39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 КНИГА 2: Фалшивата нота

Go down 
+8
Badugly
Ton4o
dsims
The sword of the bear
Salem Saberhagen
Lucifer's Fall™
Grizzly
Evelincho
12 posters
АвторСъобщение
Evelincho
Баща-основател
Evelincho


Мнения : 1772
Регистриран на : 05.06.2009
Години : 29
Агент : SuperNova(7th)

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeЧет 18 Юни 2009, 17:50

КНИГА 2: Фалшивата нота 02onefalsenote

Целта на надпреварата е да се открият 39-те ключа към тайната на рода Кахил. Наградата е сдобиване с невероятна власт. Колкото и да изглежда невъзможно, 14-годишната Ейми Кахил и по-малкият й брат Дан се оказват във водеща позиция. Кодиран откъс от музикална творба на Моцарт, до която двамата успяват да се доберат, ги отвежда във Виена. Но жадните им за могъщество роднини са неотклонно по петите им. Дали малките Кахил са поели по пътя към успеха – или към смъртоносен капан?

На мен много ми хареса книгата! Беше много увлекателно също както и първата книга! Понеже още не съм разбил кода от книгата да попитам нали за да го получа трябва да замествам буквите с поредната и (а --->б, б--->в и т.н)
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeЧет 18 Юни 2009, 18:56

Да, това е начинът да го разбиеш. Very Happy Аз си взех книгата, но тъй като през май четох Хари Потър и Затворникът от Азкабан не можах тогава и този месец съм на Лабиринтът с костите. Още 6 глави и най-вероятно вече ще мина на втората. По-натам ще си едитна мнението, като прочета книжката. Smile
Върнете се в началото Go down
Lucifer's Fall™
Администратор
Lucifer's Fall™


Мнения : 925
Регистриран на : 14.05.2009
Години : 28
Местоположение : По света и у нас. :D

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСря 22 Юли 2009, 14:12

    Дам, ще е хубаво модераторчето по-горе да си едитне мнението. Wink Very Happy
    Книжката беше хубава, увлекателна. Най-много в тези книги ми харесва, че почти няма моменти, в които да не е напрегнато или да не се случва нещо. Само да бяха малко по-дебелшки, щеше да е супер. От тази книга започнах да харесвам и Нели повече, защото слуша Линкин Парк. (Само така, Нели! Very Happy ) Също така интересно ми беше, когато последваха Джона Уизард в клана Джанъс (моя Very Happy ) и научих малко повечко и за него. Сега ни остава само да дочакаме и следващите. Smile
Върнете се в началото Go down
https://the39clues.forummotion.com
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeВто 28 Юли 2009, 10:00

Хей, разтворете втората книга и вижте страницата от дясната страна с нотите. Ще видите лист с ноти на който пише (нота-I-нота-нота-O-N) Разкодирана, думата е: Gideon. Ако все още не знаете кой е това, предстои ви да разберете в "Крадецът на мечове, защото там е пълната история на рода Кахил, като се започне от майката и бащата на Люк, Джейн, Катрин и Томас. Smile
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeПет 07 Авг 2009, 14:54

Кодът от страниците с черно е Очаквай индия. Или Следвай индия.
Върнете се в началото Go down
The sword of the bear
Умел ключотърсач



Мнения : 379
Регистриран на : 27.06.2009
Години : 23
Местоположение : Чака нова мисия

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСря 12 Авг 2009, 21:56

Някой ще ми обясни ли как е разгадал кода на книгата Question
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСря 12 Авг 2009, 21:59

Dan написа:
Някой ще ми обясни ли как е разгадал кода на книгата Question

Ще ти отговоря по ЛС, за да не разваляме забавлението на другите! Wink

Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСря 26 Авг 2009, 18:19

Колкото и да търся, не мога да открия никаква информация за Фиделио Рако. Сякаш е измислен човек. КНИГА 2: Фалшивата нота 838201 А вие пробвали ли сте?
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСря 26 Авг 2009, 18:30

Мда. Измислен е. Very Happy
И аз потърсих в Гугъл "Рако", обаче се появяват резултати само от хора, коментирали поредицата.
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСря 26 Авг 2009, 22:06

Аз бях почти сигурна, че Фиделио Ракко е истински човек, защото нещо някъде бях чела. Поразрових се в нета, после обаче си спомних.
"Фиделио" е единствената опера на Бетховен. В нея двама от героите са Фиделио /Верният/ и Рокко /не Ракко, но все пак/. Според мен Гордън Корман е взаимствал имената като вид комплимент към музикалната история и защото са италиански.
А книгата ми е страхотна. В нея сюжетите на оперите са разказани като приказки!
Върнете се в началото Go down
Antonbonbon




Мнения : 4
Регистриран на : 06.12.2009

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeНед 06 Дек 2009, 11:29

Нов съм, чета книга 1 и ми е много интересна и искам да попитам къде има книга 2?Никъде не я намирам....
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeНед 06 Дек 2009, 12:11

Antonbonbon написа:
Нов съм, чета книга 1 и ми е много интересна и искам да попитам къде има книга 2?Никъде не я намирам....

Ако не я намираш в книжарниците, можеш да си я поръчаш от сайта на Егмонт - http://www.egmontbulgaria.com/books/the39clues.htm
Или пък да си я вземеш от книжарницата им на Цариградско шосе. КНИГА 2: Фалшивата нота 311608
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСъб 12 Дек 2009, 19:03

Ton4o написа:
Колкото и да търся, не мога да открия никаква информация за Фиделио Рако. Сякаш е измислен човек. КНИГА 2: Фалшивата нота 838201 А вие пробвали ли сте?
Аз откривам Фидео Роко
Върнете се в началото Go down
pLaYeRmAn
Умел ключотърсач
pLaYeRmAn


Мнения : 380
Регистриран на : 07.12.2009
Години : 28
Местоположение : Благоевград

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСря 16 Дек 2009, 18:55

тово е книгата която харесвам най-малко
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСря 16 Дек 2009, 19:16

CaSpAr40 написа:
тово е книгата която харесвам най-малко

Ставаме двама. КНИГА 2: Фалшивата нота 311608
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Evelincho
Баща-основател
Evelincho


Мнения : 1772
Регистриран на : 05.06.2009
Години : 29
Агент : SuperNova(7th)

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСря 16 Дек 2009, 19:34

Трима! КНИГА 2: Фалшивата нота 838201 Независимо, че съм написал горе, че я харесвам, все пак тогава нямах и много база за сравнение! Та книгата е интересна, но е най-малко интересна от досега излезлите 5! КНИГА 2: Фалшивата нота 311608
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeСря 16 Дек 2009, 19:47

По-точно ставаме 4.
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeПет 16 Апр 2010, 20:41

Една Карта:
Според мен Бродерик седи пред магазина за дискове в книга 2!:
КНИГА 2: Фалшивата нота 39Card-153-front
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitimeВто 16 Авг 2011, 09:12

Супер книга! КНИГА 2: Фалшивата нота 358796
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





КНИГА 2: Фалшивата нота Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 2: Фалшивата нота   КНИГА 2: Фалшивата нота Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
КНИГА 2: Фалшивата нота
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» 39 ключа - Книга втора: "Фалшивата нота"
» КНИГА 3: Крадецът на мечове
» Книга 10: В тунела
» КНИГА 9: Бурята
» КНИГА 6: В дълбините

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: 39 КЛЮЧА :: Книгите-
Идете на: