39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Чиракът на магьосника

Go down 
5 posters
АвторСъобщение
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Чиракът на магьосника Empty
ПисанеЗаглавие: Чиракът на магьосника   Чиракът на магьосника Icon_minitimeСъб 17 Юли 2010, 22:07

"Чиракът на магьосника"

Чиракът на магьосника P_106169

Националност: американски | Език: английски | Жанр: комедия/приключенски
Премиера: 2010-07-23
• Оригинално заглавие: The Sorcerer's Apprentice
• Категория: без възрастови ограничения
• Продуцентска компания: Disney


Walt Disney Studios, продуцентът Джери Брукхаймър и режисьорът Джон Търтълтауб – създатели на поредицата „Съкровището”, представят Чиракът на магьосника – новаторска епична романтична комедия за магьосник и неговия злочест ученик, въвлечени в епицентъра на древен конфликт между доброто и злото.

Балтазар Блейк (Никълъс Кейдж) е майстор на магията в днешен Манхатън, който се опитва да предпази града от своя вечен враг Максим Хорват (Алфред Молина). Балтазар не може да се справи сам и взема под крилото си Дейв Стътлър (Джей Баручел) – един наглед обикновен човек, който показва скрит потенциал. Магьосникът дава на своя невъзприемчив ученик няколко бързи урока за изкуството и науката на вълшебствата и двамата съюзници по неволя се опитват да отблъснат силите на злото. Дейв ще се нуждае от целия си. Аз съм смотан.аж, за да оцелее, да спаси града и да спечели момичето на мечтите си, в ЧИРАКЪТ НА МАГЬОСНИКА.

Официален сайт на филма: http://disney.go.com/disneypictures/sorcerersapprentice/

Чиракът на магьосника P_99087

Сайт за снимки: http://www.cinefish.bg/movie_gallery.php?id=19045

Трейлър на филма: http://www.cinefish.bg/Chirakat-na-magyosnika-Treylar-s-balgarski-subtitri-trailer7946.html

Международен трейлър на филма: http://www.cinefish.bg/Chirakat-na-magyosnika-Mejdunaroden-treylar-trailer7810.html

Откъс от филма: http://www.cinefish.bg/Chirakat-na-magyosnika-Otkas-ot-filma-6-trailer8052.html

Персонажите от филма: http://www.cinefish.bg/Chirakat-na-magyosnika-Personajite-vav-filma-trailer8016.html

Музикален клип на OneRepublic: http://www.cinefish.bg/Chirakat-na-magyosnika-Muzikalen-klip-trailer7964.html

Интересни статии за филма:
http://www.cinefish.bg/Nay-yakatata-rabota-na-sveta-tova-lyato-e-da-si-magyosnik-news4268.html

http://www.cinefish.bg/Lyubopitni-fakti-za-Chirakat-na-magyosnika-news3936.html

http://www.cinefish.bg/movie_reviews.php?id=19045&material_id=1527

http://www.cinefish.bg/movie_reviews.php?id=19045&material_id=1525


Ето и моето мнение за магичният филм:

Много се забавлявах с този филм.Преди когато гледах трейлъра,останах предубедена и със смесени чувства,но Никълъс Кейдж е един от любимите ми актьори и реших да гледам филма,който с наближаването на премиерата ме завладяваше все повече и повече.Спокойно,няма да се сменя облика с картинки на "Чиракът..." за сега.
Саундтрака беше много въздействащ и много ми хареса!Ще си го купя,когато излезе само да го намеря някъде.
Та имаше великолепни магии,чак им завидях с каква лекота ги правиха...имаше забавни моменти,а особенно ме впечатлиха звуковите вълни,които "свиреха" песентта на One republic.Беше магическо!
Другото нещо което ми хареса,че бяха вмъкнати любопитни факти и можеше да се научи нещо ново.Например за турбините на Тесла,който се споменава дори и в любимата ни поредица.
И също,че правенето на магиите беше обяснено с истински реално съществуващи доказателства-магьосниците използвали целия потенциал на мозъка си,докато нормалните хора използват една 10 процента.

Никълъс Кейдж в ролята на великия магьосник Балтазар Блейк,беше неотразим.Много готин,небрежен и забавен и пръскащ готик излъчване.
А студентът по физика Дейв беше забавно нескопосан и си изигра ролята страхотно!За мен неговият образ беше нещо както поклон към "загубеняците" към които спадам.
В крайна сметка филмът ме впечатли и плени.Горещо го препоръчвам на всички!Забавлението е гарантирано!Не е задължително да си претенциозан,филмът не не си е поставил за цел нещо грандиозно,а чисто и просто забавление и зареждане с положителна енергия!А това е най-важното за мен и за това филма се нареди редом до обичният от мен "Принц...".


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Чет 29 Юли 2010, 19:39; мнението е било променяно общо 5 пъти
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Чиракът на магьосника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиракът на магьосника   Чиракът на магьосника Icon_minitimeПон 19 Юли 2010, 15:47

Преди време видях инфо за филма в сайта на ейпъл, но тогава нищо не ми говореше и имаше само един кратичък трейлър. Тогава единственото което ме заинтригува беше сайтът Чиракът на магьосника 838201 . Надявам се да съм в София на премиерата.
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

Чиракът на магьосника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиракът на магьосника   Чиракът на магьосника Icon_minitimeСря 21 Юли 2010, 19:21

И така като човек, който отвереме навреме наистина се заслушва в думите на майка си Чиракът на магьосника 838201 , днес разбрах, че "Чиракът на магьосника" е поема от Гьоте! Това доведе до ровичкане в нета и ето резултатите! Чиракът на магьосника 84201 Чиракът на магьосника 838201

Йохан Волфганг фон Гьоте написал “Чиракът на магьосника” през 1797 г.
Поемата е от 14 куплета и разказът е от името на самия чирак, когото учителят-магьосник оставя сам и той самонадеяно се заема да демонстрира научените магии.
Чиракът заповядва на стара метла да се увие с парцали, пораства и глава и две ръце. Тя взима кофа и трябва да приготви вана за чирака. Но живата метла пълни не само ваната, но и всяка купа и чаша, защото чиракът е забравил с коя магическа дума да я накара да спре. Става страшно наводнение. / Този сценарий май го има и във филма Чиракът на магьосника 84201 /. Чиракът взема брадва и разсича метлата на две, в резултат на което се получават две метли. И така нататък, и така нататък.
Най-после младокът е спасен, когато се връща старият магьосник! Чиракът на магьосника 838201

Сто години по-късно поемата е претворена в 10-минутната симфония “Чиракът на магьосника” от френския композитор Пол Абрахам Дюка. Тя веднага добива популярност. Жизнерадостния “Марш на метлите” става най-известната творба на Дюка за широката публика.

Уолт Дисни открива симфонията след още 40 години и създава анимационна версия - своята безсмъртна “Фантазия”. В нея участва самият Мики Маус в ролята на Чирака! Чиракът на магьосника 838201

Ето ви линка към симфонията на Дюка. Но не знам къде е "Маршът"! Embarassed Чиракът на магьосника 680936 Струва ми се, че започва към 2,15 минута, но това е само предположение. Ако знаете нещо конкретно, пишете! Чиракът на магьосника 311608
https://www.youtube.com/watch?v=ZbYse0gZZdU

П.П. Саундтрака на филма ми харесва къде-къде повече от симфонията на Дюка! Чиракът на магьосника 84201 Чиракът на магьосника 838201
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

Чиракът на магьосника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиракът на магьосника   Чиракът на магьосника Icon_minitimeПет 23 Юли 2010, 10:06

Ето малко любопитни факти за филма: Чиракът на магьосника 311608

• Специалният авомобил на Балтазар Блейк (Никълъс Кейдж) е много рядък модел Ролс-Ройс Фантом от 1935 г. Двигателят му, познат като „Мерлин”, е използван в бойните самолети на Британия, с които тя печели Втората световна война. Точно копие на истинския Фантом е създадено специално за каскадите във филма и привлича вниманието на хиляди туристи по време на снимките в Ню Йорк.

• Четирите истински вълка, които Максим Хорват (Алфред Молина) пуска да преследват Дейв Стътлър (Джей Барушел), се казват Бандит, Сиера, Самсон и Такода. Те живеят във ферма в Ню Джърси.

• Колоритният китайски фестивал, по време на който драконът оживява, е сниман в продължение на две седмици на Елридж стрийт в сърцето на нюйоркския квартал Чайнатаун. Повече от 2000 човека от местната китайска общност се явяват на допълнителния кастинг за 500 статисти.

• Изобретенията, философията и духът на противоречивия и брилянтен изобретател Никола Тесла /"39 ключа" Чиракът на магьосника 311608 /се преплитат по време на целия филм. Изключително съвпадение е, че последният ден на снимките съвпада с 153-та годишнина от рождението му. Кадрите са заснети в катедралата "Сейнт Джон" на махнатънската улица 110, където повече от 2000 души са отишли на поклонение пред великия учен.

• Във филма „Чиракът на Магьосника” книгата със заклинания, наречена Енкантус, тежи невероятните 34 килограма. Специално за снимките и по-леки дубликати, включително екземпляр, тежащ „едва” 4.5 килограма, и водонепромокаем вариант на Енкантус.

• Всяка една страница от необятния Енкантус е трябвало да бъде старателно състарена от специалисти по средновековно книговезане. Използвани са методи от поръсване на хартията с пясък до оцветяването й с чай.

• Дизайнерът на сценични костюми Майкъл Каплан и неговият екип създават 10 абсолютно еднакви копия на дългото кожено сако на Балтзар Блейк (Никълъс Кейдж). Всичките му пръстени също са ръчна изработка.

Още не съм гледала филма. Но в дракона-пръстен вече съм влюбена! Чиракът на магьосника 311608
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Чиракът на магьосника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиракът на магьосника   Чиракът на магьосника Icon_minitimeПет 23 Юли 2010, 15:15

малко информация и от мен: Чиракът на магьосника 84201

Балтазар Блейк (Никълъс Кейдж) е умел магьосник в днешен Манхатън, който се опитва да предпази града от своето древно възмездие - Максим Хорват (Алфред Молина). В нестихващата борба Балтазар не може да се справи сам и решава да открие свой наследник. Дейв Стътлър (Джей Барушел) е съвсем обикновен на пръв поглед, но показва скрит потенциал, приемайки с неохота ролята на негово протеже. Магьосникът го подлага на интензивен. Аз съм смотан.с на обучение в изкуството и науката за магиите. Заедно, тези невероятни партньори обединяват силите си срещу тези на зловещите и безжалостни майстори. Дейв ще има нужда от целия. Аз съм смотан.аж, който може да събере, за да оцелее в тези учения, да спаси града и да спечели момичето си като Чирак на Магьосника.

Брукхаймър, Търтълтауб и екипът на филма трансформират Ню Йорк във водовъртеж на науката и магията, дом на враждуващи магьосници и бойно поле за техните мистични сили.
„Чиракът на Магьосника” се появява на големия екран, до голяма степен благодарение и на самия “магьосник" и неговите търсения в света на магията. Никълъс Кейдж, който се впуска в седмия си съвместен проект с продуцента Джери Брукхаймър и трети с режисьора Джон Търтълтауб, казва „Бях готов да опитам нещо ново” споделя актьорът. „По това време снимах друг филм, но исках да науча повече за магиите, за света на фантастичното и да играя персонаж, който има мистични способности”.


Максим Хорват, както своите антиподи във филма Балтазар Блейк и Вероника, е бил ученик на Мерлин и част от силите на доброто в продължение на хиляди години. Любовта, която Балтазар и Максим изпитват към Вероника ги разделя, като Хорват става партньор с вещицата Моргана, която убива Мерлин и иска да завладее света заедно със своите роби. Битката между злото и доброто продължава с хилядолетия, като се пренася в днешен Ню Йорк. „В ЧИРАКЪТ НА МАГЬОСНИКА мисията на Хорват е да завладее света”, разказва Молина. „Конфликтът между бившите приятели продължава с хилядолетия. Балтазар използва магията, научена от Мерлин, за да помага на човечеството. Хорват е последовател на наученото от Моргана, като използва наученото от нея, за да покорява хората. Това е битката между доброто, въплътено в образа изигран от Ник Кейдж, и злото, изиграно от мен. Хорват е по-скоро умен, елегантен злодей, който се отличава от класически образ на злодей. Но той е наистина зъл и сее разруха”.

Вероника

Нежната страна на магията този път е поверена на неостаряващата и прелестна Моника Белучи, която играе ролята на Вероника – последовател на Мерлин и любима на Балтазар Блейк (Никълъс Кейдж). Вероника е магьосница, която има късмета да бъде обичана от Балтазар, но и нещастието да бъде харесвана от Максим Хорват, злият магьосник във филма изигран от Алфред Молина. „Балтазар и Вероника са готови на всичко за тяхната любов” казва Белучи. „Същевременно те са двама бойци. Хорват, който също като тях е последовател на Мерлин, също е влюбен във Вероника. Тя го отхвърля заради Балтазар и това го подтиква да ги предаде и да се съюзи с Моргана. Това е красива и силна история за любовта, ревността и отмъщението”.


ДЕЙВ СТЪТЛЪР е грубоват специализант по физика в Ню Йоркския Университет, несъобразителен и неуравновесен, непопулярен сред нежния пол, дори сред своите състуденти. 10 годишен, Дейв преживява ужасяващ инцидент, когато се сблъсква с магьосника Балтазар Блейк лутайки се антикварния магазин Аркана Кабана. Момчето получава пръстен с формата на дракон, който оживява на пръста му и му е казано, че някога ще стане много важен магьосник. В този ден, той става свидетел на яростна битка между Балтазар и друг магьосник на име Максим Хорват, заради която му се иска да забрави всичко...докато двамата магьосници не влизат отново в живота му 10 години по-късно, принуждавайки го да посрещне съдба, която той силно желае да отхвърли! „Самият Дейв е своят най-голям враг и архитект на своето нещастие”, казва Барушел. „Той живее живота си опитвайки се да забрави събитията в Аркана Кабана, когато за първи път среща Балтазар и Хорват. Привлечен е от физиката, на която отдава живота си. Когато отново се среща с Балтазар, той му казва, че няма никакво съвпадение, че е увлечен по физиката, защото, въпреки че илюзията и магията се различават, магията и науката са едно и също нещо”.


Беки Барнс

Нежното присъствие във филма се допълва от новоизгряващата звезда Тереза Палмър, която играе ролята на Беки Барнс. Беки е млада и лъчезарна студентка от Ню Йорк, която в продължение на 10 години е обект на желание от страна на Дейв Стътлър, изигран от Джеймс Барушел. Изявява се като DJ в колежа, тя обожава музиката, а също така и физиката. Точно заради това, когато Дейв и предлага да й помогне с предмета, тя веднага приема, без да има ни най-малка представа, че той е чирак на магьосник и се занимава с вълнуващи, но много опасни магии, от които зависи бъдещето на света какъвто го познаваме. „Беки винаги е смятала Дейв само за приятел” казва Палмър, „въпреки, че той винаги е имал нещо повече към нея. Те се срещат случайно в ню-йоркския университет и искрата пламва отново. Дейв все още изпитва нещо повече към нея и тя е леко предпазлива, но малко по малко започва да забелязва колко чаровен и прекрасен човек е той.”


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Чет 29 Юли 2010, 19:24; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

Чиракът на магьосника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиракът на магьосника   Чиракът на магьосника Icon_minitimeВто 27 Юли 2010, 15:29

Може би ще го гледам!
Един приятел ми предложи да го гледаме ама аз не знам дали ще искам да го гледам.


Някой гледал ли го е?
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

Чиракът на магьосника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиракът на магьосника   Чиракът на магьосника Icon_minitimeВто 27 Юли 2010, 15:50

Свилена го е гледала и, доколкото разбрах, ѝ е харесало. Аз съм гледал само трейлъра, но видяното не ми хареса и смятам да не го гледам.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

Чиракът на магьосника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиракът на магьосника   Чиракът на магьосника Icon_minitimeЧет 29 Юли 2010, 17:40

Току-ще се връщам от "Чиракът..."!
О, отдавна не ми е било толкова гот!!! Чиракът на магьосника 311608 Чиракът на магьосника 405127
Филмът е забавен, динамичен и истинско визуално пиршество!!! cheers
Може би понеже е филм на Дисни, а не на Мирамакс, например, нямах очаквания за дълбочина, а просто се насладих на приказката... Чиракът на магьосника 311608

И Никълъс Кейд отново ме покори с играта си! Чиракът на магьосника 311608
Беше ми приятно и да разпознавам отделните моменти от филма, за които вече бях чела. Така сякаш виждах повече, отколкото приятелите ми!
И предположението ми за "Маршът на метлите" на Дюка е точно! Чиракът на магьосника 311608 "Класическата" сцена с метлите във филма е точно на този музикален фон! Чиракът на магьосника 838201

Препоръчвам филма!!! Чиракът на магьосника 335376
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Чиракът на магьосника Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Чиракът на магьосника   Чиракът на магьосника Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Чиракът на магьосника
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: Филми-
Идете на: