39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Шшшт! Това е тайна!

Go down 
+2
Ton4o
Leo
6 posters
АвторСъобщение
Leo

Leo


Мнения : 25
Регистриран на : 02.07.2009
Години : 30
Местоположение : Плевен

Шшшт! Това е тайна! Empty
ПисанеЗаглавие: Шшшт! Това е тайна!   Шшшт! Това е тайна! Icon_minitimeСъб 04 Юли 2009, 14:57

Романите от тази поредица са абсолютен хит сред младите читатели. Авторът, Томас Брецина, е любимец на децата в цяла Европа. С всяка своя творба той доказва, че четенето е удоволствие и приключение.
Герои на поредицата са Ванеса, Бикс и Криси – три съвсем обикновени момичета, които живеят в един съвсем обикновен град. С тях обаче се случват необикновени неща. За да запазят тайните си, трите приятелки имат свой тайнопис, който им помага да минат през много премеждия.
Във всяка книга има:
- нов тайнопис
- ключ за разшифроване и писане на тайни послания.

Шшшт! Това е тайна! Среднощно парти: Момичетата отиват заедно с целия клас на посещение в градския музей. Там те се озовават в подземието му, където попадат на смайващи открития. Над главите им надвисва зловеща опасност. Развръзката настъпва по време на среднощното парти в училището.

Шшшт! Това е тайна! В свърталището на чудовищата: В града на Бикс, Криси и Ванеса има свърталище на чудовища, които кроят планове да завладеят града. Трите приятелки трябва да ги спрат само с един тайнствен вълшебен прах и щури идеи. Трябва да се справят и с малката сестра на Ванеса, която си е едно истинско малко чудовище!

Шшшт! Това е тайна! Магия за красота: Както всяко момиче Криси иска да е най-хубава в града, но е толкова отчаяна от своята външност, че прибягва до помощта на вещици, заклинания и вълшебство. Търсенето на магия за красота се оказва голямо изпитание за трите приятелки. Какво ли ще стане?


Шшшт! Това е тайна! Да целунеш призрак: Принц Емануел фон Заленщайн - така се казва момчето, с което си пише Ванеса. Той кара съученичките й да пребледнеят от завист. Обаче истината е, че този принц не съществува. Ванеса си го измисли, за да затвори устата на превзетата Аурелия. Внезапно обаче класът на трите приятелки замина за мястото, където уж живее измисленият принц. Ами сега!

Шшшт! Това е тайна! Любов и математика: Истинска катастрофа е да се влюбиш в учител.
Но когато това е учителят по математика, бедата е двойна. Защото за да го впечатлиш, трябва да научиш математиката. Положението става трагично, когато Криси прибягва до помощта на Алекса. Върху нея се стоварва лавина от ужасни неприятности...

Шшшт! Това е тайна! Търси се добра фея: Ванеса отново трябва да чисти кухнята, докато сестрите й мързелуват. Същинска Пепеляшка, заварената дъщеря на злата мащеха...
Ама че майка! Ама че баща! Дали пък не е осиновено дете? как да разбере истината? само някоя фея може да ми помогне, мисли си Ванеса. Но дали е така?

Шшшт! Това е тайна! Третото желание: Партито на Кара е събитието на годината!
За Бикс, Криси и Ванеса е въпрос на чест да са сред гостите. Техният опит да отмъкнат поканата на Сузана не е много почтен. Но не е ли жестоко да бъдат наказани с домашен арест? Само някоя добра фея може да им помогне. От онези, които изпълняват по три желания...

Шшшт! Това е тайна! Шантавата леля и призракът: Най-после Криси ще си прави свое парти!
И точно тогава пристига досадната леля Беатрис, която сама си забърква храна от водорасли, маски за лице от трици и непрекъснато раздава съвети! Как да се спаси партито? И как да се надзирава призрак, който непрекъснато губи нещо....


Шшшт! Това е тайна! Модната агенция: Майките нищо не разбират от мода! Ванеса не иска да носи плисирани поли и бели блузки с дантелена якичка, но как да се пребори с майка си? Неочаквано открива начин да спечели пари. Привиждат и се купища шикозни дрешки, но кариерата на фотомодел я вкарва в невъобразими неприятности...

Шшшт! Това е тайна! Пианото крещи за помощ: Напоследък кротката Ванеса се държи странно. За Бикс и Криси настават трудни времена, откакто тяхната приятелка решава да свири на пиано. Дрънченето е непоносимо дори за напълно немузикални слушатели. Дали не помага поне срещу призраци...

Шшшт! Това е тайна! Шоколадов сладолед с кетчуп: Тази ваканция, ще е пълен провал, мисли си Ванеса, когато майка и я изпраща на лагер за вундеркинди. Другите участници и три злосторни трола едва не разплакват Ванеса. За щастие тя има наистина добри и верни приятелки.

Шшшт! Това е тайна! Разкарайте момчетата на Луната: Бикс, Криси и Ванеса постоянно страдат от своите братя и от подлите номера на една момчешка тайфа. Търпението им обаче свършва. Край, край, край! Ала кой би помислил, че ако пожелаят да разкарат момчетата на Луната, те наистина ще се озоват там?

Шшшт! Това е тайна! Фигура на фотомодел: Бикс е много нещастна. Всички в училище й се подиграват заради закръглената фигура. Бикс не понася безпощадните шеги и постоянно си създава врагове и неприятности. От това има само един изход - тлъстинките трябва да изчезнат! Възможно ли е?

Шшшт! Това е тайна! Коварната нова ученичка: В класа на Криси, Ванеса и Бикс идва нова ученичка. Тя носи старомодни дрехи и плитки, не говори, дълго и втренчено гледа Бикс. Дали това странно момиче има нещо общо с необикновените неща, които се случват в града? Каква ли тайна крие?

Шшшт! Това е тайна! Зловещият обожател: Бикс има грижи. Неприятният господин Кутрайбер ухажва майка и. Бикс не иска дори и да мисли, че противният ухажор може да стане неин втори баща. Скоро тя разкрива ужасна тайна - обожателят на майка и има зловещи планове. Дали трите приятелки ще успеят да ги осуетят?

Аз съм прочел 6-7 книги от поредицата. На истина са много интерисни. Цена: 2.90 лв.
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Шшшт! Това е тайна! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шшшт! Това е тайна!   Шшшт! Това е тайна! Icon_minitimeСъб 04 Юли 2009, 15:05

Аз не съм чел, но сестра ми ги има повечето и ѝ бяха интересни. Може и аз да ги прочета. Smile
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Шшшт! Това е тайна! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шшшт! Това е тайна!   Шшшт! Това е тайна! Icon_minitimeПон 10 Авг 2009, 17:07

Изглеждат обещаващо. Може да ги разгледам като минавам през някоя книжарница.
Върнете се в началото Go down
The sword of the bear
Умел ключотърсач



Мнения : 379
Регистриран на : 27.06.2009
Години : 23
Местоположение : Чака нова мисия

Шшшт! Това е тайна! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шшшт! Това е тайна!   Шшшт! Това е тайна! Icon_minitimeПон 10 Авг 2009, 21:43

Чувал съм за нея от братовчедка ми и казва, че била интересна.
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

Шшшт! Това е тайна! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шшшт! Това е тайна!   Шшшт! Това е тайна! Icon_minitimeПет 02 Окт 2009, 18:13

Аз имам книги 1 2 и 3 и съм чел книга 2.
Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

Шшшт! Това е тайна! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шшшт! Това е тайна!   Шшшт! Това е тайна! Icon_minitimeСъб 03 Окт 2009, 12:48

Имам първата.... Интересна беше
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Шшшт! Това е тайна! Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Шшшт! Това е тайна!   Шшшт! Това е тайна! Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Шшшт! Това е тайна!
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Познай, Шега или Истина е това
» Какво е това и къде се намира?

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: