39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 КНИГА 3: Крадецът на мечове

Go down 
+11
Evelincho
Martinch
The sword of the bear
dsims
Grizzly
nikol4o
ibob98
Salem Saberhagen
Badugly
Ton4o
Dan Cahill
15 posters
Иди на страница : 1, 2  Next
АвторСъобщение
Dan Cahill




Мнения : 38
Регистриран на : 29.06.2009

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПон 29 Юни 2009, 09:59

КНИГА 3: Крадецът на мечове Prize04
Има едно-единствено правило в издирването на 39-те ключа, скрити навсякъде по света: НЕ СЕ ДОВЕРЯВАЙ НА НИКОГО. Но когато надпреварата отвежда 14-годишната Ейми Кахил и 11-годишния й брат Дан в Япония, те се оказват принудени да се съюзят с чичо си Алистър Ох, който вече неведнъж ги е подвеждал. Дали този път сътрудничеството им с него ще има благоприятен резултат? Ейми и Дан са наясно, че да се доверят на роднина, е равносилно на игра със смъртта...


Пускайте коментари за книга 3! Всеки ден ще има по малко за книга 3. Книгата излиза след 35 дни на българския пазар.


Едит
Grizzly
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПон 29 Юни 2009, 10:03

мисля, че засега темата е излишна, тъй като не знаем много информация от Егмонт за самаат книга. Wink
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Dan Cahill




Мнения : 38
Регистриран на : 29.06.2009

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Инфо за книгата   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПон 29 Юни 2009, 10:11

В книгата Ейми и Дан отиват в Китай или Токио, защото преди това бяха открили едни мечове.Според мен от заглавието се разбира че някой ги открадва.
Сто процента Дан и Ейми ще се срещнат пак със някой клан. Останаха Томас И Екатерина, но може да е пак Лусиан.Според вас кой клан или какво ще правят те?

Слято.
Broken
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПон 29 Юни 2009, 12:20

Dan Cahill написа:
Сто процента Дан и Ейми ще се срещнат пак със някой клан останаха Томас И Екатерина но може да е пак Лусиан.Според вас кой клан или какво ще правят те?

Знам, че има нещо общо с Томас.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Dan Cahill




Мнения : 38
Регистриран на : 29.06.2009

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: За книга 3   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeЧет 02 Юли 2009, 09:26

В книга 3 Ейми и Дан утиват в Токио !!! Smile Там те ще търсят нещо водени от мечовете те ще открият много неща .Добре,че Нели е с тях.Защото сто процента ще се сблъскат с много врагове!!!
След 31 дни излиза книга 3 много се вълнувам.

Слято.
Broken
Върнете се в началото Go down
Dan Cahill




Мнения : 38
Регистриран на : 29.06.2009

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Книга 3   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПет 03 Юли 2009, 17:15

30 дни .................................... до книга 3.............................................................................................

Крайно време е да престанеш да флуудиш! Да не виждам повече такива постове!
Broken


Наистина, престани с това, за да не се наложи да прибегнем към крути мерки!
Ton4o
Върнете се в началото Go down
Dan Cahill




Мнения : 38
Регистриран на : 29.06.2009

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Картите в книга 3   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeСъб 11 Юли 2009, 08:38

Май скоро книгата идва, но остава само да говорим за картите.Знаем че в книгите те са подред, но през номера. Ако някой знае или предполага какви карти има в книга 3 моля да пише. Темата е отворена от 10.07.09г. и ще затвори 31.07.09г. и може би след 3 дни ще излезне книгата

П.П. След 31.07.09г. след 3 дни ще излезне книгата, а не след няколко дни!
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeСъб 11 Юли 2009, 11:14

Предполагам, че картите от книга 3 са със следните номера: 33, 34, 35, 36, 37, 38. Ако погледнеш в списъка на картите, ще видиш и кои са те.
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПет 31 Юли 2009, 13:12

Още малко остава, само се надявам да я открия още първия ден, защото с втората беше друго. Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПет 31 Юли 2009, 23:48

В първите две книги действието винаги се извършваше в две страни. В книга 1 - САЩ и Франция, в книга 2 - в Австрия и Италия. Прочетох, че в книга 3 Дан и Ейми ще се съюзят с Алистър Оу. Дали този път ще "посетим" Япония и Корея? /Не знам северна или южна./
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeСъб 01 Авг 2009, 06:02

Аз мисля че ще е южна (North) бях прочел на английски в един сайт.
Върнете се в началото Go down
ibob98
ТОП агент
ibob98


Мнения : 258
Регистриран на : 25.06.2009
Години : 26
Агент : VIP Agent

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeСъб 01 Авг 2009, 14:57

North е север, има се предвид South-южна.100 процента е Южна Корея.
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeНед 02 Авг 2009, 16:46

ibob98 написа:
North е север, има се предвид South-южна.100 процента е Южна Корея.

Да, освен това Южна Корея е родината на Алистър Ох.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПон 03 Авг 2009, 13:02

КНИГА 3: Крадецът на мечове J6os2d
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeВто 04 Авг 2009, 23:22

Най-накрая прочетох и тази книга! Smile Е, чакам до октомври! Very Happy Между другото, тази част им бе най-интересна досега.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeСря 05 Авг 2009, 18:32

Във Варна дойде чак днес. Е естествено я прочетох. Кода ме заинтригува- съдържанието му не как се открива. Ама и тоя Ох се оказа голям негодник. Е надявам се " Отвъд гроба" да е толкова вълнуваща колкото тази. Very Happy
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeСря 05 Авг 2009, 19:50

Още не съм я прочел. Но както и да е, искам да изразя възмущението си Very Happy от превода на името на Bae Oh - Бае...Не ми звучи правилно. Аз например, не бих го превел така.
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeСря 05 Авг 2009, 19:50

Най-накрая и аз си купих книгата. Но ще я чета по малко, защото изоставам с училищната литература.

Grizzly написа:
Още не съм я прочел. Но както и да е, искам да изразя възмущението си Very Happy от превода на името на Bae Oh - Бае...Не ми звучи правилно. Аз например, не бих го превел така.
Начините да се преведе едно име са два: по букви и по произношение. На английски фамилията сигурно звучи като "Оу". А личното име?

Слято
Гризли
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeСря 05 Авг 2009, 20:00

Да, в началото и аз се очудих защо превеждат фамилията Ох, но взех че свикнах и сега не ми е странно.
Както и да е, повечето имена се четат, както са написани, но има и изключения. Това е....Не ми се струва правилно да е Бае.

Това е все едно английската дума за глава "head" да бъде произнесена "хеад", което не е правилно. Чете се "хед".

Дано сте ме разбрали какво искам да кажа. Wink
Върнете се в началото Go down
ibob98
ТОП агент
ibob98


Мнения : 258
Регистриран на : 25.06.2009
Години : 26
Агент : VIP Agent

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeСря 05 Авг 2009, 20:23

Аз ще я чета другата седмица , сега чета Под игото.
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeСря 05 Авг 2009, 21:22

Аз утре мисля да отскоча до Мол София и да си я взема!
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПет 07 Авг 2009, 14:54

Какъв е кода отдолу на страниците на картите?
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПет 07 Авг 2009, 15:03

Още не съм купил Книга Трета, но ето какво казват от Уикипедия:

In The Sword Thief, there is a shuriken under the logo, just like the rest of the cover. But this one contains the code breaker to the message inside the book, which when decoded says "THE COMPETITION IS ABOUT HOPE". On the cover in the back of the book, there is also a shuriken under the logo, but this one only has the symbols of the four Cahill branches. Shurikens are also used in the book. HOWEVER, the letters v,x, and z are not used, and when you go 5 letters ahead, it spells ACE.

Нека някой, който има книгата, да каже как е на български защото на английски се поражда въпрос дали става дума за надежда или за Хоуп (майката на Дан и Ейми)

За разчитане на кода се използва шифъра от корицата.
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПет 07 Авг 2009, 15:15

Не става дума за Хоуп Кахил, още по-малко за надежда. В списанието го пишеше.
Кодът е "Тази надпревара е заради Хоуп"
Става въпрос за диамантът Хоуп! Wink
Всеки код от страниците на книгите е свързан с мисиите (Без може би този в Книга 4)
Върнете се в началото Go down
The sword of the bear
Умел ключотърсач



Мнения : 379
Регистриран на : 27.06.2009
Години : 23
Местоположение : Чака нова мисия

КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitimeПон 10 Авг 2009, 13:44

На стр. 106 и 109 пише нещо за този Gideon и за някаква Оливия. Странното е, че пише, че на Иън му се струват познати.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





КНИГА 3: Крадецът на мечове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 3: Крадецът на мечове   КНИГА 3: Крадецът на мечове Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
КНИГА 3: Крадецът на мечове
Върнете се в началото 
Страница 1 от 2Иди на страница : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 39 ключа - Книга трета: "Крадецът на мечове"
» Участие в играта
» КНИГА 9: Бурята
» Книга 10: В тунела
» Продава се книга 8

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: 39 КЛЮЧА :: Книгите-
Идете на: