39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeПет 25 Мар 2011, 21:05

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида"

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 2l8dgzd

Как би се чувствал, ако майка ти е починала при странни обстоятелства, баща ти изчезва по време на мистериозен инцидент в сърцето на Британския музей, английската полиция третира теб и родителите ти като терористи, а ти си само на четиринайсет?

Какво би направил, ако в живота ти изведнъж се появи един чичо, който сякаш има свръхестествени способности, и ти разкрие неподозирани тайни за произхода на семейството ти? Това са само част от проблемите, които връхлитат Сейди и Картър по време на зимните празници. Докато целият свят се старае да навакса с подаръците, двете хлапета имат много по-важна задача – да оцелеят.


– Вечерта, когато майка ви загина тук, при Иглата... – подхвана татко.

Най-неочаквано крайбрежната улица се озари от светлина. Обърнах се и, почти заслепен, зърнах само за миг два силуета: висок блед мъж с раздвоена брада, облечен в светла на цвят мантия, и момиче с медна кожа в тъмносиня дреха и със забрадка на главата – облекло, каквото съм виждал стотици пъти в Египет. Двамата просто стояха един до друг на пет-шест метра и ни наблюдаваха. После светлината угасна. Силуетите се замъглиха и се стопиха. Когато очите ми свикнаха отново с мрака, тях вече ги нямаше.


Официалния сайт на поредицата: http://disney.go.com/disneybooks/kanechronicles/

Следващата част - част 2 се очаква да излезе на английски на 3 май тази година.И носи името "THE THRONE OF FIRE".
А на българси език се очаква някъде около септември тази година.



Аз прочетох книгата и останах много очарована!Първо,защото много обичам митологията на Египет и както при "Пърси..." ми беше интересно да видя авторовата интерпретация на добре познатите ми митове.Второ,защото си намерих нови любими герои и от тази поредица.И третото и много важно нещо беше,че историята беше наистина много вълнуваща.Въпреки,че на места се долавяше лек полъх от "Пърси...",книгата си остава оригинална и много яка.Действието,както се очаква е вихрено и направо ми замая главата с целия екшън. "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 838201
Сейди и Картър са големи симпатяги,а заедно с тях и Кифличка,която е буквално "убиец"! "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 84201 .Но любимият ми герой от книгата си остава Зия.Не знам защо,но ми напомня отчасти на Аря от "Ерагон" и сигурно за това ми харесва толкова много.
А любимият ми древноегипетски бог Анубис е представен в доста готик-готина светлина. "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 680936
Да обобщя възторга си с едно изречение: чакам продължението с огромно нетърпение! lol! lol! flower sunny "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 938570


А вашите мнения? "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 84201
Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeЧет 07 Апр 2011, 10:41

Преди малко прочетох книгата и бих казал, че това е най-хубавата книга на Рик!
Преплитането на разказите на Сейди и Картър добавяше оригиналност на книгата, а когато се прекъсваха ме караха да се чувствам все едно, че споря със сестра ми "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 838201
Отново египетските митове бяха доса добре представени и видях някои от любимите си богове. Тъй като съм по-голям фен на египетската митология, тази книга ми хареса повече от поредицата му за Пърси. Особено ми допаднаха опитите на автора да не "изтрие" вече създадената от него вселена за съществуващи гръцки богове. Надявам се, че някой ден ще наблюдаваме и сблъсък между двете вселени "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 680936 Действието се развива доста бързо и съм склонен да повярвам на мнението на един от журналистите, или както са си там, в Цитедала, че автора се е поучил доста от творбите на Майкъл Скот. Не отсъстваше и много екшън и шеговити подмятания.
Като че ли най-много ми допадна, като герой, Баст. Тя показа доста от лицата си, а и като цяло характера й ми допадна. Към края на книгата си отдъхнах от облекчение "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 680936 / тези, които са чели книгата ще ме разберат/
Само едно нещо не ми хареса - накрая не остана срещу какво ще се борят... Да, силите на хаоса се надигат, но това беше като цяло... Липсва ми вълнението, което изпитвах след края на всяка книга за Пърси...

Разгледахте ли официалния сайт? Има картинки на героите, откъс от втората книга, и някои упражнения свързани с първата да се види колко сте научили от нея "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 369291
Очаквам втората книга с голямо нетърпение и силно се надявам да е по-добра от първата =]
Върнете се в началото Go down
Dageron321
Умел ключотърсач
Dageron321


Мнения : 468
Регистриран на : 15.04.2010
Години : 29
Агент : Super Nova

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeПет 13 Май 2011, 18:50

Аз наскоро прочетох книгата и нямам търпение за втората.Казано честно нямам любим герой понеже всички ми харесват, но от класащията за героите Сейди е на първо място
Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeСря 14 Сеп 2011, 18:10

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 313665_209524702445040_148298628567648_570207_1043476688_n
21 септември ^^
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeСъб 17 Сеп 2011, 20:44

Ох...от кога я бленувам тая книга...И съвсем случайно бях във фейсбук,точно когато обявиха корицата и излизането и... Very Happy
Нямам търпение да я прочета!!!Много приятна за четене и интересна беше първа част!А докато чакате като мен книгата,можете да прочетете първа глава тук:

http://static.egmontbulgaria.com/92-downloads/kanechronicles_02-chapter1.pdf
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeСря 28 Сеп 2011, 19:04

Не знам дали сте го видяли,като сте посещавали официалния сайт на "Хроноките на Кейн" и за това ще го постна:

http://a.dolimg.com/explore/PMPages/Printable/ThroneofFire_EventKit.pdf

Иначе аз прочетох книгата,но ще изчакам със споделянето на мнение за книгата за да не разваля удоволствието на някого.Мога само да кажа три неща - книгата е трепач и благодарение на това тази поредица се нареди до трите ми любими до момента - "Хари Потър","Ерагон" и "Хроноките на Нарния" и ми харесва много повече от "Пърси..." и разбира се Зия е върхаа "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 358796 ,а Сейди започна да ме дразни с това,че прекалено много внимание обръща на момчетата!!!

Послепис: искам да спомена,че Ра е голям образ... "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 680936 "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 33374
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeСря 11 Яну 2012, 15:55

Photobucket

Рик Риърдън разкри корицата и заглавието на третата книга от своята поредица "Хрониките на Кейн". Тя ще се казва "The Serpent's Shadow" .Корицата е много готина,нали?
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeСря 01 Фев 2012, 12:25

Ето линк към първата глава от третата книга:

http://disney.go.com/disneybooks/kane-chronicles-the-serpents-shadow-chap1/

Надявам се да не е проблем, че е на английски.

П.П. В Америка книгата ще излиза на първи май.
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeПет 11 Май 2012, 12:46

Прочетох в българската фейсбук страница на "Хрониките на Кейн"(на английски вече излезе на 1-ви май и отзивите за книгата са много възторжени flower sunny flower sunny ),че юли се очаква да излезе в България.Даже Дагерон Митко "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 696782 беше ги попитал...


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Нед 13 Май 2012, 00:57; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeПет 11 Май 2012, 18:47

Харесам повечето книги на Рик, но тази поредица, незнайно защо, не ми допадна толкова. "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 231185
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitimeПет 20 Юли 2012, 18:11

На 30-ти юли книга трета ще излезе:..Ето повече информация и резюмето на книгата тук: http://egmontbulgaria.com/knigi-3/romani-119/prikljuchensko-fentazi-131/hronikite-na-keyn-251/3-sjankata-na-zmeja-1633.html

А ето и първа глава:
http://static.egmontbulgaria.com/92-downloads/kanechronicles_03-chapter1.pdf

3: Сянката на змея

Змеят на Хаоса – Апоп – е възвърнал силите си и след три дни ще погълне слънцето и ще потопи земята във вечен мрак. Задачата на Картър и Сейди Кейн да го спрат изглежда непосилна – някои номове са напълно унищожени, магьосниците са разединени и не всички богове се чувстват достатъчно силни, за да влязат в битка със Змея. На фона на неравната борба се откроява една-единствена възможност Апоп да бъде победен. Но за да я използват, Картър и Сейди ще трябва да се съюзят с напълно откачил призрак, който е напът да бъде осъден от Озирис за най-тежките престъпления, извършвани някога...

***

Пръв съвет, ако сте решили да се сражавате с великански змей на Хаоса: не го правете.
Дори с ескадрон от богове и магьосници като тил това не е от битките, които има вероятност да спечелите. Проумях го, когато започнахме да настъпваме и светът сякаш се натроши на парчета. Дадох си сметка, че Апоп не само се гъне и пъпли из пустинята, като се намотава около пирамидите. Той се гърчеше и в Дуат, ту влизаше, ту излизаше от него и нацепваше действителността на различни равнища. Докато се опитвах да го открия, сякаш тичах из зала с криви огледала, всяко от които водеше към друга зала с криви огледала.


Аз съм много,много развълнувана,а вие? "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" 84201
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





"Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Empty
ПисанеЗаглавие: Re: "Хрониките на Кейн: Червената пирамида"   "Хрониките на Кейн: Червената пирамида" Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
"Хрониките на Кейн: Червената пирамида"
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Хрониките на Нарния
» Хрониките на Нарния: Плаването на Разсъмване (2010)

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: