39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 За Нели...

Go down 
+10
Martinch
wolf 351
TiaCahill97f
Arya Dröttningu
Badugly
dsims
Salem Saberhagen
Evelincho
Grizzly
Ton4o
14 posters
Иди на страница : 1, 2, 3  Next
АвторСъобщение
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 21 Мар 2010, 10:00

Напоследък много се заговори за този интересен персонаж от поредицата и май ще става лоша!!! Единственият мовек, на когото Ейми и Дан можеха 100% да се доверят, може би скоро ще ги предаде? Какво мислите по въпроса?

Идеята никак не ми се струва добра. Тъй като поредицата е за децата, трябва ли книгата да ги учи да бъдат единаци и да не се доверяват на никого? Защото самото послание на книгата е НЕ ВЯРВАЙ НА НИКОГО!
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 21 Мар 2010, 10:06

Обичам тази поредица...Мога да се ровя с часове, за да търся информация, пък и има толкова много неща за обсъждане.

Сега като заговори за девиза на поредицата и аз се замислих... Не знам, едва ли децата биха го приели по този начин и все пак наистина като че ли точно това се опитват да ни втълпят...
За Нели...Хм, и аз дълго време се чудих какъв й е персонажа и май наистина има някаква тайна около нея, но може да се окаже така, че накрая да премине към страната на Ейми и Дан, като види колко са изстрадали и дрън-дрън-дрън... Нещо като случая с Ирина. Тук все още това ми е мъгла и не мога да дам точна преценка, но около нея че има тайни, има. Не се осмелявам да говоря повече, поради това, че повечето хора тук не искат да знаят все още клана на Ейми и Дан.
Върнете се в началото Go down
Evelincho
Баща-основател
Evelincho


Мнения : 1772
Регистриран на : 05.06.2009
Години : 29
Агент : SuperNova(7th)

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 21 Мар 2010, 10:16

Ами мен ме притеснява разговорът на Нели в 6та книга с ???някой???, ама с кой не се знае! Т.е, за съжаление, и тя се оказа, че не е толкова лоялна към Ейми и Дан и ми изглеждаше като предател в този момент! Дано скоро се разбере в какво всъщност е замесена! За Нели... 231185 Не смятам, обаче, че децата биха възприели този израз "Не вярвай на никого" като посланието на книгата! Изхождайки от моята гледна точка смятам, че децата повече се интересуват от историята, от това да намерят някъде себе си в нея, а не да търсят поуката! Например с Хари Потър - сто пъти са ме питали какво толкова има в тази книга! Ами да наистина няма много поуки в нея (но има, стига да се "разровиш"), защото писателката не си е поставила за цел такова нещо! Където има те идват естесвено, а не пригодени към историята! Тя е писала от сърце и за това е толкова успешна, защото можеш да намериш себе си там - привързваш се, като виждаш, че не си ти единствения с този проблем или с тази радост или с каквото и да е било! Просто принадлежиш някъде! За Нели... 311608

Ники, то май клана отдавна стана ясен! То просто се усещаше и без да съм го прочел някъде ми е ясно, че са от....... За Нели... 838201
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 21 Мар 2010, 10:43

Като прочетох книга 6 мисля че Нели е Мадригал.Те и се доверяваха напълно . Мисля че сега най много могат да се доверят на НРР!

Въпрос на време е Нели да вземе ключовете на Ейми и Дан!!!!

Редактирано.
Гризли
Салем, моля те, въздържай се от такива неща. Когато искаш да кажеш нещо го казваш в един пост, а не в няколко независимо дали са един през друг или през три други поста. Виж, ако последно си писал преди месец-два разбирам, ама така...Много мразя, когато някой направи анкета и отговаря на въпроса в нов пост, вместо в началото на темата....
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 21 Мар 2010, 11:14

Може и да говори с някой който е на страната на Ейми и Дан! Докато не разберем не можем да сме сигурни в каквото и да е било!
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 21 Мар 2010, 11:30

В една друга тема съм казала мнението си за Нели - според мен тя е Мадригал! Прекалено лесно се справя с това невероятно пътуване из целия свят!
И просто от гледна точка на развитието на интригата в книгата смятам, че нейният образ ще бъде многопластов!!! Ще имаме какво да научим в следващите книги! За Нели... 311608

Колкото до девиза на книгата, Тони - "Не вярвай на никого!"... Ами аз лично смятам това за много важна житейска мъдрост. Само че тук е дадена само първата и част! Продължението гласи: "...докато той не заслужи доверието ти!"
Винаги ми е било интересно защо хората сме такива - приемаме за съвсем естествено, че за добрата оценка трябва да се учи, че за да имаш пари, трябва да работиш, че за да отгледаш растение - трябва да го обгрижваш ...тоест винаги, във всяка област трябва да се потрудиш и да се докажеш! Ами аз смятам, че това касае и връзките ни с хората! Трябва да се докажеш като приятел!!! И когато с приятеля ти имате различни интереси в една и съща ситуация и се породи конфликт - трябва да направиш точна преценка какво искаш!!!
През по-голямата част от действието интересите на Нели могат да съвпадат с тези на Дан и Ейми и това да създава погрешно впечатление за приятелство, а всъщност да е само използване! Приятел е този, който излиза извън зоната на собствения си комфорт и интереси заради теб!!!
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 21 Мар 2010, 16:51

Аз пък имам едно предположение относно Нели...
Също смятам,като останалите,че тя би трябвало да е мадригал,но ако не е тогава от кои е и за кого работи?
Предположението ми е,че е агент и работи за сектор 7 и е от тайните служби на Америка.
Защо мисля така ли?
Погледнете края на книга втора "Фалшивата нота".
Там където винаги слагат някакъв свръхповерителен документ.
Прочетете внимателно правителствения документ и после ми кажете какво мислите за теорията ми,която е в случай,че Нели не е от мадригалите.


Последната промяна е направена от Arya Dröttningu на Чет 09 Сеп 2010, 13:22; мнението е било променяно общо 1 път
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeСъб 10 Апр 2010, 16:41

Цитат от книга 4, стр. 60:

"Тук имаше нещо гнило. Нели го осъзна чак сега....Беше станала немарлива. Както и да се оправдаваше - дали с глада или с часовата разлика след полета със самолета, - си беше непростимо. Ще се наложи да даваш обяснения, Нели, ако не пуснеш мозъка си на пълни обороти.
Беше обучена да не проявява паниката си, затова не го направи."

Виждате ли - тя не е случайна персона!!! Така да се каже - е внедрена като гувернантка на Дан и Ейми. Цитатът обаче не е достатъчен, за да разберем коя е Нели и за кого работи - за Мадригалите ли или за правителствена служба?

Мъчно ми е да си призная, но като излезе нова книга, я "глътвам" и явно пропускам някои неща. Мисля, че и с повечето от вас става така. Сега се връщам към книгите отново...
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeСъб 10 Апр 2010, 17:23

След осмата книга се разбраха някои неща около Нели и отчаяно искам да коментирам, ама вие...Нали се досещате, че като излезе деветата книга, ще се разбере всичко и няма смисъл да коментираме тогава? За Нели... 56810

Добре, ето тогава какво искам да коментирам. Няма да го слагам в спойлер, тъй като нищо не е сигурно още, пък става въпрос само за една от картите в осмата книга:
На гърба на карта № 163 "Лъжата на Нели" има списък с неща, които тя трябва да свърши и едно от тях е "Напиши имейл до FC". FC...Интересно къде ли съм го чувал? Фиске Кахил? Мдаа. Изглежда Фиске е работодателя на Нели...Но има друго нещо. В книгата се води телефонен разговор между двамата и Нели казва "Говориш за 11 годишно момче!", а мъжът казва "...което е внук на Грейс Кахил". Едва ли Фиске би казал "Грейс Кахил", но може би това е за объркване за на читателя или за объркване на Нели!? Може би тя не знае, че Фиске е брат на Грейс?
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeСъб 10 Апр 2010, 17:34

Мисля, че с изясняването на клана на Ейми и Дан, много от теориите ви ще се променят, но други са напълно логични!

Аз съм на мнение, че Нели може и да е обучена, но тя е обучена да помогне с цената на всичко на Ейми и Дан!
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeСъб 10 Апр 2010, 17:35

Ох, Никиииии, да можеше да имаме книгите заедно с англоезичния свят, но не би!!! За Нели... 748458 И аз вече нямам търпение!
Ами аргументите ти са добри - вероятно Нели работи за Фиске, а Мадригали ли са? Rolling Eyes
Но що се отнася за думите на Фиске - "внук на Грейс Кахил", не бих си правила такива изводи като твоите.
Защото Грейс не е просто споменаване на бабата на Дан, а е емблематична личност!!! И в случай името и е използвано именно като еталон за качествата на нейния внук!

Мите, обучението изисква методика и време!!! Това означава ресурси под всякаква форма - информация, пари и т.н. Независимо от задачата на Нели, зад нея не стои една личност, а организация! Така смятам аз. За Нели... 311608
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeСъб 10 Апр 2010, 17:40

Вече съм почити напълно убедена,че Нели работи за правителствените сили,но в същото време се замислям сериозно да не би да се е съюзила и с Мадригалите...нещо като двоен агент.
А ако умре,което според мен ще е ужасно гадно и глупаво,ще бъде както вие казахте да защити Ейми и Дан,дори и с цената на живота си.
Но според мен Ирина беше достатъчна.
Върнете се в началото Go down
TiaCahill97f
Алфа вълк
TiaCahill97f


Мнения : 613
Регистриран на : 14.03.2010
Години : 27
Местоположение : Варна
Агент : Celebrity

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeСъб 10 Апр 2010, 18:06

Нели няма да е от Мадригалите, според мен.
Ако умре, няма да е за да спаси Дан и Ейми. И както Arya каза "...Ирина беше достатъчна", няма целия Кахил свят да умре, за да ги спаси. Участващите в надпреварата биха направили всичко Ейми и Дан да изчезнат.
Върнете се в началото Go down
Evelincho
Баща-основател
Evelincho


Мнения : 1772
Регистриран на : 05.06.2009
Години : 29
Агент : SuperNova(7th)

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeСъб 10 Апр 2010, 22:11

Добре, да речем, че всичките мистерии, на които търсим отговор, са свързани с Фиске - работодател на Нели, Мъжът в черно, Мадригалите, мистериозно изчензалият брат на Грейс и т.н. Обаче пак не мога да съм сигурен във всичките тези неща - все още не знаем дали Мадригалите са част от рода Кахил!!! Защо тези хора например да не прозилизат от друг род и впоследствие да са се слели или намесили в рода??? Защо пък да не стоят в основата на рода Кахил още от самото начало и другите кланове да са под Мадригалите??? Има много възможности и всяка една би променила всички теории коренно!

Имам няколко теории за Нели и Мадригалите:
-Нели и т.нар работодател са част от някаква група извън Кахил, като е възможно това да са Мадригалите, които се опитват да се доберат до тайните на Кахил - тогава има логика Нели да се съгласи да отиде заедно с Ейми и Дан - ще помогне не само на тях, но и на "групата"
-Но ако Мадригалите са част от рода още от самото начало няма никаква логика да търсят ключове, а по-скоро да ги опазят - а защо тогава Грейс ще пусне надпредварата??? Тогава Нели не би могла да е от Мадригалите и изобщо от Кахил.
-Ами ако надпредварата започната от Грейс е тест за Ейми и Дан, който родителите им не са успели да издържат? И Нели и Фиске=Мъжът в черно=Нейн работодател просто наблодават, контролират и помагат на Ейми и Дан да се справят???

Дано седма книга даде отговор на част от въпросите! За Нели... 311608
Върнете се в началото Go down
Badugly
Клуб 3000
Badugly


Мнения : 3002
Регистриран на : 20.06.2009
Местоположение : сред приятели
Агент : Ох, все още Квантум Агент - 5-ти ранг...

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeСъб 10 Апр 2010, 22:23

На мен ми прави впечатление, че Нели не е емоционално ангажирана с надпреварата!!!
Спомняте си например, че хора като Тео и баба му /книга 4/, водени от жажда за признание или от алчност също се намесват в надпреварата! За Нели... 748458
Нели се държи като професионалст - тя изпълнява задача и е решена да се справи добре! Именно това ме обърква в предположението ми, че Нели е Мадригал! Мадригалите са доста ...яростни!

Но за този тест, Еви, за който говориш - не съм съгласна!!! Всичко е прекалено мащабно, зловещо и съдбовно, за да бъде тест, на който да бъдат подложени две деца! И в името на какво? Rolling Eyes
Върнете се в началото Go down
Evelincho
Баща-основател
Evelincho


Мнения : 1772
Регистриран на : 05.06.2009
Години : 29
Агент : SuperNova(7th)

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 11 Апр 2010, 08:34

Добре, Наде, ама ние пак не сме сигурни за тези Мадригали! За Нели... 56810 Може висчко това да е маска, зад която се крие истинската им самоличност или пък Нели да е с маска, въпреки че не ми се иска да вярвам на никое от предположенията си за нея! Не искам да е свързана по какъвто и да е било начин с Кахил и с когото и да е! За Нели... 231185 Не знам просто може би, защото ми е любим герой искам да си остане този "шемет", както си е представена от самото начало! Замесена ли е в някакви дела на Кахил или на Мадригалите или на някакви организации извън рода, това ще промени нейния характер, роля, образ изцяло! За Нели... 231185 Искаше ми се поне тя да е добричката, която просто иска да помогне на тези деца без да търси някаква собствена изгода от ситуацията (без да преследва нечий интереси използвайки Ейми и Дан)! За Нели... 231185 За Нели... 231185 За Нели... 231185
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 11 Апр 2010, 08:35

Седмата книга ще донесе много Яснота в проблема!
Но не съм съгласен, че Мадригалите са яростни.
А Ейми и Дан са по-скоро последен шанс, нямало е начин да не бъдат включени!
Върнете се в началото Go down
wolf 351
Баща-основател
wolf 351


Мнения : 1961
Регистриран на : 13.08.2009
Години : 26

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 11 Апр 2010, 08:41

А замислялили сте се, че Нели може да пази Дан и Ейми, а Фиске да и е дал точно тази задача, защото може да го е грижа за тях.(малко сложно го казах За Нели... 838201 )
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 11 Апр 2010, 08:57

По-скоро Грейс да и е дала тази задача, а след смъртта ѝ, просто Фиске е продължил задачата!
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 11 Апр 2010, 08:59

Мисля, че Нели е наета от Мадригалите, а не от специалните служби например. Всичко е било запланувано - да стане гувернантка на Ейми и Дан и т.н. А защо точно тя? Как така е станала тя? Нали леля Биатрис я е наела. Дали и в нея не се крие някаква тайна. Дали тя всъщност не се интересува от рода си или...?! Може всичко да инсценирано?
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
wolf 351
Баща-основател
wolf 351


Мнения : 1961
Регистриран на : 13.08.2009
Години : 26

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 11 Апр 2010, 09:11

Тони, така е, леля Биатрис я е наела, но може задачата й от Фиске да й е дадена след като той е разбрал за надпреварета.
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 11 Апр 2010, 09:18

Да, прав си, сега като се замисля може би точно Нели е кандидатствала за работата, като някой (например Фиске) я е накарал . така че когато надпреварата започне, малките Кахил да има на кого да разчитат.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
wolf 351
Баща-основател
wolf 351


Мнения : 1961
Регистриран на : 13.08.2009
Години : 26

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 11 Апр 2010, 09:21

Според мен, вече всичко се върза.Фиске има някаква връзка с Нели и е разбрал от сестра си (Грейс), че има шанс да пусне надпреварата, но не е казала на никой за това, че се е видяла с Фиске.Като е започнала надпреварата, Фиске наредил на Нели да ги пази от конкурентите си.А Фиске е мъжът в черно и след Дан и Ейми, за да наблюдава как Нели се справя с задачата си (без тя да знае че това е Фиске).
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 11 Апр 2010, 11:12

Хм, Митко, не бих казал, че ще внесе много яснота. Вярно, накрая разбират клана си, но пък то е съвсем накрая ии пак ще си останем с догадките. Ще ми се да кажа още някои неща, ама ще потърпя и другите да прочетат седмата книга и тогава. В деветата книга ще се изяснят мнооого неща, наистина много. Тогава чак наистина ще разберем.
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitimeНед 11 Апр 2010, 11:20

Да, но с разкриването на клана им, ще отпаднат около половината догадки "Ама, ако Нели е еди ква си.... и дали служи на тези или онези". Да, пак ще се появят нови въпроси, но няма да са толкова обширни!
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





За Нели... Empty
ПисанеЗаглавие: Re: За Нели...   За Нели... Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
За Нели...
Върнете се в началото 
Страница 1 от 3Иди на страница : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Саладин , Нели или Распутин
» За Нели и Фиске или Мъжът в черно

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: 39 КЛЮЧА :: Общ форум 39 КЛЮЧА-
Идете на: