39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 тетрологията "Наследството"

Go down 
+10
dsims
Ton4o
Grizzly
The sword of the bear
Evelincho
Salem Saberhagen
nikol4o
Badugly
wolf 351
Arya Dröttningu
14 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeНед 21 Мар 2010, 21:01

Днес съвсем случайно попаднах на Гидът на...
Беше невероятен!
Пълен с ресунки и допълнителни материали!
Много е хубав!
обаче не ми се даваха 40 лева тетрологията "Наследството" - Page 2 748458
Върнете се в началото Go down
PinkGirl195




Мнения : 1
Регистриран на : 23.07.2010

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: ;]]   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeПет 23 Юли 2010, 22:46

аз съм чела 3-те книги и смятам че са невероятни но третата излезе отдавна и се чудех знае ли някой горе-долу кога се очаква следващата тетрологията "Наследството" - Page 2 56810
Върнете се в началото Go down
Izslanzady




Мнения : 1
Регистриран на : 31.07.2010

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСъб 31 Юли 2010, 19:54

Преди пуловин час прочетох Брисингър! Книгите са невероятни заслужава си да ги прочетеш тетрологията "Наследството" - Page 2 84201 С нетърпение чакам последната книга. Някой да знае горе-долу кога ще излезе?
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСъб 31 Юли 2010, 22:53

За съжаление,Izslanzady не мога да кажа кога ще излезе книгата,но авторът сподели преди време,че вече е написал за дуел до смърт и пламтящо копие.Тези две неща са елементи от последната книга за "Наследството". тетрологията "Наследството" - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСря 18 Авг 2010, 13:40

Ами аз сега си купих първата книга и я почвам.Надявам се да ми хареса. тетрологията "Наследството" - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeЧет 02 Сеп 2010, 19:09

Ето една новина,публикувана от сайта за фентъзи и фантастика "Цитаделата":

Кристофър Паолини е към края на четвъртата книга, съобщи самия автор пред фенове, ала вместо успокоение им донесе само напрежение с разкритията си. Крис каза, че наскоро е убил един от образите в книгата и разкри сцена, в която Ерагон е измъчван в незнайна сцена.
Паолини също каза, че е замислил шест други книги, включително още романи за света на Алагезия, арена на действията в "Ерагон", но те ще бъдат написани от "друга перспектива". Той обаче не каза нищо конкретно за тях и дори не даде дата за излизането на четвъртия том.

Ако Паолини е убил Аря или Сапфира ще правя саботаж...
А да измъчва горкият Ерагон е направо жестоко... тетрологията "Наследството" - Page 2 56810 тетрологията "Наследството" - Page 2 748458 тетрологията "Наследството" - Page 2 231185
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСря 27 Окт 2010, 12:03

На 25 октомври е излязъл алманаха "Наследството".Той представлява сборна енциклопедия за всичко от поредицата до сега.Ето линк към него:
http://www.alagaesia.com/IA.html
Върнете се в началото Go down
sweetcandy9612

sweetcandy9612


Мнения : 3
Регистриран на : 10.11.2010
Години : 27
Местоположение : Bulgaria / Sofia

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСря 10 Ное 2010, 11:04

Аз случайно попаднах на ,,Ерагон'',прочетох резюмето ии реших да прочета книгата! Прочетох я за 2 дена,тъй като бях на училище през половината ден. „Първородният'' прочетох за около седмица,защото бях заета,снощи прочетох и последната книга!И трите книги са невероятни ;3 тетрологията "Наследството" - Page 2 138349 тетрологията "Наследството" - Page 2 938570 Чудех се как се казва 4тата книга ? Никъде няма написано как се казва тя... Моля някой , ако знае да сподели! Благодаря предварително ;3!!!
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСря 10 Ное 2010, 19:11

Здрасти!
Още няма информация за името на четвъртата книга,но авторът е пред завършване на книгата.
Надявам се да съм била полезна!

П.П: Тони тетрологията "Наследството" - Page 2 696782 не се сърди,че направих флууд пост.Ако решиш за нужно изтрий мнението ми! тетрологията "Наследството" - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
sweetcandy9612

sweetcandy9612


Мнения : 3
Регистриран на : 10.11.2010
Години : 27
Местоположение : Bulgaria / Sofia

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСря 10 Ное 2010, 20:21

Благодаря за бързият отговор! Надявах се книгата да излезне скоро ама така като гледам никакъв шанс тетрологията "Наследството" - Page 2 231185 тя ми беше единственото спасение . Пък с тоз тъжен край -.- и за нея ми се налага да мислч апффф :Д
Върнете се в началото Go down
sweetcandy9612

sweetcandy9612


Мнения : 3
Регистриран на : 10.11.2010
Години : 27
Местоположение : Bulgaria / Sofia

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСря 10 Ное 2010, 21:24

А и забелязах това че Ерагон бива измъчван ии някой герой загива миии не мисля че е Сапфира защото тя е последната женска драконка в Алагезия а пък за Аря нз -.- не мога да те успокоя ,но мисля че е прекалено важна за да загине
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeНед 30 Яну 2011, 21:52

Малко новини от мен:

Четвъртата книга има готово име.
Картината за корицата е готова и Паолини я е видял.
Галбаторикс е единственият жив ездач в Алагезия освен Ерагон и Муртаг.
Меча на Бром ще се появи в четвъртата книга.

Аз съм пропуснала да дам линк към откъс от 4-та книга.

http://www.fantasy-fan.org/index.php/News/2010/05/05/Eragon,-book-4-fragment/

Ето го!

Върнете се в началото Go down
nikol4o
Баща-основател
nikol4o


Мнения : 1248
Регистриран на : 25.07.2009
Години : 28
Местоположение : feels like... nowhere
Агент : MVP

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСря 23 Мар 2011, 18:17

Ето я и официалната корица на 4тата книга - Наследството
тетрологията "Наследството" - Page 2 9780375856112
Е, кой е вашият фаворит от четизите?

Книгата излиза на 8 ноември в англоговорящите страни =]
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСря 02 Ное 2011, 21:00

Не знам дали сте посещавали обновеният сайт на Паолини, за това ето: http://www.alagaesia.com/
Ето тук,има различни игри,свързани с поредицата,които са много интересни: http://www.alagaesia.com/activities.php

А ето и откъс от книгата глава 1,публикуван в сайта:

"The sound was stabbing, slicing, shivering, like metal scraping against stone. Eragon's teeth vibrated in sympathy, and he covered his ears with his hands, grimacing as he twisted around, trying to locate the source of the noise. Saphira tossed her head, and even through the din, he heard her whine in distress.

Eragon swept his gaze over the courtyard twice before he noticed a faint puff of dust rising up the wall of the keep from a foot-wide crack that had appeared beneath the blackened, partially destroyed window where Blödhgarm had killed the magician. As the squeal increased in intensity, Eragon risked lifting a hand off one ear to point at the crack.

"Look!" he shouted to Arya, who nodded in acknowledgment. He replaced his hand over his ear.

Without warning or preamble, the sound stopped.

Eragon waited for a moment, then slowly lowered his hands, for once wishing that his hearing was not quite so sensitive.

Just as he did, the crack jerked open wider—spreading until it was several feet across—and raced down the wall of the keep. Like a bolt of lightning, the crack struck and shattered the keystone above the door to the building, showering the floor below with pebble-sized rocks. The whole castle groaned, and from the damaged window to the broken keystone, the front of the keep began to lean outward.

"Run!" Eragon shouted at the Varden, though the men were already scattering to either side of the courtyard, desperate to get out from under the precarious wall. Eragon took a single step forward, every muscle in his body tense as he searched for a glimpse of Roran somewhere in the throng of warriors.

At last Eragon spotted him, trapped behind the last group of men by the doorway, bellowing madly at them, his words lost in the commotion. Then the wall shifted and dropped several inches, leaning even farther away from the rest of the building, pelting Roran with rocks, knocking him off balance and forcing him to stumble backward under the overhang of the doorway.

As Roran straightened from a crouch, his eyes met Eragon's, and in his gaze, Eragon saw a flash of fear and helplessness, quickly followed by resignation, as if Roran knew that, no matter how fast he ran, he could not possibly reach safety in time.

A wry smile touched Roran's lips.

And the wall fell."


И до излизането на книгата остават само 5 дена!!!! flower sunny flower sunny lol! тетрологията "Наследството" - Page 2 292793 тетрологията "Наследството" - Page 2 938570 тетрологията "Наследството" - Page 2 999787 тетрологията "Наследството" - Page 2 999787 тетрологията "Наследството" - Page 2 512973 тетрологията "Наследството" - Page 2 748884
Толкова съм развълнувана!!! flower sunny king lol!


Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeВто 08 Ное 2011, 16:56

Книгата излезе! flower sunny flower sunny lol! тетрологията "Наследството" - Page 2 748884 тетрологията "Наследството" - Page 2 999787 тетрологията "Наследството" - Page 2 748884 flower sunny lol! lol!
Вчера седях до последно да гледам как брояча във официалният сайт отброява последните секунди и толкова се зарадвах като достигна 0....но за мое изумление брояча се побърка и започна да отброява наново час и 5 минути до оставането на излизане на книгата... тетрологията "Наследството" - Page 2 680936


Ако натисните върху корицата на книгата, ще ви излезе прозорец в който ще можете да прочетете 4 глави на английски и случилото се до момента в предишните книги:

http://www.amazon.com/gp/product/B003YL4LNY?ie=UTF8&tag=randohouseinc-20&linkCode=xm2&camp=1789&creativeASIN=B003YL4LNY#_

И другото което е - днес написах писмо до "Хермес" със запитване дали ще закупят правата на книтага и те ми отговориха така:

"Здравейте!

Вече се работи върху идеята за последната книга от поредицата на Кристофър Паолини. И ние с нетърпение я очаквахме да излезе в САЩ, за да започнем работа по нея и пролетта да е на българския пазар."

Супер,нали? sunny flower sunny



Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeСря 09 Ное 2011, 22:24

И тъй като не ми се чакаше,докато книгата притигне на английски в България си я изтеглих.Не,че ще схвана всичко,но поне е нещо докато чакам българският превод.
Ако някой я иска да ми пише ЛС.
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeПет 25 Сеп 2015, 18:52

С група съученици присъствахме на премиерата на книгата в Гринуич и там, разбира се, задаваха въпроси по предишните книги за награди. Та така видях колко малко помня от поредицата тетрологията "Наследството" - Page 2 838201 . Взех си книгата, набързо си припомних предишните и я изчетох. Останах малко недоволен от предсказуемостта на сюжета, защото голяма част от книгата я бяхме отгатнали предварително с въпросните съученици. А финалът на Галбаторикс малко ме разочарова. тетрологията "Наследството" - Page 2 838201 Но пък останах доволен, че предсказанията за Ерагон все пак се изпълниха и Паолини не се е изкушил да намери изход от него. тетрологията "Наследството" - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitimeПет 25 Сеп 2015, 21:27

О, Мите тетрологията "Наследството" - Page 2 696782 , значи си бил на премиерата...толкова се чудех дали някой, когото познавам е бил на премиерата тетрологията "Наследството" - Page 2 838201
Но иначе си прав...в книгата нямаше кой знае колко изненади. На мен пък ми хареса начинът по който победиха Галабаторикс...стори ми се справедлив, спрямо всички злини извършени от него, някак имаше нещо красиво в това, че не беше погубен с един премерен удар на един-единствен човек, а болката на останалите, на всички, които е наранил го уби.
Иначе точно финалът ми развали цялото удоволствие от книгата тетрологията "Наследството" - Page 2 838201
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





тетрологията "Наследството" - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: тетрологията "Наследството"   тетрологията "Наследството" - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
тетрологията "Наследството"
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Харесват ли ви темите: "Баката", "Състезание", "Обир на банката"
» Исторически и географски забележителности в поредицата"39 ключа"
» Коя историческа фигура от "39 КЛЮЧА" ви е най-интересна?
» Личното творчество на "Мъжът в Черно"
» Картата "Madrigal Maze"

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: Книги-
Идете на: