39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Игрите на глада

Go down 
+3
smiLe299
nikol4o
Arya Dröttningu
7 posters
АвторСъобщение
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeПет 13 Яну 2012, 19:50

Игрите на глада



Премиера в България:23.03.2012
Световна премиера:23.03.2012

Жанр:Драма, Трилър
САЩ / 2012 /
Сценарист:Сюзън Колинс, Били Рей
Режисьор:Гари Рос
В ролите:Дженифър Лорънс, Уди Харелсън, Лени Кравиц, Доналд Съдърланд, Уес Бентли, Елизабет Банкс, Стенли Тучи, Джош Хътчерсън, Лиъм Хемсуърт, Тоби Джоунс
Продуцент:Нина Джейкъбсън, Гари Рос, Джим Милър

Разпространител:
Форум Филм България / Lions Gate Films

Сайтове:

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt1392170/
Официален сайт,посветен на поредицата: http://www.myhungergames.com/
Официален сайт,посветен на филма: http://www.thehungergamesmovie.com/index2.html
Българската фейсбук страница,посветена на филма: https://www.facebook.com/IgriteNaGlada
Английската фейсбук страница,посветена на филма: https://www.facebook.com/?ref=logo#!/thehungergamesmovie
Странацата,посветена на филма на сайта на българските разпространители(тамо можете да откриете българските варианти на постерите): http://www.forumfilm.bg/film.php?id=95



Филмът е основан на първия роман от трилогията бестселъри на Сюзан Колинс "ИГРИ НА ГЛАДА". Книгата е отпечатана в тираж от 3 милиона екземпляра само в САЩ.

Всяка година сред развалините на някогашната Северна Америка панемската нация принуждава всяка от дванайсетте си области да изпрати едно момче и момиче, тийнейджъри на възраст между 12 и 18 години, за да се състезават в Игрите на глада. Отчасти извратено зрелище, отчасти правителствена тактика за сплашване, Игрите на глада са събитие, предавано по националния телевизионен ефир, в което участниците трябва да се борят едни с други, докато остане само един оцелял.

Изправена срещу отлично тренирани участници, готвили се за игрите през целия си живот, 16-годишната Катнис Евърдийн става участничка в Игрите, за да спаси сестра си от принудата да се състезава. Тя може да разчита единствено на изострените си инстинкти и на наставничеството на пропилия се бивш победител Хеймич Абърнати (Уди Харелсън). Само един от 24-те състезатели може да оцелее, да спечели и да се върне у дома, а ако Катнис иска някога се завърне вкъщи, в 12-та област, трябва да прави невъзможен избор на арената между оцеляването и човечността, между живота и любовта.

Две галерии: http://www.cinefish.bg/movie_gallery.php?id=24924 http://www.vesti.bg/?tid=20&oid=12300&galid=64432


Официален трейлър с български субтитри:


Тийзър с български субтитри:



Е....заинтригувах ли ви поне малко?Аз съм опредолено възпламенена от очакване да видя екранизацията по книгата!!! flower sunny
Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeПет 16 Мар 2012, 22:21

Едва днес разбрах, че филмът няма да бъде прожектиран във Варна... Много, много съм разочарован... Очаквах го с огромно нетърпение... Игрите на глада 748458
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeСъб 17 Мар 2012, 10:55

Боже....Ники Игрите на глада 607543 ,наистина ли...аз четох във фейсбук нещо такова преди време,ама помислих,че се шегуват....сигурен ли си....бясна съм....

Едит: О....Ники Игрите на глада 607543 ,наистина си прав...няма да го дават в кината "Арена"...ах тея,малки глупави и алчни човечета...толкова съм разочарована...явно ще трябва да се отправя към най близкият град,който притежава кино "Синемакс"...
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeВто 20 Мар 2012, 18:36

Добри новини за Варна....
Ники Игрите на глада 607543 ще прожектират филма във Фестивалния.Аз вече си купих билети за 23 март в 14 часа.Предчувствам хубав филм... Игрите на глада 358796

Ако се интерсуваш,ето програма: http://fccvarna.bg/bg/products/view/%D0%B8%D0%B3%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B4%D0%B0
Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeВто 20 Мар 2012, 20:18

Да, и аз го видях Игрите на глада 311608
Но най-рано ще го гледам в неделя, защото съм зарибил 1 милион хора и ги чакам да прочетат книгата Very Happy:D:D
Върнете се в началото Go down
smiLe299
Умел ключотърсач
smiLe299


Мнения : 391
Регистриран на : 05.08.2011
Години : 26

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeСря 21 Мар 2012, 12:11

Аз се зарибих страшно много по филма и книгите и ще го гледам в Стара Загора.Очаквам филма да е много хубав, а пък трейлърите ги научих наизуст Игрите на глада 680936 Very Happy .
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeЧет 22 Мар 2012, 12:00

Амии аз напоследък не чета много... Embarassed [Но естествено си взех "В тунела" и засега е супер якатаа ^^], таа още не съм си купил първата книга, но бих искал, а и на филма ми се ходи, така че ще гледам да изврънкам някого да ходим. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeЧет 22 Мар 2012, 20:05

Може и да отида, струва ми се доста интересно и, най-важното, неклиширано! Игрите на глада 311608
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeПет 23 Мар 2012, 19:18

Днес гледах филма.... и не намирам много думи с който да ви го опиша.

Мрачен,тежък,зрелищен и много емоционален филм.Това са думите,които най-точно биха го описали.

Филмът наистина си заслужава всяка една минута, целият екип се е постарал да придаде облика на безскрупулната жестокост на Игрите на глада, и не само това - филмът е зареден и много силно емоционално.След като излязох от прожекцията бях силно разстроена и ми трябваше чаша топло какао за да се стабилизирам.И мисля,че не бих могла да понеса да го изгледам още веднъж,защото ме изцеди емоционално и беше пълен ужас да наблюдавам,макар и филм как се избиват деца за забавление на хората.
Филмът се движи плътно по книгата и хората,който са чели книгата и са нейни фенове определено няма да се разочароват.Много детайлно изпипан, невероятна симбиоза между музика и картина (саундтрака беше смазващ).Актьорите бяха превъзходни и перфектно си играеха ролите - особено съм впечатлена от Дженифър Лоурънс,беше страхотна Катнис!Визуалните ефекти,костюмите,декорите,просто всичко беше изумително и определено пресъздадоха ефектната визия а Капитола и "горящите" костюми.И разбира се,най-важното,което филмът ни носи е предупреждението,колко малко ни дели от това,да се превърнем в чудовища.Дано повече хора изгледат филма и се замислят по какъв път сме тръгнали и дали скоро няма да ни застигне участта на Катнис и жителите на Панем!

Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeПет 23 Мар 2012, 21:35

Свилена, Игрите на глада 939362 това беше много силно и въздействашо описание! Shocked Непременно ще изгледам филма, просто четейки това си мисля, че е нещо, което не мога да пропусна!
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeСъб 24 Мар 2012, 20:43

Филмът наистина е хубав.
Не е от типичните филми - има нещо специално в него. Ако се абстрахирам от книгата - филмът е невероятен, леко потискащ, но, все пак, изключително впечатляващ. Най-важното - двата часа просто не се усещат... Гледаш и просто... гледаш.
Искаше ми се да са се концентрирали малко повече с книгата - бяха примесили неща от втората част на поредицата... Имаше и неща които не се споменават в първата книга, но ми хареса погледа на режисьора върху историята. Пропуснаха някои наистина важни моменти, които след това ще трябва да попълват, ако искат продължение.

Самият свят е прекрасно пресъздаден, макар и да не си го представях така.... И, така де, филмът има главно позитивни мнения - няма как да не ви хареса. Но ви препоръчвам първо да прочетете книгата =]
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeСъб 24 Мар 2012, 22:49

Сега се връщам от прожекцията.
Невероятен. Неповторим. Изпепеляващ. Никой друг филм не ме е потапял дотолкова в реалността си, каквото този успя да направи по впечатляващо майсторски начин!
Историята, музиката, диалозите, декорите... Всичко беше свързано помежду си и допринасяше за цялостната хармония. Както Ники Игрите на глада 607543 написа, това е филм, при който двата часа летят неусетно. Накрая дори не ми се искаше да свърша (може би фактът, че ми се ходеше до тоалетната донякъде съсипваше момента). Не малко бяха моментите, които ме оставяха без дъх. На няколко пъти дори щях да се разплача, въпреки че това е крайно нетипично за мен по време на филм, в интерес на истината досега не ми се е случвало, което донякъде е разбираемо като се има предвид пола ми. Игрите на глада 838201

Въпреки това филмът беше изпепеляващо потискащ и изтощаващ, точно както го описа Свилена Игрите на глада 939362 . Не бих го препоръчал на всеки, защото, в зависимост от характера на зрителя, може да се превърне в причината за един съсипан ден. Но не е ли това целта на всеки филм? Да ни накара да влезем в света му, да се поставим на мястото на героите, да съпреживяваме проблемите им! Е, този филм е може би единственият, който НАИСТИНА ме накара да се чувствам по този начин! И то без 3D-ефекта, който напоследък започна да съпътства почти всеки филм и който, по мое мнение, представлява напълно ненужна технология. Игрите на глада 84201

Купих си книгите и започвам да ги чета. Не знам как не съм разбрал за тях до този момент, но наистина се вълнувам да изживея отново същото, което и днес! Не знаех, че съществува филм или изобщо нещо, което да ме накара да се вглъбя дотолкова, че да забравя, че всъщност съм на седалка в кино. Игрите на глада 838201
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeНед 25 Мар 2012, 16:47

Момчета,радвам се,че сме на едно мнение за филма.Наистина е специален!

Тони Игрите на глада 696782 ,приятно четене на книгите. Игрите на глада 311608
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeВто 27 Мар 2012, 18:27

Гледах го 23.03 20:00ч. защото не можах да утида на нощната прожекция (22.03 срещу 23.03 в 00:00)

Най-много ме трогна сцената в която убиха Ру.
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeПон 21 Сеп 2015, 21:41

Хей, братовчеди Игрите на глада 805287 , скоро е премиерата на последния филм от поредицата, та мисля, че ще е интересно да споделим мненията си дотук. А когато излезе и последната част, да се обърнем към 2012-та година, когато за пръв път се запознахме с поредицата.

В момента обаче ми идва на ум да споделя, че сцената с "Дървото на обесения" беше направена много въздействащо, затова ви поздравявам с ремикса:

Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeПон 21 Сеп 2015, 22:22

Сега си мисля, че донякъде съм попрекалил със суперлативите за първия филм. Игрите на глада 838201 Но нищо, той все още си остава любимият ми от поредицата. Игрите на глада 84201

Вторият някак си не ми допадна толкова, но и при него се забавлявах доста. Но третият вече тотално ме разочарова… Игрите на глада 748458

За съжаление, мнението ми за книгите не е по-различно…

Само за две години ентусиазмът ми беше принизен до пълно безразличие. До такава степен, че дори не държа да изгледам четвъртия филм. Игрите на глада 838201
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeПон 21 Сеп 2015, 22:46

Тони Игрите на глада 696782 , напълно подкрепям мнението ти за книгите. Третата беше изключително разочарование. Също те подкрепям и за първия филм, но втория ми хареса далеч по-малко от третия. Игрите на глада 838201
Може би това се дължи на факта, че третия филм успя да ми внуши политическата идея по-добре от книгата, която беше покъртителна… Игрите на глада 838201
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeЧет 24 Сеп 2015, 13:52

Момчета и моят ентусиазъм е охладнял леко...последната книга ми дойде прекалено жестока. Иначе и за мен първият филм и първата книга бяха най-силни.

Мерси за поздрава, Мите Игрите на глада 696782
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeСря 11 Ное 2015, 17:43

Няма как да не се похваля с тази статия. Стана ми толкова хубаво, защото съм виждала тази рисунка, но нямах представа че е нарисувана от българка...и за мен е най-добрият фен арт на Катнис който съм виждала  flower  sunny  Игрите на глада 512973
Страхотна работа, Кристина!  Игрите на глада 925572

"Дженифър Лорънс обяви, че българка я е нарисувала най-хубаво"

Кристина Ценова от Плевен спечели конкурс с илюстрация на тема “Игрите на глада”

Българка спечели конкурс за най-добра илюстрация на тема “Игрите на глада”, дни преди световната премиера на холивудската лента.

Името на победителката Кристина Ценова обяви главната актриса във филма Дженифър Лорънс по време на интервю в Лос Анджелис.

Кристина Ценова е на 20 години, родена е в Плевен, но сега живее в Глазгоу, Шотландия.

Кандидатства в конкурса с рисунка, на която изобразява героинята на Лорънс - Катнис Евърдийн. Когато американската актриса съобщава името на победителката и показва картината, всички в залата започват да ръкопляскат. Това се вижда на клипа, който е публикуван преди дни в ютюб"

Ето я рисунката:
Игрите на глада Image_5104624_128
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitimeСъб 21 Ное 2015, 21:05

Още четвъртък ходих да гледам финалът на сагата, но сега се наканих да напиша няколко реда (този път наистина ще е няколко реда, обещавам Игрите на глада 838201 )
Много съм доволна, режисьорът си е свършил работа отлично...много точно се движи по книгата, уловени са всички ключови моменти Забързано темпо, Дженифър е супер както винаги, актьорската игра е на високо ниво.
Много добра екранизация, много точна. Честно казано много се учудих, че са окачествили филмът с рейтинг В...последната книга ме съсипа емоционално и много време се чудех дали да ходя на последната част на филма. Но всичко си беше премерено и се радвам че отидох. Но бих отбелязала, че емоционалният заряд на книгата е по-разтърсващ и затрогващ, защото разбираш мислите и чувствата на Катнис, ти си Катнис, съпреживяваш всичко с нея и за това ти е тежко, докато четеш, докато тук си само страничен наблюдател. С една дума...не се разревах, а на книгата се скъсах и то дни наред Игрите на глада 838201
В заключение мога да кажа че филмът постави достоен финал на една достойна поредица, която съдържа в себе си много смисъл и ни кара да се замислим за животът ни и дали вече не сме станали отражение на реалността в този антиутопичен свят....но без своята Сойка-присмехулка.
Гледайте го, няма да съжалявате! Игрите на глада 925572
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Игрите на глада Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Игрите на глада   Игрите на глада Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Игрите на глада
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Игрите на Глада / Hunger Games

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: Филми-
Идете на: