39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 * Манга *

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

* Манга * Empty
ПисанеЗаглавие: * Манга *   * Манга * Icon_minitimeНед 20 Сеп 2015, 17:27

Скъпи коали, вече си имаме тема и за мангата.  * Манга * 358796

И сега, защото обичам да говоря много ще напиша няколко дума за това какво е мангата и от къде произлиза * Манга * 838201

Манга е японската дума за комикси и карикатури. Авторът на манга се нарича мангака. Темите, които се засягат в манга творбите, са разнообразни, точко както при анимето и включват: спорт, романтика, историческа драма, комедия, сапунена опера, фентъзи, научна фантастика, мистерия, ужаси и много други.

Мангата обикновено се създава в черно-бял цвят, понякога с изключение на кориците и първите няколко страници - тредиционните черно-бели манга творби имат и празнични броеве с които обикновено авторът отбелязва някакво събитие. Причините за това са няколко: свързано е с традиционната японска живопис и естествено по-скъпата цена на цветните комикси. Въпреки това съществуват и изцяло цветни манга произведения.

Най-популярните манга творби често се адаптират за аниме (японска анимации), като сценарият обикновено се преработва, за да се привлече по-широка публика.


И сега да кажа няколко думи относно зараждането на мангата...много, много отдавна, когато пирамидите били още млади, египеските царе играели могъща и страховита игра. Постепенно тази магическа игра прерастнала във война, която заплашвала да унищожи целият свят...шегувах се и да, това е интрото на така познатото и любимо Ю-ги-О * Манга * 838201 Предполагам Марти * Манга * 417447 го е познал веднага * Манга * 84201 Тони * Манга * 696782 също...ако е прочел темата Very Happy

Та сега сериозно...това което смятам за интересно е, че още от самото зараждане на японската култура съществуват рисунки, наподобяващи по идеи и структура днешните манга комикси. Археолозите са открили плочи с подобни изображения дори в древни японски гробници.

Сега да разкажа за някои от характерните особености при мангата:

*Първо - посоката на четене на манга е отдясно-наляво, за разлика от европейските комикси, които се четат отляво-надясно. Ето и картинка за да стане по-ясно това, което обясних:
Spoiler:

* Второ - може да се твърди, че мангата често по-добре илюстрира душевните състояния и емоциите на персонажите от други видове комикси.

* Трето - манга творбите са с характерен графичен стил и оформление, особено характерна е човешката анатомия, по които силно се различават от европейските комикси. Такива черти на мангата включват по-големи и заоблени очи - така известните "големи очи", голямо разнообразие от лицеви физиономии, както и редица графични знаци (често изписвани върху или близо до лицето на персонаж), които изразяват определени емоции. Част от тези знаци, показващи настроение или състояние, наподобяват стилизирани емотиконки.

* Четвърто - стила на рисунките е резличен на всяка манга и зависи от стила на рисуване на съответния мангака творец. Има някои много грозновати манги, но има и манги с изумителен рисунък и детайл - истински шедьоври!

* Пет - Една манга страница е съставена от различни комикс панелите  - това са правоъгълните кутийки, които запълват страницата и в които са поместени рисунките.


Това е от мен...стига излишна информация.Вие сте наред * Манга * 84201
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

* Манга * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Манга *   * Манга * Icon_minitimeСъб 26 Сеп 2015, 01:54

Е.....виждам, че никой не се включва активно за това на мен се пада честта * Манга * 838201
Купувате ли си мангата на български, която превеждат и издават издателство "Артлайн"? Question Те издават "Наруто", "Death note" и "One piece". Ето и линкове, за да ги разгледате, ако се интересувате:
http://www.artline-store.net/categories.php?CategoryID=22
http://www.artline-store.net/categories.php?CategoryID=13
http://www.artline-store.net/categories.php?CategoryID=12

Аз ги следя и заедно с брат ми си купуваме броевете и на трите манги * Манга * 311608

Иначе всяка седмица чета по една манга глава от "Fairy Tail" и понякога месечните издания на "Nisekoi" и "Ao no exorcist". "Claymore" също я следях. Сигурно има и други заглавия, но в момента не се сещам...естествено * Манга * 838201
А ако се интересувате от манга и искате да я четете на български, препоръчвам ви този сайт: http://www.utsukushii-bg.com/manga/  Има доста заглавия, включително SNK  * Манга * 311608
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

* Манга * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Манга *   * Манга * Icon_minitimeСъб 26 Сеп 2015, 18:31

Свилена * Манга * 939362 , не знаех че има манга преведена на български, обаче сега мисля да почна да си я купувам. Ще се радвам да имам Death Note на хартия.
Как ти се струва Nisekoi? Всички твърдят, че нищо не се случва и историята е много провлачена. Какво е твоето мнение и дали си струва да се чете/гледа?

Иначе аз имам две манги, които задължително искам да прочета, обаче все не мога да се навия да ги почна - Berserk и Liar Game. SkN, като че ли предпочитам да гледам анимето. След тях мисля да погледна Gekkan Shoujo Nozaki-kun ако я има преведена някъде.
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

* Манга * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Манга *   * Манга * Icon_minitimeСъб 26 Сеп 2015, 19:48

Марти * Манга * 417447 , те я превеждат отдавна, но много бавно излиза...всичките тези манга томчета (които не са много на брой) са излезли за 3 години. Бяха обещали да издават още манги, даже пуснаха запитване, но...още не сме видяли нищо ново.
Изданието на Death Note е много хубаво. дори аз, която от години се пазя не се сдържах и му дадох шанс и ми хареса * Манга * 838201
Относно Nisekoi...аз гледах анимето и продължих с мангата, защото ми е забавно и харесвам героите. Относно коментарите на другите, мисля че са прекалено негативни, анимето е сладко, вярно че действието се развива бавно и нещата не се придвижват кой знае колко напред във сюжетната линия, но на мен това не ми пречи. Кефи ме това, че не се взима на сериозно и има изобилие от комични ситуации и не е типичната романтична история. Иначе ако ти е интересно и искаш да видиш за какво става въпрос ти препоръчвам да погледнеш анимето - още от началото ще си проличи дали ти допада или не. * Манга * 84201

Чувала съм добри отзиви за Berserk. Когато я започнеш ще се радвам да споделиш мнение * Манга * 311608 Не съм търсила мангата Gekkan Shoujo Nozaki-kun, но си мисля че ще си заслужава.

Едит: Забравих, че чета и Noragami понякога.Препоръчвам мангата горещо, много е добра! * Манга * 84201
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





* Манга * Empty
ПисанеЗаглавие: Re: * Манга *   * Манга * Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
* Манга *
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Манга ^^

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: *Клуб "Лилавите аниму коали"*-
Идете на: