39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Реликвите на смъртните

Go down 
4 posters
АвторСъобщение
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

Реликвите на смъртните Empty
ПисанеЗаглавие: Реликвите на смъртните   Реликвите на смъртните Icon_minitimeПон 18 Окт 2010, 15:44

Преди хиляда години ангелът Разиел смесил своята кръв с човешка и създал Нефилимите. Полухора, полуангели, те бродят в нашия свят, невидими, но винаги край нас – те са нашите защитници.

Наричат себе си Ловци на сенки.

Ловците на сенки следват законите, записани в Сивата книга, дадена им от ангела. Тяхната мисия е да защитават нашия свят от нашествениците, идващи от други измерения и наречени демони – същества, които бродят между световете и унищожават всичко по пътя си. Ловците на сенки имат за задача и да пазят мира сред Долноземците: полухора, полудемони, познати ни като магьосници, вампири, върколаци и феи.

В своята мисия те са подкрепяни от тайнствените Мълчаливи братя, чиито устни и очи са зашити. Мълчаливите братя властват над Града от кости, гробищен град, разположен под улиците на Манхатън, в който се пазят телата на мъртвите ловци на сенки. Мълчаливите братя съхраняват информация за всеки ловец на сенки от самото му раждане. У тях се намират и Реликвите на смъртните, трите свещени предмета, които ангелът Разиел дал на своите деца: Меч, Огледало и Бокал.

Хиляда години нефилимите са пазили Реликвите на смъртните. Ала това е било преди Въстанието, което за малко не унищожило тайния свят на ловците на сенки. Макар Валънтайн, ловецът на сенки, предизвикал Въстанието, отдавна да е мъртъв, пораженията, които оставил след себе си, така и не се изличили.

Изминали са петнайсет години от Въстанието. Август е. Улиците на Ню Йорк се пукат от палеща жега. Сред Долноземците се носи слух, че Валънтайн се е завърнал и води със себе си армия от Бездушни.

А Бокалът на смъртните е изчезнал...



"Поредицата РЕЛИКВИТЕ НА СМЪРТНИТЕ е приказен свят, в който обожавам да се потапям. Прекрасно!" - Стефани Майър

Книга 1:
Реликвите на смъртните MI-1a-bg

Книга 2:
Реликвите на смъртните MI-2a-bg

Книга 3:
Реликвите на смъртните MI-3-

Малко и от мен:

В момента се очаква книга 3! Книгата ще излезне на 29.10.2010г. в София
на 30.10.2010г. да се очаква в Ст. Загора
а морските градове ще огрее или на 30 или на 31-ви .10.2010г.

----

Искам да кажа, че поредицата е много интересна. Вчера свърших книга 1 днес почти свърших книга 2!
Точно по тази поредица са аватара и подписът ми!
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Реликвите на смъртните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реликвите на смъртните   Реликвите на смъртните Icon_minitimeПет 04 Фев 2011, 11:45

Как не съм видяла тази тема по-рано...
Голяма съм блейка! Реликвите на смъртните 838201 Реликвите на смъртните 680936

Аз си ги следях с излизането на първата и края с излизането на третата книга.Мога да кажа само хубави думи за поредицата.Много красив стил на писане и завладяваща история.Има от всичко по много...Но поредицата не ми е любима.Не ме грабна така,както очаквах.Може би трябва да прочита книгите отново,не знам....
Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

Реликвите на смъртните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реликвите на смъртните   Реликвите на смъртните Icon_minitimeСъб 28 Май 2011, 17:57

Отдавна имам първата, но така и не я почнах... Е, преди 2 дни ми привлече вниманието и започнах да отгръщам.. Много интересна и завладяваща история! Не бих казал, че ми е от любимите, но.. Все пак съм все още на първата книга =]
Днес си купих и втората! Разбрах, че има и четвърта, както и още една поредица от същата авторка Very Happy:D:D
Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

Реликвите на смъртните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реликвите на смъртните   Реликвите на смъртните Icon_minitimeНед 10 Юли 2011, 12:50

Отдавна завърших първата книга от поредицата, и все още имам позитивни чувства към нея...
Като цяло беше едно добро начало на поредица, макар и с доста завършен край... На края ми се стори малко тип "Забранена любов", но пък действието беше доста раздвижено и увлекателно.
Плюс това за първи път четох книга с главен герой момиче и с хомосексуални герои... Беше ново..
Не знам дали скоро ще имам време за другите, но ще ги прочета.. Все някога Very Happy
Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

Реликвите на смъртните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реликвите на смъртните   Реликвите на смъртните Icon_minitimeПон 15 Авг 2011, 21:02

Прочетох и втората... Определено мога да кажа, че ми хареса повече от първата, но като цяло историята беше в застой. В последната част имаше леко развитие, малко разкрити тайни и всичко свърши. А и голямата вълнуваща мистерия... Или която трябваше да е такава, ми се стори доста глупава /това за събуждането на майка й/
Най-вероятно ще прочета и останалите части, но няма да е скоро...
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Реликвите на смъртните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реликвите на смъртните   Реликвите на смъртните Icon_minitimeПет 25 Сеп 2015, 19:34

Тук...съм забравила да се изкажа...каква загуба Реликвите на смъртните 838201 Тея Реликвите на смъртните 607543 ти също може да драснеш едно мнение, че темата ни е малко бедничка...само Ники Реликвите на смъртните 607543 си е водил монолози Реликвите на смъртните 838201

Значи...бих казала, че поредицата беше добра до 3-та книга, но след нея ми стана яко "Дързост и красота" и докато четях просто нямаше как на някои места да си сдържа усмивката...яка сапунена опера (Тея Реликвите на смъртните 607543 , прощавай ако си и голям фен)...поне завърши добре, което беше успокояващо. Реликвите на смъртните 680936

В обобщение за поредицата бих казала, че малко съжалих, че я продължих и не си останах с 3-те прочетени книги.Имаше идеален завършек.
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

Реликвите на смъртните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реликвите на смъртните   Реликвите на смъртните Icon_minitimeПет 25 Сеп 2015, 20:05

Хм, Свилена Реликвите на смъртните 939362 , признавам, че първите три книги бяха по-добри от останалите, но не бих казала, че втората част от поредицата е като Дързост и красота Реликвите на смъртните 838201 Признавам, че петата книга беше наистина бавна и мудна и ми хареса най-малко от цялата поредица. Ако трябва да ги подредя като започна от тази, която ми хареса най-много ще бъдат така:
1. Кости
2. Небесен огън/Стъкло
3. Пепел/Паднали ангели
4. Изгубени души
Може да съм объркала някое от имената, съжалявам за което Very Happy
Първите три книги бяха наистина добри. Краят след третата книга ми хареса, но това не ми попречи да харесам четвъртата. Пак казвам, петата не струваше според мен. Шестата ми хареса. Беше си като тухла и не помня много какво ставаше. Кайл умря, Джейс, небесен огън, мечът на Клеъри, бяха в друго измерение, сцената при езерото и накрая ревах много. Общо взето това помня Реликвите на смъртните 838201 Много харесах Ема и Джулс, ноо за тях ще четем в следващата поредица Very Happy
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Реликвите на смъртните Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Реликвите на смъртните   Реликвите на смъртните Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Реликвите на смъртните
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: