate Stay Night доста стриктно следва сюжета, като изключение прави само първият сезон (този който ти гледаш)

Виждам, че заговорихме за SAO. Очевидно любимият ми герой е Klein * Light Novels * 33374 (малко го съжелявам, как стои все в сянката на Кирито Razz)

Да видим...от първи сезон си е Kirito, ама към втори сезон Sinon ми стана любимка. * Light Novels * 311608, така че High five Тея * Light Novels * 607543 .Доколкото съм чувал, точно след където свърши SAO 2, започва нов Arc, който от всички които са чели книгите, го смятат за най-добрият и смятам да го прочета, понеже няма да мога да чакам още две години до SAO 3.

Като заговорихме за SAO, сега започнаха да излизат други Light Novels, които се казват SAO Progressive и разказват за историята на SAO 1, етаж по етаж. Което означава, че има голяма вероятност да бъдат адаптирани в аниме, което ще бъде просто супер cheers
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeСря 23 Сеп 2015, 00:45

Марти * Light Novels * 417447 , чувствам се супер тъпо, че ще те питам такова нещо, но вече от два дена не мога да се справя сама... Embarassed Отивам на Fate/stay night - https://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Fate/stay_night#Story_Synopsis и оттам нататък не мога да се оправя...не знам от каде да сваля или прочета новелите...може ли да ми помогнеш с някакви насоки? * Light Novels * 175414

О...Клейн...горкият наистина * Light Novels * 838201 Много е сладък и направо го съжаляваш като гледаш как стои както се изрази "в сянката на Кирито", никоя дама не го ще...само Тор * Light Novels * 33374

Аз в първия сезон много харесвах Асуна, но и аз като теб Марти * Light Novels * 417447 във втори сезон любимка ми стана Шинон...така че....ставаме трима, ударете едно пет и с мен * Light Novels * 838201 И Тея * Light Novels * 607543 , помниш * Light Novels * 84201

А Марти * Light Novels * 417447 , дали имаш представа в новите Light Novels участва ли и Шинон? И да, ако направят аниме ще е просто супер * Light Novels * 512973
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeСря 23 Сеп 2015, 11:11

Оо, Клейн...той е голям сладур, наистина * Light Novels * 838201 Според мен той нямаше да бъде "в сянката на Кирито", ако самият Кирито не го поставяше там. Личи си, че му пука за Клейн, просто...се прави, че не е така.
Да, наистина, всички момичета, които Кирито срещна се влюбиха в него * Light Novels * 838201 Освен Шинон, разбира се. Но Клейн...никой. Както каза Свилена * Light Novels * 939362 само Тор * Light Novels * 838201
В първи сезон любимка ми беше Асуна, така че двойно пет за Свилена * Light Novels * 939362 * Light Novels * 838201 Също така много харесвам Лиз, чието истинско име отказвам да запомня Very Happy

Марти * Light Novels * 417447 , ще бъде невероятно ако адаптират новите новели в аниме, само да не се окаже, че сме единствените, които мислят така xD И аз съм чувала, че arc-a след този за Юки е много добър.
И като споменах Юки...някой? Нещо? Само аз ли ревах там? * Light Novels * 838201
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeСря 23 Сеп 2015, 15:17

Гледам сме на вълна САО * Light Novels * 358796

Асуна ми беше любимка в първи сезон, но за жалост само до средата. Имаше толкова много потенциал да бъде strong female lead, а във втората половина я превърнаха в нещо като награда. А онази сцена в с пипалата ме отврати и ми стана гадно, че авторът толкова не му пука за нея.

Доколкото знам, в новият сезон единственният които участва от предишните е Кирито, но е напълно възможно да има акция за неговото спасяване, понеже той май е затворен в друг виртуален свят(това са само неща които случайно съм чел, възможно е нещата да са много по-различни и аз да не съм разбрал)

И не Тея * Light Novels * 607543 , не си сама. Страхотен арк беше, а Юки беше страхотна героиня. Too many feels * Light Novels * 231185

Свилена * Light Novels * 939362 , туко що погледнах новелите на baka-tsuki. Много объркано са направили страницата. Доколкото разбрах, това са само преведените текстове от самия Visual Novel, които за да ги четеш, ти трябва играта. Аз ти предлагам два варианта:
№1: Можеш да намериш текстовете от Visual Novel-а за четене онлайн ето тук: http://lparchive.org/Fatestay-night/
№2: Може да си инсталираш самия Visual Novel и от там да си прочетеш историите. Смятам, че най-добре обяснено е ето тук и мисля, че няма да имаш проблем с инсталирането ако решиш да го направиш. Единственото трудно нещо е да си намериш версията за теглене, но ако нещо не се справиш, пиши ми, ще те опътя от къде да си я свалиш * Light Novels * 84201

Понеже в предишния пост стана дума за Юки, кое е най-тъжното нещо, което сте гледали в аниме?
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeСря 23 Сеп 2015, 19:34

Само САО! * Light Novels * 838201

Сега се чудих защо Асуна спря да ми бъде любимка, но като го спомена Марти * Light Novels * 417447 това с изгубеният потенциал на силен женски персонаж и превръщането и в награда, жертва и девица в беда, която чака да бъде спасена...точно това е променило мнението ми. мисля, че се сещам за коя сцена говориш...наистина беше отвратителна и шокираща.

Значи нашият герой ще бъде девойката в беда този път * Light Novels * 838201

Марти * Light Novels * 417447 , много, много ти благодаря, спаси ме * Light Novels * 407102 Исках да ги прочета, така че първият линк който си ми пратил е идеален за целта * Light Novels * 311608

Тея * Light Novels * 607543 ...много, много страдах за Юки. Така, че не си единствена.Три реда сълзи и подсмърчане в продължение на ден и половина * Light Novels * 838201

О, Марти * Light Novels * 417447 ...много тежка тема отвори, но колкото и да си напрягам мозъка не мога да се сетя...изтрила съм тези спомени.Единствено се сещам колко гадно ми беше станало от завършека на анимето FMA от 2003. Тея * Light Novels * 607543 , Марти * Light Novels * 417447 вас какво ви натъжи?


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Сря 23 Сеп 2015, 20:23; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeСря 23 Сеп 2015, 20:18

Тази сцена определено беше една от най-отвратителните и смущаващите, които съм гледала. Най-лошото беше, че ми бяха казали какво ще се случи още като бях в началото на анимето, което ми уби голяма част от кефа. Но все пак го гледах. Останах отвратена и може би травмирана * Light Novels * 838201

Най-тъжната сцена в аниме, което съм гледала е или тази с Юки, или...майката на Ерен. Тя беше по-скоро депресираща, но пък ревах на това с Юки толкова много, защото бях спойлната и си бях направила грешните изводи * Light Novels * 838201 Просто не мога да преценя...
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitimeВто 20 Окт 2015, 01:10

Поздрав Laughing

* Light Novels * Tumblr_ndjldcl4fy1ry576bo1_400

* Light Novels * Tumblr_ndjldcl4fy1ry576bo3_400

* Light Novels * Tumblr_ndjldcl4fy1ry576bo2_400
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





* Light Novels * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Light Novels *   * Light Novels * Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
* Light Novels *
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: *Клуб "Лилавите аниму коали"*-
Идете на: