39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 КНИГА 7: Змийско гнездо

Go down 
+3
Grizzly
Ton4o
Salem Saberhagen
7 posters
АвторСъобщение
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeВто 02 Фев 2010, 11:09

КНИГА 7: Змийско гнездо Countd10

Издирването на 39-те ключа към загадката, която носи невъобразима власт, вече започва да тежи на Ейми Кахил и на брат й Дан. Току-що пред очите им една жена е загинала. Индонезийската полиция ги търси. Те са приклещени на остров заедно с човек, който знае прекалено много за смъртта на родителите им. Задава се и тропическа буря. Докато си мислят, че по-страшно от това не може да им се случи, ги сполитат още по-големи изпитания. Защото родът Кахил има още една страшна тайна – ужасната истина за клана, към който се числят Ейми и Дан.

Ето описанието което всяка книга има на ЗАДНАТА КОРИЦА.
Spoiler:
(Отново преведено от мен (този път дооформено) )


Последната промяна е направена от Salem на Чет 04 Фев 2010, 21:54; мнението е било променяно общо 3 пъти
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeВто 02 Фев 2010, 20:44

Стига с тези спойлери и глупости. Ако наистина ти си превел това...

ЗАКЛЮЧ!

Тъкмо смятах и аз това да направя..А и освен това така темата не се оформя. Виж останалите. Wink
Гризли
Сори, ама по-добре беше да не пиша ново мнение. КНИГА 7: Змийско гнездо 311608
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeСъб 15 Май 2010, 18:31

Долу в спойлера пускам първата глава на книгата. Има някои места, на които не съм го превел много добре, така че, ако има предложения, давайте ги!

Spoiler:
Върнете се в началото Go down
Salem Saberhagen
Баща-основател
Salem Saberhagen


Мнения : 1774
Регистриран на : 21.07.2009
Местоположение : Потопен в мистерийте на книга 1 (Cahill vs. Vesper)
Агент : KING KOBRA AGENT (7)

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeНед 16 Май 2010, 21:28

Браво за успешният превод!!
Сега тъй като имам книга 7 и не изкам да съм егоист ще ви дам първата страница на глава 2!!!
Ето цялата страница : http://dox.bg/files/dw?a=37457b6d67
Ето само горната част : http://dox.bg/files/dw?a=efe47b9f04
Ето само долната част : http://dox.bg/files/dw?a=df43b91d3b


Послепис: Реших да дам и страница 2 от глава 2!:
Цялата страница : http://dox.bg/files/dw?a=29b608bf1f
Горната част : http://dox.bg/files/dw?a=ee86efa73e
Долната част : http://dox.bg/files/dw?a=5fae4ba30b


Последната промяна е направена от Шерлок Холмс на Нед 16 Май 2010, 21:35; мнението е било променяно общо 1 път (Reason for editing : добавяне на нова страница от книга 7!)
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeВто 17 Авг 2010, 14:42

Отключвам темата. Все пак остават две седмици, а и Егмонт вече пуснаха първата глава официално. КНИГА 7: Змийско гнездо 138349
Видях, че и те са допуснали същата глупава грешка като мен - написали са снежинка на девети ред при началото на първа глава. КНИГА 7: Змийско гнездо 680936 И аз така я бях написал в първоначалния си превод. Има и още едно-две неясни нещица, които са по-добре обяснени в английския вариант, ама почти ги няма. Карай - важното е, че съвсем скоро ще се сдобием с книгата!!! КНИГА 7: Змийско гнездо 938570
Върнете се в началото Go down
Evelincho
Баща-основател
Evelincho


Мнения : 1772
Регистриран на : 05.06.2009
Години : 29
Агент : SuperNova(7th)

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeЧет 19 Авг 2010, 19:05

И аз вчера видях, че вече има секция и първа глава, но смятам, че вече няма да е същото! Без картите... Не смятам да си купувам книгите от Егмонт. Най-вероятно ще си ги поръчам на английски. КНИГА 7: Змийско гнездо 311608
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeПет 20 Авг 2010, 16:33

Вижте, книгата вече се сдоби с анотация в сайта на ЕГМОНТ!
http://egmontbulgaria.com/whatsnew/7-zmiysko-gnezdo-990.html

Знае се и цената, а тя не е "поне двойно по-евтина", както те ни обещаха. КНИГА 7: Змийско гнездо 56810 11,90 лв.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeПет 20 Авг 2010, 16:54

"Съдържа код за 6 карти"!?...О.о
О ужас, сега и седмата книга ще трябва да поръчвам. Всичките ми спестявания ще си заминат... КНИГА 7: Змийско гнездо 680936
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeНед 05 Сеп 2010, 17:55

Прочетох книгата и сега спокойно мога да споделя мнението си за нея.... КНИГА 7: Змийско гнездо 311608

Не знам за вас,но на мен много ми хареса.Тя,шестата и третат са ми любимите за сега.Добре написана книга и увлекателно четиво."Змийско гнездо" не беше толкова мрачна,колкото книгата "В дълбините".Въпреки,че все пак Ейми имаше борба с тъмната си страна,книгата беше свежа и много,много интересна.Научих много нови неща,имаше доста забавни моменти,а намирането на ключа и развръзката беше необикновенна.... КНИГА 7: Змийско гнездо 311608
Върнете се в началото Go down
Ton4o
Джентълмен
Клуб 3000
Ton4o


Мнения : 3032
Регистриран на : 23.05.2009
Години : 28
Агент : Supernova

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeНед 05 Сеп 2010, 20:59

Книгата не беше зле, но не се издигна отгоре на класацията ми. Първата половина беше просто страхотна - много истински реплики, свежи и забавни шеги и т.н. имаше в изобилие. И настроението беше хубаво. Но след това нещата започнаха да стават по-скучни и не си спомням да съм видял нито едно от нещата, които споменах, че ги има отначало. Не знам дали преводачът е виновен или не, но имаше няколко сцени, в които просто не можах да разбера какво става (като онази с бягството към края). Също така много неща останаха неизяснени, като... (спойлери!)
Spoiler:

Но като цяло ми хареса. Нещо нормално за тази поредица. Първата половина вдигна летвата много високо, а втората я смъкна. Като че ли не бяха написани от един и същи автор.
Върнете се в началото Go down
http://the39clues-bg.info/
Evelincho
Баща-основател
Evelincho


Мнения : 1772
Регистриран на : 05.06.2009
Години : 29
Агент : SuperNova(7th)

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeПон 06 Сеп 2010, 09:37

Брей, явно за тази книга ще има много различни мнения! Аз нямах очаквания към книгата, защото за мен досега в поредицата 3та книга не е от най-силните, а авторът е същият. Като цяло изживяването ми докато четях не беше същото, но имам намерение отново да си ги препрочитам, така че това може да се промени. КНИГА 7: Змийско гнездо 311608

Както Свилена каза книгата е "по-лекичка" и няма толкова размисли и чувства, което не ми хареса. (имам предвид, че Джуд Уотсън пише "по-дълбоко" и чувствата на героите и това, което става вътре в тях са описани по-подробно, а аз именно това харесвам)

Обратно на това, което Тони каза, първата част на книгата ми беше леко скучна, а втората беше много увлекателна и интересна! КНИГА 7: Змийско гнездо 838201 Хареса ми и частта, където разбраха клана си и как се досетиха за правилния ключ.

Дестинацията беше хубава, но пък не ми харесаха обясненията и цялостната представа за странана, която придобиваш от книгата. Действието е по-простичко не е толквоа преплетено и неясно, както например във "В дълбините".

За частта с недообяснените неща съм съгласен с Тони. За това искам да питам, който е чел книгата, понеже не разбрах нещо за родителите им.
Spoiler:

Та като цяло хубава книга, но определено фаворити са ми 5 и 6! КНИГА 7: Змийско гнездо 311608
Върнете се в началото Go down
tania
ТОП агент
tania


Мнения : 293
Регистриран на : 13.12.2009
Години : 27
Местоположение : Обикалям книжарници в търсене на книгата
Агент : Black mamba

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeПет 10 Сеп 2010, 18:06

Книгата беше страхотна.Жалко , че е без карти , но пак ми харесва.
Върнете се в началото Go down
Grizzly
Алфа вълк
Grizzly


Мнения : 1826
Регистриран на : 25.05.2009
Години : 27
Агент : Celebrity Agent (5)

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeСря 15 Сеп 2010, 15:09

Приключих книгата. Беше наистина интересна, с нетърпение чакам следващата! Преди да отговоря на въпросите ви, ще споделя впечатленията си. КНИГА 7: Змийско гнездо 838201 По мое мнение книгата беше по-добра от третата, обаче отново, както винаги, имаше пропуски. Например, когато Ейми, Дан и Нели избягаха от семейство Холт, Хамилтън даде лист хартия на Ейми. Тя така и не погледна какво пише на него. Или пък Лерангис е сметнал за ненужно да добави тази подробност. Друго, защо Ейми реши, че в оригиналния текст на песента, която ги отведе в Претория не се пее за Пиория? Някак много изкуствено ми се видя. Според Тони тя си е спомнила, че когато родителите й са пеели у тях със студентите, или там каквото беше, текстът е бил различен. Не знам, за мен това си остана недоизяснено. Иначе книгата определено беше интересна! Само ми е любопитно защо кланът Томас след като е сложил в кутията диамантите за заблуда не са махнали алоето? За превода - добър беше, но на някои места наистина не можех да си представя какво се случваше, та английския вариант ми беше от полза. Шегите не са особено добре преведени, ама книжката е свежа. Нямаше чак такива размисли и чувства като във "В дълбините" както каза Еви. Това на мен пък донякъде ми хареса.
Въпросите:
Тони, доколкото знам професорът е от клана Томас по принцип, но не желае да се занимава с търсенето на ключове. Показа го в последните глави. Колкото до Шака, ще разбереш какво точно Лерангис е имал предвид като прочетеш осмата книга. КНИГА 7: Змийско гнездо 84201
И понеже много обичам да се ровя, намерих аудио бонуса към седмата книга, така че съм готов да отговоря и на въпроса на Еви.
Роджър Нудълман (Артър) наистина е бил натопен за убийство и детайлите се изясняват в гореспоменатия аудио бонус. Роджър Нудълман е искал документи за Чърчил, в които се споменава Шака Зулу в библиотеката на Конституционния Хълм. Госпожа Тембека се е разровила и е видяла, че достъпът му до библиотеката е забранен, заради нещо от рода на това, че заговорил един от дарителите на пари за библиотеката - господин Кабра. Признавам, вижда ми се тъпа причина, но мисля, че не съм в грешка, понеже и Уинифред признава, че е странно и че е нещо необичайно. Та значи, Нудълман се ядосал и накрая трябвало охраната да го отведе. Излязла от библиотеката в 6 часа, обаче си забравила портмонето и като се върнала в 10 да си го вземе, видяла че вратата е отворена и че ключалката е била разбита. Повикала Барути - пазача - но него го нямало. Чула шум, отишла да провери какво става, но престъпникът бил избягал. Отишла в кабинета си да звъни на полицията и видяла на земята наръгания с нож Барути. (Брейй, достойно за Шерлок Холмс) Освен това на дръжката на ножа била гравирана буквата V, а за това V ще трябва по-натам да обяснявам явно, защото се споменава само в четвъртия пакет, пък при нас като гледам няма да дойде. Както и да е, важното е, че не Нудълман е извършил престъплението, но госпожа Тембека си е мислела обратното. Надявам се да съм бил полезен. КНИГА 7: Змийско гнездо 311608
Върнете се в началото Go down
katnis kane
Майка-основателка
katnis kane


Мнения : 1307
Регистриран на : 15.07.2011
Години : 21
Местоположение : Витае в облаците :D

КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitimeВто 16 Авг 2011, 09:28

Хареса ми. КНИГА 7: Змийско гнездо 680936
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





КНИГА 7: Змийско гнездо Empty
ПисанеЗаглавие: Re: КНИГА 7: Змийско гнездо   КНИГА 7: Змийско гнездо Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
КНИГА 7: Змийско гнездо
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-
» Продава се книга 8
» КНИГА 3: Крадецът на мечове
» Моята книга
» Книга 10: В тунела
» Важна тема:Игра с карти

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: 39 КЛЮЧА :: Книгите-
Идете на: