39 КЛЮЧА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

39 КЛЮЧА

39 КЛЮЧА български фен форум
 
ИндексPortalПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Личното творчество на Дсимс

Go down 
+4
Evelincho
Martinch
Badugly
dsims
8 posters
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeПон 23 Май 2011, 20:44

Вместо ебру, мога да ви покажа днешните си опити в Китайската калиграфия с японски йероглифи. Личното творчество на Дсимс - Page 2 33374

http://huffleart.deviantart.com/gallery/#/d3h12yb
http://huffleart.deviantart.com/gallery/#/d3h13l0
http://huffleart.deviantart.com/gallery/#/d3h140u
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeЧет 18 Авг 2011, 22:19

Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeПет 19 Авг 2011, 12:56

Мите Личното творчество на Дсимс - Page 2 696782 ,бижутата ти са страхотни! Личното творчество на Дсимс - Page 2 925572
Особено много ми хареса бижуто със синият камък! flower
Личи си,че си прикрит Джанъс Личното творчество на Дсимс - Page 2 939362 !
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeСря 16 Сеп 2015, 12:56

Поради закриването на hit.bg, голяма част от предишните постове са станали празни ;/
За щастие моята "професия" ми позволява да "творя" и мога да споделя с вас две от последните ми работи:
http://huffleart.deviantart.com/art/Eurasian-scops-owl-554097936
http://huffleart.deviantart.com/art/Woodchat-shrike-554097197
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeСря 16 Сеп 2015, 13:57

Да, Мите Личното творчество на Дсимс - Page 2 696782 ...доста от нещата са ти се изгубили, включително красивият горящ надпис, който създаде за мен с моят ник Личното творчество на Дсимс - Page 2 231185 Още не мога да го прежаля Личното творчество на Дсимс - Page 2 748458
Но......това....което си публикувал...невероятно е!!!!! Правя реверанс пред красивите ти творби, направо ме засрами Embarassed Станал си невероятен художник! толкова са красиви, че просто...думи нямам! И сега като колега...мога ли да те попитам за техниката ти, видях че си използвал акрил Личното творчество на Дсимс - Page 2 84201
Върнете се в началото Go down
Martinch
Баща-основател
Martinch


Мнения : 1394
Регистриран на : 06.07.2009
Години : 25
Местоположение : В търсене на шоколад
Агент : Mad scientist

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeСря 16 Сеп 2015, 14:52

Wow, невероятни са!

Сериозно, никога няма да разбера как хората успяват да творят такива неща. Имаш талант в тази област, продължавай да го развиваш и някой ден искам да видя творбите ти на изложба Smile
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeСря 16 Сеп 2015, 16:52

Някога имах три архива, два от тях вече не съществуват, надеждите ми са в последния, но точно сега не мога да го проверя. И наистина не мога да повярвам, че чак сега разбирам, че сайтът е закрит! Можеха поне един мейл да напишат...

Свилена Личното творчество на Дсимс - Page 2 939362 , радвам се, че помниш надписа ^^ Личното творчество на Дсимс - Page 2 391219
И не съм сигурен, че имам техника. Личното творчество на Дсимс - Page 2 680936 Това са ми (почти) първите опити и просто мажа с единствената четка (вече са няколко хД) по акварелна хартия от скицник на Derwent. Тези двете са част от постер за зоологичното разнообразие в Университетската ботаническа градина в Балчик, който сега би трябвало да стои някъде там. И покрай това гледах много клипчетата на Lachri Fine Art в ЮТюб, можеш да ги погледнеш, следвал съм съвети от тях, та може би те отговарят на въпроса за техника. Личното творчество на Дсимс - Page 2 680936 Допълнително имам още няколко работи (включително върху камъни и пера), но нямам хубави снимки, защото бяха продадени преди са имам възможността да ги щракна. Но това е друга история, която мисля да е част от поста ми във Форумна среща.

Марти Личното творчество на Дсимс - Page 2 417447 , според мен тайната е в това да отделиш достатъчно време. А талантът далеч не е толкова значим, ако има желание Личното творчество на Дсимс - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeПон 21 Сеп 2015, 15:13

Здравейте, братовчеди! Личното творчество на Дсимс - Page 2 805287
Реших да споделя с вас част от процеса на работа върху първия ми опит за по-сериозно рисуване с моливи Derwent Inktense. Имам част от тези моливи от години, но така и не ги бях използвал за нещо повече от някой надпис тук-там. Та, първият ми опит за рисуване е на седемточкова калинка (аз реших да я кръстя Албърт, не знам защо). Първата снимка е с обработен контраст, за да се вижда по-ясно. Всички снимки са кропнати до квадрат и след това смалени, за да не излизат прекалено големи във форума. Стига увод, ето и снимките:

Започнах с прекалено тъмна скица на Албърт (снимката е с допълнително обработен контраст, което прави скицата още по-черна):
Spoiler:

Следващата снимка е около 10 минути по-късно, когато вече има няколко слоя молив. Можете да видите с какъв замах забравих белите петънца на главата Личното творчество на Дсимс - Page 2 680936 :
Spoiler:

Третата снимка е след добавяне на ярко жълто, което да се вижда дори след добавяне на повечко слоеве, което да направи червеното малко-по точно, защото имам само един червен молив и няколко кафяви:
Spoiler:

Тук съм добавил малко повече детайл и съм пооправил част от многото си грешки Личното творчество на Дсимс - Page 2 680936 :
Spoiler:

Абсолютно същото но още малко по-напред в часовия диапазон Личното творчество на Дсимс - Page 2 838201 :
Spoiler:

И още веднъж, като от тук започвам постепенно да наслагвам по-тъмните и по-светлите цветове, за да се получи по-добър контраст. Също така вече съм започнал да пооправям линиите и бялото около Албърт:
Spoiler:

Тук ми хрумна, че може би е добре да направя и една снимка с която да се вижда размерът на рисунката:
Spoiler:

Това е последната снимка. Самата калинка все още не е напълно завършена, нуждае се от малко допълнителни детайли, както и малко по-тъмни цветове на места за по-силен контраст, но няма да се промени чак толкова и реших да приключа със снимките до тук. Добавих и нещо като подпис Личното творчество на Дсимс - Page 2 838201 . Когато бъде завършена, ще бъде сканирана и Албърт ще е готов да отиде на новия постер.
Spoiler:
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeВто 22 Сеп 2015, 00:04

Мите Личното творчество на Дсимс - Page 2 696782 ...взе ми акъла, супер е! Shocked Благодаря, че ни позволи да проследим процесът на рисуване, беше много интересно! Личното творчество на Дсимс - Page 2 925572
Какви Дервент моливи ползваш? Акварелни ли? Иииии като я завършиш напълно ще ни я покажеш ли? Нямам търпение да я видя. Сладко име си и избрал Very Happy
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeЧет 24 Сеп 2015, 15:59

Свилена Личното творчество на Дсимс - Page 2 939362 , моливите са Derwent Inktense, като те са водоразтворими, подобно на акварелните, а и работата с тях също е почти идентична (предполагам, защото не съм ползвал акварелни Личното творчество на Дсимс - Page 2 838201 ). Но всъщност представляват самостоятелен продукт - водоразтворимо мастило под формата на молив. И тук идва интересната част, когато към пигмента/мастилото се добави вода, то се държи като акварел, но изсъхне ли, става перманентен/но. Т.е. за разлика от акварелните моливи тук не се налага да се притесняваш дали ще намокриш или размажеш по-долните слоеве.

С удоволствие ще споделя, когато Албърт стане готов Личното творчество на Дсимс - Page 2 838201 , но малко го зарязах, защото последните дни се занимавах с един охлюв за подарък. Личното творчество на Дсимс - Page 2 311608
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeЧет 24 Сеп 2015, 17:49

Това е въпросният охлюв: (На живо няма нищо общо Личното творчество на Дсимс - Page 2 838201 , на тази хартия изобщо не става да се сканира Личното творчество на Дсимс - Page 2 748458 )

Spoiler:
Върнете се в началото Go down
Arya Dröttningu
Алфа вълк
Клуб 3000
Arya Dröttningu


Мнения : 3898
Регистриран на : 30.07.2009
Години : 31
Местоположение : В морето на спокойствието
Агент : celebrity

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeПет 25 Сеп 2015, 12:09

Мите  Личното творчество на Дсимс - Page 2 696782 охлювът е прекрасен! Надява се да му са се зарадвали толкова, колкото му се радвам аз ако не и повече. Личното творчество на Дсимс - Page 2 84201
Щях да отбележа, че подписът ти ми харесва много.
За първи път чувам за такива моливи и вече влизат в списъка с неща които ще си купя. Не могат да се размажат или изменян след нанасянето им върху хартия - супер! И на всичкото отгоре цветовете изглеждат много ярки и красиви. Искам да те питам още нещо - бялото, което използваш за блясъците по черупките и обвивките на животинките, какво е? Смисъл темперна боя, бял маркер, бял молив?

Значи чакаме, Албърт Личното творчество на Дсимс - Page 2 838201
Върнете се в началото Go down
dsims
Баща-основател
dsims


Мнения : 1896
Регистриран на : 05.08.2009
Години : 29
Местоположение : Размишлява
Агент : Quantum

Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitimeПет 25 Сеп 2015, 12:15

Амбиграмите са една от причините да искам да прочета "Шестото клеймо" Личното творчество на Дсимс - Page 2 838201

В случая до почти последния момент запазих тези части бели, като после ги покрих с бял молив (от същата серия) смесен с малко акрил, за да е по-покривен, което се оказа не толкова добра идея, защото изкривих малко линиите Личното творчество на Дсимс - Page 2 838201
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Личното творчество на Дсимс - Page 2 Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Личното творчество на Дсимс   Личното творчество на Дсимс - Page 2 Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Личното творчество на Дсимс
Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Личното творчество на Martinch
» Личното творчество на "Мъжът в Черно"
» Лично творчество - Тея
» Лично творчество на никол4о
» Лично творчество - Дани

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
39 КЛЮЧА  :: Свободна зона :: Лично творчество-
Идете на: